• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 16
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
VanyaA - специалист
пон дек 03, 2018 3:11 pmVLADO66 написа:
Ако верандата е на приземния етаж, може и да се направи с отделни основи и да не се правят заедно.По скъпичко ще излезе.
VLADO66, благодаря за тази идея. Следобед пак ще ходя при архитекта - вече ще се срещаме и с конструктора, и с другите специалисти, които ще участват, та ще попитам дали и как бихме могли да го реализираме това с отделните основи, а най-вече да ми кажат горе-долу колко би било оскъпяването.
radius - майстор
ср дек 05, 2018 5:43 pmРуди написа:
Зимното бетониране се практикува редовно.
Така е, няма да стоят без работа строителите на кооперации. Но за личен дом - НИКОГА!
Затопляне на сместа, гарантирани пропорции, качествени добавки и предсказуемост на времето - все колебливи неща.
Моята веранда е част от настилката на ет.1 и съм я облякъл с 6см ХПС и 3 см по челата ( че е 80 см над земята). И това е вариант.
BLUEPUPIL-2 - специалист
VanyaA написа:
=== та ще попитам дали и как бихме могли да го реализираме това с отделните основи, а най-вече да ми кажат горе-долу колко би било оскъпяването.
Няма дали и как, а направо искам това и това. Само с отделни основи се решава проблема с термомостовете, същото важи не само за веранди, но и за гаражи, навеси и пр. неотопляеми обеми залепени за или част от къщата.
VanyaA - специалист
чет дек 06, 2018 3:59 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Няма дали и как, а направо искам това и това. Само с отделни основи се решава проблема с термомостовете, същото важи не само за веранди, но и за гаражи, навеси и пр. неотопляеми обеми залепени за или част от къщата.
Съгласна съм, че трябва да е искам това и това, но когато ми е ясно какво искам :) Материята строителство ми е доста далеч от нещата, които разбирам и за които мога да се запъна и да съм като питбул (а това наистина го умея, но когато знам какво трябва да правя) :) А ако са с отделни основи, визирам гаража, голямата веранда и още една тераса, няма ли опасност от различно слягане и да се получат пукнатини - дано да ме разберете какво искам да попитам, че и терминологията не познавам :)
kr1100 - майстор
чет дек 06, 2018 3:59 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Само с отделни основи се решава проблема с термомостовете, ....
Оф - въпрос . При отделни основи няма ли след време3-4г да се образуват пукнатини / фуги м/у верандата и къщата особено при високи подпочвени води ?
radius - майстор
чет дек 06, 2018 4:39 pmradius написа:
Гарантирано.
:)
шоп - майстор
Затова се слага делитационна фуга и проблем няма.
Hursa - майстор
Отделните основи и липсата на термомостове - това не предполага ли задължително наличие на такава "фуга". Но в случая може да е запълнена с изолационен материал, предполагам.
BLUEPUPIL-2 - специалист
чет дек 06, 2018 4:30 pmVanyaA написа:
А ако са с отделни основи, визирам гаража, голямата веранда и още една тераса, няма ли опасност от различно слягане и да се получат пукнатини...
чет дек 06, 2018 4:39 pmradius написа:
Гарантирано.
чет дек 06, 2018 5:18 pmkr1100 написа:
Оф- въпрос. При отделни основи няма ли след време 3-4г да се образуват пукнатини / фуги м/у верандата и къщата особено при високи подпочвени води?
чет дек 06, 2018 4:39 pmradius написа:
Гарантирано.
чет дек 06, 2018 5:53 pmшоп написа:
Затова се слага делитационна фуга и проблем няма.
Аз бих я нарекъл фугата от 2-3см- противоземетръсна. Разделянето на сградата на по-малки самостоятелни елементи, разтоварва конструкцията от допълнителни напрежения и намалява възможността за поява на пукнатини на нежелани места, като канализира напреженията да се освободят в специално създадените за това фуги. Обикновено между къщата и верандите или гаража има стени и фугата остава в ъгъла където пукнатината лесно се прикрива, око изобщо възникне. От друга страна, ако почвените условия допуснат да се развие подобна пукнатина то и при варианта с една цялостна плоча от 150м2, във всички случаи плочата ще получи нежелани пукнатини. Проблема е сходен с този при тротоарните настилки, колкото са по-малки елементите (и колкото са по-дебели), толкова по-малка е вероятността да се напукат. В дългосрочен период от няколко десетилетия, практиката показа, че дори и доста добре проектираните и изпълнени сгради с плоски фундаменти имат в една или друга степен проблеми породени от движения на почвата под основите. Та накрая с думи прости, добрите къщи, направени с мерак и тертип, искат основите им да бъдат разделени с фуги.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 16

Тема "Приключението нова къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: