Най - вълнуващия въпрос зимно време.
markoscbr - специалист
Само изразявам мнение,нищо лично но според мен не трябва да се взема становище от един човек,и наистина на въпроси за скоро регистриращи ако някой знае и иска да помогне да си остави телефон може и на лични ,тогава се спестява много спам,човека пита и разпитва защото не му се чете 1000 страници #-o
GreykoExp50RB50 - специалист
Здравейте,настроил съм си горелката да модулира и е заковано на 61гр.,лека полека ще се преправи ще започна с трипътен антикондензен винтил,въпроса ми обаче е дали има някакво изискване при монтажа,смисъл м/у двете тръби имам 300мм разстояние това проблем ли ще е?
пет дек 07, 2018 7:30 amGreykoExp50RB50 написа:
Здравейте,настроил съм си горелката да модулира и е заковано на 61гр.,лека полека ще се преправи ще започна с трипътен антикондензен винтил,въпроса ми обаче е дали има някакво изискване при монтажа,смисъл м/у двете тръби имам 300мм разстояние това проблем ли ще е?
Не е проблем. Един спец ще ти изрисува котелното.
GreykoExp50RB50 - специалист
пет дек 07, 2018 4:37 ammarkoscbr написа:
Само изразявам мнение,нищо лично но според мен не трябва да се взема становище от един човек,и наистина на въпроси за скоро регистриращи ако някой знае и иска да помогне да си остави телефон може и на лични ,тогава се спестява много спам,човека пита и разпитва защото не му се чете 1000 страници #-o
Така е прав си за спама,изчетох доста от тази тема(не всичко).
GreykoExp50RB50 - специалист
чет дек 06, 2018 8:10 pmLazarGanev написа:
чет дек 06, 2018 7:20 pmGreykoExp50RB50 написа:
Здравейте и честит Никулден и на всички празнуващи,а и на тези покрай тях :)
Във връзка с предните ми публикации и констатирането на свръх мощност при мен(50кв за 155м2),имам няколко въпроса!

1-При смяна/закупуване на комплект 20кв.,каква трябва да бъде Т на водата(ако трябва или може да е по-ниска) и като цяло каква ще е разликата сравнено със сегашната ситуация(уникално горещо и голям разход)
2-Адекватно ли ще бъде горелка 50 кв. да работи на котел 20 (с промяна на настройките),визирам само смяна на котела-примерно!
3-Към ФилмаТопло-неразбрах за смяна на “главата” какво точно имаше предвит,смисъл нямам понятие! :)
4-Каква ще бъде ползата,ако има такава и въобще смисъл от това,ако инсталирам стаен термостат(при сегашната ситуация)
Благодаря предварително на всеки който изкаже мнение и знае какво пише!

А сега се кара котела на таймер и се ядва откъм температура и разход но. не си е работа и трябва да се действа към адекватна насока!
Лека вечер на всички и наздраве! :)
1. Разликата ще бъде много по-ниските мощности, възможност да работи на 2-3кВт, което за твоето жилище е ОК. С монтаж на трипътен термовентил, 1-2 термоглави и стаен термостат ще се получи перфектна регулация
2. Не е адекватна такава смяна. Предлагам ти пълен бартер - твоят Expert50 + RB50 срещу Expert20 + RB20 от мен, с което ще избегнеш агонията
3. Смяната на главата (горивната камера) ще доведе до други проблеми
4. При сегашната ситуация стаен термостат не те оправя, нито термоглави. Само буфер може да те спаси, но това са над 2000лв с оборудването

Здравей,относно бартера нямам против но ми кажи от колко време се експлоатират тези съоръжения(естествено че аз съм със зора де),но все пак има разлика от около 2000лв. и моят е работил около 10-ина дни!Ако е нов съм навит на чист бартер,с поемане на разхода по транспорта от моя страна! :) Поздрави!
andy_forresite - майстор
Отговорил съм му на всички въпроси един под. Нищо не му предлагам, за нищо не го уговарям и нищо не афиширам. Тук личните се виждат с цифра в началото на tab-а. В други форуми излизат като плакат като си влезеш в профила. За редовните посетители на тази тема това щеше да е едно много скучно, досадно и отегчително четиво.

markosbcr, нали не мислиш че съм те подвел умишлено? Би ли казал какво означава "нищо общо"?
GreykoExp50RB50 - специалист
пет дек 07, 2018 7:57 amandy_forresite написа:
Отговорил съм му на всички въпроси един под. Нищо не му предлагам, за нищо не го уговарям и нищо не афиширам. Тук личните се виждат с цифра в началото на tab-а. В други форуми излизат като плакат като си влезеш в профила. За редовните посетители на тази тема това щеше да е едно много скучно, досадно и отегчително четиво.

markosbcr, нали не мислиш че съм те подвел умишлено? Би ли казал какво означава "нищо общо"?
Потвърждавам гореописаното!
Колегата просто ми отговори на въпросите и ги обясни по що годе разбираем за мен начин.(за което му благодаря,най-малкото че е отделил толкова време да пише за неща,безинтересни и ясни за повечето)
Общо взето "картинката" ми се изяснява,така да кажа! :lol:
GreykoExp50RB50 - специалист
И друго да кажа:с удоволствие ще посрещна някой(от Пловдивско,а и не само),който има нужните знания,за да се изясни ситуацията още повече и да се реши какво точно да се прави!
filmatoplo - майстор
Ама още ли не си сменил главата ,моля те да прочета следното -Пичове смених главата и нещата са вече нормални и тн т . :)
GreykoExp50RB50 - специалист
пет дек 07, 2018 8:57 amfilmatoplo написа:
Ама още ли не си сменил главата ,моля те да прочета следното -Пичове смених главата и нещата са вече нормални и тн т . :)
Реалния проблем е,че е уникално топло по стаите,Т на водата постоянно е 61гр. и работи постоянно на Р1 и по-рядко на Р2(смисъл мисля,че по-икономично от това неможе(в съотношение на разход,Т на водата и Т в сградата),даже са намалени на макс радиаторите ,а някои са изключени.

И главния въпрос за цялата ситуация:При смяна на главата или с комплект 20/20кв.,кое от трите неща реално ще се променят(разход,Т на водата няма да се промени,или Т по стаите),защото пак казвам и сега двете неща се постигат лесно (разход (ако работи постоянно)и топло по стаите),но ако се спира по таймер гори много докато направи пак Т на водата!

Моля за по конкретно и лесно/разбираемо обяснение .Не ме е срам никак даже,че питам постоянно(може и глупави въпроси),защото това е единствения начин нещата да се подобрят!
Незнам всъщност аз ли немога да обясня цялата ситуация или...нз.С конденза в котела вече ясно-на ниска Тна водата Ъпсурт да се кара! :)

Поздрави!

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: