• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Царевицата, овесът, ечемикът, пшеницата са скъпи. Горил съм стари третирани семена царевица в смес със слънчогледови 80:20. Евтино, но трудно, би могло да се намерят костилки от череша, вишна, не виждам защо от джанка да не горят. Сигурно от сливи. Черупки от орехи. Също "оронени" шишарки, само че как :? Може би натрошени жълъди :? Много неща горят, но въпросът е как да се калибрира горивото така че да си заслужава заниманието. Кочанът на царевицата също дава доста топлина, но трябва да се натроши на кубчета с големината на бобови зърна или грахови. Имам фуражомелка със сменяеми сита. Слагам кочан царевица със зърната 20 см дълъг и след секунди е превърнат във фураж (на брашно). Ако намеря по-едра цедка може да си смеля шишарки, жълъди, може би кестените горят. Но като сложа времето да тичам да ги събирам, да ги докарам, да бръмча и харча ток ... не знам дали ще си заслужава. Сухите клончета с диаметър до 10 мм и дължина до 30 мм също са гориво, ама обикновено са доста по-дълги от 30 мм :) Някаква дробилка за клони с този размер ...
fbr - майстор
Клонотрошачка ползвам, от тия нискооборотните, които режат клечките по на 3 см. Но да ти кажа, сигурно ще ти трябват една гора клони, за да получиш материал със реално значение за сезона. На обем, що годе нещо се докарва, но на тегло едно нищо. Като го смятам по 4 кВтч на кг, доникъде не я докарвам, а ми трябва на сезон не по-малко от 20 МВтч.
filmatoplo - майстор
По колко стотинки да го умножим :? :-D .
Varnap5 - специалист
А какво ще кажете за опилки от дървообработващите цехове.Ако преди употреба се третират с изгоряло олио от фритюрниците.
maistora1965 - специалист
ср дек 12, 2018 9:00 pmVarnap5 написа:
А какво ще кажете за опилки от дървообработващите цехове.Ако преди употреба се третират с изгоряло олио от фритюрниците.
Трудно се намира олио дизелджиите го купуват. :lol:
kuger - майстор
ср дек 12, 2018 9:00 pmVarnap5 написа:
А какво ще кажете за опилки от дървообработващите цехове.Ако преди употреба се третират с изгоряло олио от фритюрниците.
Тия, къде правят сега проверки за запрашаване бая ще ти се зарадват :-D Прегорялото олио е канцерогенно!
Varnap5 - специалист
Нали се проивежда от растения?
fbr - майстор
ср дек 12, 2018 8:33 pmfilmatoplo написа:
По колко стотинки да го умножим :? :-D .
Ами де да знам, минавам го към перо фитнес.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Ефтино гориво за пелетни горелки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: