Най - вълнуващия въпрос зимно време.
нед дек 16, 2018 2:16 pmfilmatoplo написа:
:-D ... ще си пусна -О джаджа . :wink:
Ко й туй чуду? Казвай, че ако ми хареса и аз да си пуста!
filmatoplo - майстор
:wink: Тя щи хареса ,ама де ши я видиш- да ти пусне :lol: .
fbr - майстор
https://www.youtube.com/watch?v=iPGgnzc34tY ама ако ти пусне, дали няма да избягаш.
stridata - специалист
Инсталатора ми ме посъветва, че стоманения котел "обича" по-висока температура заради някаква киселина разяждаща метала.... Както и да е.... В по-топлите дни си държа температурата на 65, а в студените като днес на 70 и трябва да ви кажа, че няма помен от буци като на 60. Пепелта е брашнено бяла и всичко работи чук и разхода си е кажи речи същия. Както вече почвам да разбирам, настройките за каквото и да е са си строго индивидуални.
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе ниски са тези температури, ама както и да е
kotarankat - специалист
Здравейте!
Искам да споделя с вас какъв "тунинг" сътворих на моя котел (чисто пелетен Грейко 20 кв). За съжаление все още не съм си поръчал термометър за димните газове, за да определя точния ефект. Също така приемам предложения, критики и забележки.



Ако може също за съвет относно трипътния, който тази година сложих. Вече 4-5 пъти след като котела се е гасил поради някаква причина, не успява да превърти водата към радиаторния кръг. Топли си само котела в продължение на над 1 час. Лирата в банята няма термоглава и постоянно върти през нея. На бойлера имам сложена термоглава с изнесен сензор, който е сложен на колектора на връщащата вода с цел да има приоритет на отоплението при студен старт и да не вкарва по-студена вода в бойлера от зададената.
Та, къде ми е проблема - няма достатъчно дебит през лирата (ако в определен момент топлото се върти само през нея), прекалено съм притворил крана на байпаса или нещо друго?
https://drive.google.com/file/d/1ZlkfjP ... p=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/198mSSO ... p=drivesdk
Предварително благодаря на включилите се!
нед дек 16, 2018 8:10 pmkotarankat написа:
...
Ако трипътния ти е с пълно разделяне на кръговете, отвори крана изцяло.
Ако не е с пълно разделяне, не знам.
Evgeniy - майстор
Абе май ти е много вятъра на тези клипове...
Гарфилд, ти форума не четеш ли?
Един вече изрева, с петна по комина, от тунинги, па ти с туй мижаво огънче и отражател???!!!
Както съм чувал, за ниските градуси на пушека от Грейко, представям си вече кви реки ще текат.
Дано да бъркам де!
Още преди да осмисля нещата, доверих се на 100% на думите на инсталатора:
–Прави ходове, турболатори, ама гледай да не падат градусите под 120!
Така ми рече. Горната половина на комина ми е зидан от единички, та там няма начин да не тече.
Въййй, още един изревал, че и грейковец.
kotarankat - специалист
Към Трифон, уж е с пълно отделяне трипътния, но пише максимално просълзяване 10 %. Тръбата на байпаса винаги пари. В нито един момент не съм съжалявал за Грейкото, даже напротив. Просто обичам да експирементирам, форума го чета всеки ден, да не кажа и час. Филма беше писал някъде, че собствениците на грейковците не експериментирали и така...
Evgeniy, настройките ми са:
Р1 3.0s/44 цикъл/40%
P2 4.7s/44 цикъл/45%
P3 5.5s/44 цикъл/52%
Единия клип е на първа, а другия на втора скорост. :drinkers:

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: