• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
шоп - майстор
чет дек 13, 2018 7:23 amkozl написа:

Малко спам - В тоя дух на мисли, сина се отказа от елекрическа кола, защото няма парно, т.е. батериите не са за отопление :-D Движение без отопление :wink:
Айде сега! Няма отопление. Какъв е този електрокар-платформа?

Имам преки наблюдения върху Нисан Leaf.

Колата е с по-яко парно и климатик от доста бензинки и дизели. Всичко си има колата:
и стартерен акумулатор ( да не се бърка с основната тягова батерия)
и воден ( антифризен ) радиатор
водна помпа
климатик

Парното не е на ток, ами си е на течност. Тяговият двигател при ускорение и при спиране отделя много топлина, която се използва за отопление.

Иначе по темата: имам соларни лампи от Лидъл за около 30 лв бройката. Уникални са.
Изобщо не съм си и помислял да ги топля, да им духам и изобщо да си губя времето с тях. Те просто си работят.
nautilus33 - майстор
Т.е. спокойно мога да си ги монтирам още сега навън и да не ги свалям изобщо дори и при сериозни минусови температури?
velas - специалист
чет дек 13, 2018 12:58 pmlov написа:
Айдяа.. отиде коня у ряката. Почнахме и ядрени реактори да вграждаме в една кирлива батерийка. :lol:
То в много кирливи неща има ядрени реактори... :lol:

Пък и някой го е написал:
"Трансмутацията на литиевите атоми до хелий през 1932 г. са първата човешка ядрена реакция, а литиевият деутерид (LiD) се използва във верижните термоядрени реакции в ядрените оръжия."
Също така и:
"Подобно на всички алкални метали, литият е силно реактивоспособен и затова се съхранява под петрол."

И аз не го знаех, но звучи логично, познавайки характеристиките на лития.
ttt - специалист
Преди две години бях забравил винтоверта в гаража и зимата падна температурата под -15.
Пролетта вече нямаше батерия.
ESPACE - майстор
В багажника на колата ми 5 години седи един винтоверт и един компресор с литиеви батерии и зимно и лятно време от -20 до +60 и още си работят. Ако взема да ги мисля всички акумулаторни машини дето имам дали им е топло или студено ехее.
  • 1
  • 2

Тема "Литиево-йонните батерии и минусовите температури?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: