Най - вълнуващия въпрос зимно време.
plastkomfort - специалист
ср ное 21, 2018 8:08 pmplayer написа:
има капаче,добре падат.
Фотодатчика има ли значение как гледа?
Пелетите трябва да закриват малко двата хоризонтални отвора
player - напреднал
горенето се оправи.Пелетите са се би ли овлажнили много.
Свалих и времето на 20 секунди и сега за 1 час загрява.
благодаря за помощта
gim - специалист
чет ное 22, 2018 11:25 pmvalio87m написа:
Здравейте!И аз съм с въпросната горелка със софт 12.85(12.86)
Отоплявам 85кв. с вътрешна изолация на стените и тавана,тази година сложих термоглави на радиаторите!Разхода ми е малко над 2 чувала за нон стоп работа 24 часа!Въпроса ми е дали има някакъв начин за намаляване на разхода!
Настройки
Темп на водата 47 градуса
Шнек 1150
време изгаряне 13 сек
въздух мин 37%
въздух мах 55%
Киловати 20 kw
минимални 5kw
За съжаление горелката не може да свали разхода под 2 чувала на денонощие.Аз поне не съм успял.А този разход го постигам когото е топло и горелката работи САМО на МИНИМУМ за 24 часа.При опитите да намаля още подаването на пелети ,винаги се стига до „аварийно спиране„ поради недостик на гориво.
Според мен котел с горелка 40 кв. са ти прекалено много за 85 квадрата жилище.Поинтересувай се как да ги смениш с някаква камина от 3 до 15 кв. Но задължително преди да предприемеш действие ,трябва някой знаещ и можещ да прецени на място какво ще е най-доброто за теб.
player - напреднал
здравейте,

имам проблем с минималната работа на горелкта-много сажди се налепват като работи на този режим,прекалено много.
на колко процента въздух трябва да е настроена,за по-чиста работа.

благодаря
val303 - специалист
player Сега на колко въздух си?
player - напреднал
пон дек 10, 2018 4:41 pmval303 написа:
player Сега на колко въздух си?
вдигнах от 14 на 18%
и друго да попитам,клапата на комина има 3 положения + отворено.
Понеже температурата варира и не може да стои на минимална мощност постоянно.Работи малко на минимална и след това падне с 1 градус и започва да работи на максимална,докато навакса.Не може да работи постоянно на минимална мощност-може л ида е и от въздуха на минимална мощност.

благодаря
val303 - специалист
player Горелката,по възможност трябва да работи много малко време на минимална мощност.Минималната мощност е когато имаш излишък на топлина,да задържи горелката за да не изгасне.Преразгледай настройката за максимална мощност,сигурно ти е висока.Затова ти работи ,много време на минимална и с тоя въздух е логично да ти черни. Вдигни въздуха на 25-30. Клапата на средно положение и виж как ще се държи.
player - напреднал
освен градусите да са малко които съм задал.62 са.
val303 - специалист
player Тия неща за които си говориме,нямат общо с градусите на котела. Защо искш да ги дигаш? Не можеш да стоплиш ли? Какво се случва,не те разбирам?
player - напреднал
пон дек 10, 2018 11:26 pmval303 написа:
player Тия неща за които си говориме,нямат общо с градусите на котела. Защо искш да ги дигаш? Не можеш да стоплиш ли? Какво се случва,не те разбирам?
стоплят се помещенията.
Преди бях със старото меню(където се наглясяха грамовете),там като достигнеше температурата вдигаше 2-3 градуса над зададеното.А с това автоматичното,немога да го настроя така,че да вдига и то така.

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: