Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
preslav - майстор
ср дек 05, 2018 4:08 pmnеwage написа:
в Горна Оряховица съм. Пари за ремонт - няма. Карам на минимална заплата и живея сам. Затова и питам тук. То ако имах 3-4 хилядарки, направо викам бригадата и нов покрив. АМа...
То във вашия регион има добър майстор, но надали ще се хване да оправя чужди скопосийки. Иначе (да не те отчайвам) ама с 3-4 хилядарки ще сътвориш същата нескопосана работа - на мен покрив от 60-70 квадрата ми струваше близо 10000 лв. Пари се печелят, пари се харчат, но без покрив си за никъде. В същност аз не съм правил покрив за себе си, дал съм на заем за да се оправи чужд покрив - намери си кредитор и действай, вариантите са много, но с кърпеж не се получава.
Успех!
kozl - майстор
ср дек 05, 2018 6:08 pmnеwage написа:
Но защо тогава не текат когато вали дъжд?
Може би щото снега прави "бент" и подпира пътя на водата (покачва се нивото).
nеwage - специалист
ср дек 05, 2018 7:46 pmpreslav написа:
ср дек 05, 2018 4:08 pmnеwage написа:
в Горна Оряховица съм. Пари за ремонт - няма. Карам на минимална заплата и живея сам. Затова и питам тук. То ако имах 3-4 хилядарки, направо викам бригадата и нов покрив. АМа...
То във вашия регион има добър майстор, но надали ще се хване да оправя чужди скопосийки. Иначе (да не те отчайвам) ама с 3-4 хилядарки ще сътвориш същата нескопосана работа - на мен покрив от 60-70 квадрата ми струваше близо 10000 лв. Пари се печелят, пари се харчат, но без покрив си за никъде. В същност аз не съм правил покрив за себе си, дал съм на заем за да се оправи чужд покрив - намери си кредитор и действай, вариантите са много, но с кърпеж не се получава.
Успех!
Благодаря, но да тегля кредит при доход 350 лв. е истинско самоубийство. А на мен ми се живее още. По-добре да си тече покрива, ще му накова някаква мушама пак и така...
dts000 - помощник
Покривът ти е изцяло за ремонт, но 3-4 000 лв няма да те оправят.
nеwage - специалист
ср дек 05, 2018 10:14 pmdts000 написа:
Покривът ти е изцяло за ремонт, но 3-4 000 лв няма да те оправят.
ще си карам така тогава... тя цялата къща не струва толкова.
Stefan2000 - специалист
Много се изписа, но конкретна информация няма. Аз филмчето така и не можах да го отворя на моя стар лаптоп.

Я вземи и направи едно измерване, да видим там ли е заровено наистина кучето?
Имам предвид наклона на покрива.
За целта се качи на тавана.
Намери равно място за база. Бележи отсечка от 1 метър, може и 2м.
След това измери вертикалното разстояние до покривния гредоред(мертек) в началото и края на отсечката. От това ще се разбере колко % е наклона.
nеwage - специалист
нед дек 09, 2018 10:06 amStefan2000 написа:
Много се изписа, но конкретна информация няма. Аз филмчето така и не можах да го отворя на моя стар лаптоп.

Я вземи и направи едно измерване, да видим там ли е заровено наистина кучето?
Имам предвид наклона на покрива.
За целта се качи на тавана.
Намери равно място за база. Бележи отсечка от 1 метър, може и 2м.
След това измери вертикалното разстояние до покривния гредоред(мертек) в началото и края на отсечката. От това ще се разбере колко % е наклона.
Мерих. Горе на тавана покрива стига до пода. Височината в най-високата точка е 1.60м
lov - майстор
Людмиле ретендираш да правиш доста по сложни неща ама елементарните неща от геометрията ти липсват или трябва да викаме врачките. Питагорова теорема, нещо за синуси косинуси не си ли чувал. Че дай поне още една дължина, че да сметнем какъв е наклона.
nеwage - специалист
пон дек 10, 2018 12:38 amlov написа:
Людмиле ретендираш да правиш доста по сложни неща ама елементарните неща от геометрията ти липсват или трябва да викаме врачките. Питагорова теорема, нещо за синуси косинуси не си ли чувал. Че дай поне още една дължина, че да сметнем какъв е наклона.
хубаво, ама как да се кача на заледен покрив че да го меря?
gnt69 - майстор
пон дек 10, 2018 8:36 amnеwage написа:
хубаво, ама как да се кача на заледен покрив че да го меря?
И в другата тема ти писах, заставаш под билото отдолу в подпокривното пространство, там където измери че е 1.60 и измерваш колко е дълъг ската до външната стена на къщата. Ето и една картинка слагам. Измерил си Y до билото, измери и Х.
Прикачен файл:
Наклон-на-покрив-300x155.jpg
Наклон-на-покрив-300x155.jpg (4.11 KиБ) Видяна 1551 пъти

Тема "Покривът тече, не знам вече какво да правя!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: