Всичко за дърводелството
wanderer - специалист
  • jet-a ми се вижда прекалено малогабаритен. ей този до скоро го имаше в магазин багира ст. загора, но пише че вече е продаден. на живо изглеждаше доста добре направен
https://www.bagira.bg/12392/струг-за-дъ ... 100v-proma
manobg - специалист
Каня се като мине зимата да си дооборудвам работилничката с малък банциг и се чудя на този Scheppach Basa 1. Харесва ми, че е с лят чугунен плот, а не крив тенекиен. Ако някой го притежава нека сподели за евентуални недостатъци, с които мога да се сблъскам. Определено ще режа дребни детайли и не ми трябва голям банциг, но точността е на първо място.
пишман_майстор - майстор
По-добре употребявана, но пък здрава Инка, Флотджет или от малките модели на Хема, примерно HEMA HWS 200 . Тая последната м/у другото рядко излизат евтенко, виждал съм обяви за около 250-300 евро, в много задоволително състояние, по-често са около и над 400-450 . Примерна снимка от нета , да се види за какво иде реч :
Прикачен файл:
Bandsäge-HEMA-HWS-200-D-Holzsäge-Holzbandsäge-Säge.jpg
Buliviv - специалист
Имам Basa 3 и мога да кажа, че нивото му е задоволително за хоби работилничка.
Плота е масивен, чугунен. Настройката на водачите е улеснена посредством "бързи винтове". Мощността също е добра. Лично на мен линеала не ми допада.
Като плюс мога да посочи и подвижността на машината, повечето сме с ограничено пространство.
Като цяло от нея лъха на китаец, но в днешно време почти с всичко е така.
Няма го качеството и многото вложен материал в старите машини. Винаги може да се огледаш и за нещо старо, но пък там си има други рискове - реставрация, намиране на евентуално счупени части, голямо тегло и габарити, транспортиране след закупуване / ако е от обява в чужбина /.
В заключение не очаквай чудеса от Basa-та, но пък ако не е за професионална употреба лично аз смятам, че ще върши работа. Поне Basa 3- за 1 не мога да кажа.
manobg - специалист
Никаква професионална работа, само вкъщи, а мястото е силно ограничено и нямам такова за тежка артилерия. Трябва да седи на плот (маса) и да реже точно дребни детайли. Водача най-много искам да е точен, но като го гледам не хваща от двете страни като при Метабо 261 и не знам дали не играе.
bulhomes2 - майстор
Точно рязане и банциг са различни неща. Точността на водача зависи от тоя, дето го настройва. Всяка лента реже по различен начин и по него се настройва водача. Всъщност това е за големите машини. Тия малките не ги знам, но предполагам е същото.
m_markovski - специалист
чет дек 06, 2018 4:11 pmBuliviv написа:
Имам Basa 3 и мога да кажа, че нивото му е задоволително за хоби работилничка.
Това си е сериозна машина за домашна работилница! По спомен височината на среза е 20см, а при аналогичното метабо е 17-18.
Бях се засилил за по-новия модел Basato 3, но приключих с големите машини засега.
Дай някакви отзиви, как се справя с разбичването на 15-16см трупчета.

Баса 1 е най-малкият модел, според мен става за моделисти и дребни детайли без много да му даваш зор.
Buliviv - специалист
Бях се засилил за по-новия модел Basato 3, но приключих с големите машини засега.
Дай някакви отзиви, как се справя с разбичването на 15-16см трупчета.



С иголистен материал няма проблем .
Не се замисля на максимална скорост.
Имах случай с едни дъбови цепеници, от които вадих трупчета и в комбинация със затъпена лента малко се поозори/ според мен лентата която върви с машината не е особено добра /.
В последствие се запасих с няколко различни ленти за метал( служителите казаха, че са идеални и за дърво) от Технолес и проблема се реши.
Направих тест и със заточената лента на машината, като също резултата бе приличен и с минимални кривини.
Buliviv - специалист
От известно време бях решил да спра мъките с лепенето и за Коледа сам си направих подарък .
Изкуших се и поръчах ето това
https://www.ebay.co.uk/itm/IRWIN-Record ... serReviews
Някой има ли наблюдения.
Марката ни е добре позната и се надявам да не съм сгрешил и да вършат работа.
EDI - майстор
Не си сгрешил с марката, обаче нещо малки ми се виждат, до колкото помня, това е доста малък размер.Може и да бъркам, не съм сигурен.Можеше обаче да си вземеш от тук тръбни стяги, има 3/4 на ТРОЙ, МАНЕСМАН за под 30 лева, има и БЕСИ за 50 и малко, освен това има БЕСИ 1/2 пак около под 60 лева.

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: