Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ludoto_momche - специалист
Goshoblood от къде си ? Дай да пробваме тез пелети,че до сега все попадам на булшит.
falcoh - специалист
чет ное 22, 2018 10:31 pmlakosste написа:
чет ное 22, 2018 9:03 pmfalcoh написа:
Здравейте,
Имам проблем с разхода на пелети, миналата зима 7 тона австрийски пелети ШВАЙГХОФЕР не ми стигнаха. Отоплявам еднофамилна къща около 90 кв.м, пвц дограма, външна изолация. Котела ми е DAKON DOR 24 с пелетна горелка BISOLID GP. Тази година все още в началото на зимата, при външна температура около 4-5 градуса разхода е около 3 чувала/45кг/ на ден. Някой от знаещите може ли да помогне с намаляването на разхода на пелети?
Благодаря предварително.
Здравей колега.Аз съм със същия котел само,че бош .Квадратурата която отоплявам малко по-голяма квадратура от твоята.До скоро разхода ми беше един чувал но сега вече отива два,но аз топля освен 4 стаи голям коридор и голяма баня също така две отделни от къщата помещения едното малко но не изолирано а другото по голямо но с добра изолация.Затова ми се струва че има нещо сбъркано при теб.Дай подробности де.Да допълня че котела ми гори от 5 сутринта до 11.20 и после от 16 до 22.30 с бойлер 120 литра като бойлера се ползва доста и през деня.В къщи сега е 25 градуса но вън не е толко студено.Преди 2 години мисля когато беше доста под нулата цял месец съм стигал до 60кг на денонощие без да се гаси котела и в стаите беше около 23-24 градуса.
Къщата се отоплява непрекъснато, с термоглави съм на почти всички радиатори, седмичен стаен термостат с дистанционно управление, поддържам температура 22 градуса през деня и вечер 18 градуса, нямям бойлер свързан. Температурата на водата в котела е настроена на 55 градуса. Това са ми настройките :

Прикачен файл

общи 2.JPG
общи 2.JPG (84.81 KиБ) Видяна 1949 пъти

Прикачен файл

общи 1.JPG
общи 1.JPG (79.07 KиБ) Видяна 1949 пъти

Прикачен файл

запалване 2.JPG
запалване 2.JPG (77.24 KиБ) Видяна 1949 пъти

Прикачен файл

запалване 1.JPG
запалване 1.JPG (84.63 KиБ) Видяна 1949 пъти

Прикачен файл

дисплей начало.JPG
дисплей начало.JPG (86.57 KиБ) Видяна 1949 пъти
Ludoto_momche - специалист
пет дек 07, 2018 6:55 pmfalcoh написа:
чет ное 22, 2018 10:31 pmlakosste написа:
чет ное 22, 2018 9:03 pmfalcoh написа:
Здравейте,
Имам проблем с разхода на пелети, миналата зима 7 тона австрийски пелети ШВАЙГХОФЕР не ми стигнаха. Отоплявам еднофамилна къща около 90 кв.м, пвц дограма, външна изолация. Котела ми е DAKON DOR 24 с пелетна горелка BISOLID GP. Тази година все още в началото на зимата, при външна температура около 4-5 градуса разхода е около 3 чувала/45кг/ на ден. Някой от знаещите може ли да помогне с намаляването на разхода на пелети?
Благодаря предварително.
Здравей колега.Аз съм със същия котел само,че бош .Квадратурата която отоплявам малко по-голяма квадратура от твоята.До скоро разхода ми беше един чувал но сега вече отива два,но аз топля освен 4 стаи голям коридор и голяма баня също така две отделни от къщата помещения едното малко но не изолирано а другото по голямо но с добра изолация.Затова ми се струва че има нещо сбъркано при теб.Дай подробности де.Да допълня че котела ми гори от 5 сутринта до 11.20 и после от 16 до 22.30 с бойлер 120 литра като бойлера се ползва доста и през деня.В къщи сега е 25 градуса но вън не е толко студено.Преди 2 години мисля когато беше доста под нулата цял месец съм стигал до 60кг на денонощие без да се гаси котела и в стаите беше около 23-24 градуса.
Къщата се отоплява непрекъснато, с термоглави съм на почти всички радиатори, седмичен стаен термостат с дистанционно управление, поддържам температура 22 градуса през деня и вечер 18 градуса, нямям бойлер свързан. Температурата на водата в котела е настроена на 55 градуса. Това са ми настройките :
Може би трябва да вдигнеш на първо време температурата на водата поне на 60 гр.че дори и на 65 гр.на 3та степен ли работи горелката?
falcoh - специалист
съб дек 08, 2018 7:23 pmLudoto_momche написа:
пет дек 07, 2018 6:55 pmfalcoh написа:
чет ное 22, 2018 10:31 pmlakosste написа:


Здравей колега.Аз съм със същия котел само,че бош .Квадратурата която отоплявам малко по-голяма квадратура от твоята.До скоро разхода ми беше един чувал но сега вече отива два,но аз топля освен 4 стаи голям коридор и голяма баня също така две отделни от къщата помещения едното малко но не изолирано а другото по голямо но с добра изолация.Затова ми се струва че има нещо сбъркано при теб.Дай подробности де.Да допълня че котела ми гори от 5 сутринта до 11.20 и после от 16 до 22.30 с бойлер 120 литра като бойлера се ползва доста и през деня.В къщи сега е 25 градуса но вън не е толко студено.Преди 2 години мисля когато беше доста под нулата цял месец съм стигал до 60кг на денонощие без да се гаси котела и в стаите беше около 23-24 градуса.
Къщата се отоплява непрекъснато, с термоглави съм на почти всички радиатори, седмичен стаен термостат с дистанционно управление, поддържам температура 22 градуса през деня и вечер 18 градуса, нямям бойлер свързан. Температурата на водата в котела е настроена на 55 градуса. Това са ми настройките :
Може би трябва да вдигнеш на първо време температурата на водата поне на 60 гр.че дори и на 65 гр.на 3та степен ли работи горелката?
Като бе на 60 и повече гр. харчеше повече. На тази горелка BISOLID GP няма степени за работа, или побе аз не знам.
Здравейте !
Отоплявам 75кв.м. едноетажна къща с 10см външна изолация,PVC дограма.Отоплителна система е котел Виадрус U22 29kw с горелка GP32b и безжичен термостат Далус.Горя около 20кг дървесни пелети дъб/бук,а при попродължителни студове и 30кг.Пилзвам седмична програма с дневен режим от 06.00 до 8.00ч сутрин и от 16.00 до 23ч вечер на 22.6градуса,а нощем 21.8градуса.Събота и неделя от 8.00 до 11.00 дневна. В къщата са 7панелни радиатора с термоглави/те са винаги на макс/ и лира в банята.
Тази година смених пелетите и остават доста неизгорели.Може ли съвети за настройките ?

Прикачен файл

IMG_20181208_224913.jpg

Прикачен файл

IMG_20181208_224722.jpg

Прикачен файл

Screenshot_2018-12-08-22-06-01.png

Прикачен файл

Screenshot_2018-12-08-22-06-08.png

Прикачен файл

Screenshot_2018-12-08-22-06-15.png
Ludoto_momche - специалист
съб дек 08, 2018 9:10 pmfalcoh написа:
съб дек 08, 2018 7:23 pmLudoto_momche написа:
пет дек 07, 2018 6:55 pmfalcoh написа:


Къщата се отоплява непрекъснато, с термоглави съм на почти всички радиатори, седмичен стаен термостат с дистанционно управление, поддържам температура 22 градуса през деня и вечер 18 градуса, нямям бойлер свързан. Температурата на водата в котела е настроена на 55 градуса. Това са ми настройките :
Може би трябва да вдигнеш на първо време температурата на водата поне на 60 гр.че дори и на 65 гр.на 3та степен ли работи горелката?
Като бе на 60 и повече гр. харчеше повече. На тази горелка BISOLID GP няма степени за работа, или побе аз не знам.
За тази горелка не мога да ти кажа нищо.Аз съм с фероли и там си има степени и настройки.Някой с такава горелка или някой специалист може да ти помогне.На по - високи градуси би трябвало по - бързо да достига температурата в стаите.
пет дек 07, 2018 6:47 pmLudoto_momche написа:
Goshoblood от къде си ? Дай да пробваме тез пелети,че до сега все попадам на булшит.
От Ловешко съм колега. За сега немога да предложа нищо защото съм пръснал пелетарката , че се опитвам да я накарам да работи с чист бук без примеси! Иглолистните ги преборих и са повече от перфектни. Сега да преборим и бйка и слагам още една пелетарка да карам и двата вида. Прилагам снимка на пепелника на камината след седмица работа с иглолистните пелети. Вие ще кажете как е спрямо вашите и нека не забравяме че е камина :)
Прикачен файл:
20180628_123826-600x1067.jpg
вт дек 11, 2018 8:36 pmGoshoblood написа:
пет дек 07, 2018 6:47 pmLudoto_momche написа:
Goshoblood от къде си ? Дай да пробваме тез пелети,че до сега все попадам на булшит.
От Ловешко съм колега. За сега немога да предложа нищо защото съм пръснал пелетарката , че се опитвам да я накарам да работи с чист бук без примеси! Иглолистните ги преборих и са повече от перфектни. Сега да преборим и бйка и слагам още една пелетарка да карам и двата вида. Прилагам снимка на пепелника на камината след седмица работа с иглолистните пелети. Вие ще кажете как е спрямо вашите и нека не забравяме че е камина :)20180628_123826-600x1067.jpg
Готин бял цвят.Докарвам го и от слънчогледови. Преборването е там. С чама драми няма.
filmatoplo - майстор
Преди малко ми се обади един човек с котел и горелка Грейко 20 клв -та той ми каза че гори по 20 кг слънчогледови пелети за денонощие :shock: малко бе :wink: Топли едноетажна къща около 100-120 квм изолирана тук там .
all4all - специалист
Преди два часа и на мен ми се обади един преател колега да ми докладва разхода си за къща 170 кв с 8 см изолация перфектна дограма камина Екоспар и разход на пелети за денонощие само от 42лв :-D с питане как топля само за 9 лв 120 кв с едноходов котел Виадрус на въглища без горелка и средна температура 23-25 гр без изолация... :-D

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: