Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте!
Камина Бърнит 25 + , 75 глидера H600 лира 1.80 висока 100 л. бойлер термо глави на всички точки разпределителна кутия захранена с 1 цол полипропилен . Апартамент 110 кв. на половина с дограма останалата половина още е на старата , няма изолация и не живее никой около мен , над и под мен. 4- ти сезон разход 1.2 на час с пелети собствено производство 5.45 кв. Камината никога не е пипана работи само на автоматичен на 60 г. вода мисля че е в нормите! Вие ще кажете
jolobg - специалист
чет дек 06, 2018 12:34 amGoshoblood написа:
... 4- ти сезон разход 1.2 на час с пелети собствено производство 5.45 кв. ...
Ако това е средно за целия период от 4 сезона е направо перпетуум мобиле с кпд ~ 100%. Пелетите какви са, че ги смяташ 5,45 kw/h/kg? Да не са от прах от донбаски антрацит? :?: Ако така си рекламираш производството не е лошо, но дай повече инфо.
filmatoplo - майстор
30 кг пелети на денонощие съвсем нормално.
bmahob - майстор
чет дек 06, 2018 9:09 amfilmatoplo написа:
30 кг пелети на денонощие съвсем нормално.
За 110м2, без изолация и частично сменена дограма..... :?
ventzi48 - специалист
В темата за Виадрус съм описал всички подобрения които съм извършил /камера под котела-има и снимки, сменено управление на GP 20 с Натурела, поставени турбулатори на хода на димните газове/ по споделени идеи от форума/. Котелът 23 кв. четири секции/ с повече е по-добре / . Отоплявам 120 кв. къща с външна изолация 5 см. без изолирана таванска плоча която много дърпа от температурата на втория етаж. Коридорът е и вътрешно стълбище който също дърпа. До момента при температури около нулата горя за 16 ч. 30 кг. дървесни пелети / 5.2 кв.ч./ . Когато температурата падна до - 5-6 гр. времето на един чувал се намали на 6-7 ч. Имам стаен термостат но не го ползвам защото сме двама пушачи и проветряваме често. Имам голямо желание да вкарам вторичен въздух на горелката което със сигурност ще намали разхода. Ще съм много благодарен ако някои даде идея за този тип горелка. Имам и едно питане-температурата на връщаната вода е 10-13 по -ниска от котлето което според четено във форума е добре ? Така ли е ? Температурата на димните газове е около 90-100 гр.
filmatoplo - майстор
Думата -Термоглави , зависи на колко са нагласени и колко е температурата по стаите . :) До Венци -с този котел толкова -температурите са наред .
ventzi48 - специалист
Разбирам от железа /от Вапцаров/ но винаги може да се иска повече. Идеята да вкарам вторичен въздух е да се подобри горенето / намерих схема на полски котел качен на камера където подават вторичен въздух в пространството между котела и камерата / и ще се опитам да я реализирам. Зимата е дълга а пелетите скъпи. Ще споделя когато имам резултат дори и да е отрицателен резултата.
чет дек 06, 2018 8:37 amjolobg написа:
чет дек 06, 2018 12:34 amGoshoblood написа:
... 4- ти сезон разход 1.2 на час с пелети собствено производство 5.45 кв. ...
Ако това е средно за целия период от 4 сезона е направо перпетуум мобиле с кпд ~ 100%. Пелетите какви са, че ги смяташ 5,45 kw/h/kg? Да не са от прах от донбаски антрацит? :?: Ако така си рекламираш производството не е лошо, но дай повече инфо.
Изобщо не ми е цел да рекламирам продукта си! Махнал съм обявите поради несмогване на заявките! Пелетите са бял бор от чиста дървесина бяз кора и 20 % буков талаш ( отново без кора) показателите са от лаборатория и това е реалния разход на камината. Пуснах поста за да видят колегите на пелети , че основния дерт на отоплението с пелети си е матеряла, след това идва добре изградената инсталация. И на последно място са настройките на горелките! Дано съм бил полезен
jolobg - специалист
След като си производител, няма лошо (според мен) да кажеш какво правиш и след като пелетите са добри - браво!
Със сигурност "с трици маймуни" "от лаф пилаф" и т.н. не става, но пелетите/горивото са част от комплекса, и ако системата, и оборудването (вкл. настойките) са калпави, не чакай чудеса.
Един пример от мен. До миналия сезон бях с фабричен чугунен ~ 19,8 kW котел. С две тенекии от сирене (~ 34-36 кг.) качествени въглища постигах 6-10 ч. (в зависимост от външната температура) поддържане на 60 гр. темп. на водата в системата (след притваряне на клапите си държах ръката на кюнеца). От този сезон съм с пелетен котел и горелка (нарочно не казвам какви са, който го интересува ще разбере). Със същата система, поддържане на 63-65 гр. темп. на водата в системата, същите настройки на ръчните кранове и секретни вентили на радиаторите, и скорост на помпата, без промени в изолации и дограми (с малки изключения, които не би трябвало да оказват съществено влияние към топлопотреблението) с 22 кг. (през по-топлите дни на октомври и ноември) и 36 кг. (когато беше 24 ч. под нулата) слънчогледови пелети се отоплявам от 04:00 до 22:00 ч. Нищо, че донбаските (така ми ги продаваха) са ~ 2 пъти по-калорични от повечето пелети. Дали това означава, че слънчогледовите пелети, които горя са 1:1 с донбаските въглища! Както казват "новите българи" I don't think so! [-X
чет дек 06, 2018 4:55 pmjolobg написа:
След като си производител, няма лошо (според мен) да кажеш какво правиш и след като пелетите са добри - браво!
Със сигурност "с трици маймуни" "от лаф пилаф" и т.н. не става, но пелетите/горивото са част от комплекса, и ако системата, и оборудването (вкл. настойките) са калпави, не чакай чудеса.
Един пример от мен. До миналия сезон бях с фабричен чугунен ~ 19,8 kW котел. С две тенекии от сирене (~ 34-36 кг.) качествени въглища постигах 6-10 ч. (в зависимост от външната температура) поддържане на 60 гр. темп. на водата в системата (след притваряне на клапите си държах ръката на кюнеца). От този сезон съм с пелетен котел и горелка (нарочно не казвам какви са, който го интересува ще разбере). Със същата система, поддържане на 63-65 гр. темп. на водата в системата, същите настройки на ръчните кранове и секретни вентили на радиаторите, и скорост на помпата, без промени в изолации и дограми (с малки изключения, които не би трябвало да оказват съществено влияние към топлопотреблението) с 22 кг. (през по-топлите дни на октомври и ноември) и 36 кг. (когато беше 24 ч. под нулата) слънчогледови пелети се отоплявам от 04:00 до 22:00 ч. Нищо, че донбаските (така ми ги продаваха) са ~ 2 пъти по-калорични от повечето пелети. Дали това означава, че слънчогледовите пелети, които горя са 1:1 с донбаските въглища! Както казват "новите българи" I don't think so! [-X
Може и да си прав колега , истината е някъде там :) и наздраве :partyman:

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: