Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivanovhr - специалист
Ще има ли ефект ако провися и аз една такава в бижуто? Или само жената дето ще бучи, че пак черва съм провесил някъде.
:drinkers:

По-малка естествено.
Валтер Желязков - специалист
Може да и купиш нова тенжера.

Прикачен файл

IMG_20181221_124958.jpg
bmahob - майстор
При вчерашния студ... От 09.00-23.00 чувал и 1/3 някъде.... Абе я ми кажете при повечко пепл в кошницата и образуването на тлеещи големи топки занчи че въздуха не стига нали? :? Не съм я барал от лани но изглежда дава разлика от пелетите
andy_forresite - майстор
Топките са знак за по-слаб вентилатор. Понякога не се образуват с излишък на въздух, но пък се губи ефективност и трябва да се избере да няма топчета или да се оползотворяват скъпите пелети. Друг път пък се образуват каквото и да правиш.
За първи път ми се случва и на мен.
Миналогодишни пелети, 60 чувала.
Преди седмица забелязах, че прави топка, в предната част и горенето се дръпва назад и нагоре. Понеже съм с буфер и горелката бачка само на макс. , пелетите идват много, не могат да изгорят изцяло и падат от двете страни на главата само овъглени. Съответно, при последващо запалване, дозата е голяма за останалото свободно място и пак падат.
Един и същ палет, дали тези отдолу са се овлажнили??? Наредил съм ги на скара, ама...!!!
От няколко часа съм на BMG. Демек с четвърта степен. Настроил съм я да работи само на нея, като температурата на водата не мърда, както и температурата в къщата.
Разход 34 кила за денонощие. Същият засичам окомерно, таблично, като нещата се засичат при въведено 90% КПД на котел–горелка.
Ши си напрая още един турболатор, за свирепа зима. Сега пушека ми е 90 градуса. Стигнах го Грейкото, чакам си петната и конденза.
Филме, пристигна ми карбон-соларната маска. Свалям последна лицева кожа и мятам рутилките ESAB- Вежен 2,5.
stridata - специалист
пет дек 21, 2018 1:55 pmbmahob написа:
При вчерашния студ... От 09.00-23.00 чувал и 1/3 някъде.... Абе я ми кажете при повечко пепл в кошницата и образуването на тлеещи големи топки занчи че въздуха не стига нали? :? Не съм я барал от лани но изглежда дава разлика от пелетите
Колко градуса ти е вътре в 8 часа сутринта без да е горяло и от колко градуса започва да изтива?
bmahob - майстор
пет дек 21, 2018 4:28 pmstridata написа:
пет дек 21, 2018 1:55 pmbmahob написа:
При вчерашния студ... От 09.00-23.00 чувал и 1/3 някъде.... Абе я ми кажете при повечко пепл в кошницата и образуването на тлеещи големи топки занчи че въздуха не стига нали? :? Не съм я барал от лани но изглежда дава разлика от пелетите
Колко градуса ти е вътре в 8 часа сутринта без да е горяло и от колко градуса започва да изтива?
Загасвам 27-28 при камината 66-67гр на водата, сутрин 21гр тая сутрин 31 на водата
filmatoplo - майстор
:) Прибирам се днес на обед у нас И -жената загасила камината отворила вратата на терасата и отишла на кафе :wink: влизам у нас 18 гр :cold: Телефонаре -отворих кай да се проветри :lol:
bmahob - майстор
Сутринта напълних до решетката сега бункера е на половина, водата гони 66гр, в стаята в хола 28,5гр, в спалнята 25.5гр ...... отивам за суджук, качих с 100об на всяка степен шъ я вида пеплта как е като угася после, през прозореца на камината :?
gnt69 - майстор
пет дек 21, 2018 7:15 pmfilmatoplo написа:
:) Прибирам се днес на обед у нас И -жената загасила камината отворила вратата на терасата и отишла на кафе :wink: влизам у нас 18 гр :cold: Телефонаре -отворих кай да се проветри :lol:
И у нас тъй не е само у вас. Отваря спални, детски, гостни, на втория етаж да се проветряло ама за по 4-5 часа. Ама май я отучих ама не се знае. Сега сме се разбрали че проветряването е 5 минути а над 5 минути е охлаждане. Скоро пак беше отворила гостната и вика ама той радиатора нали не работи, е той не работи ама когато е над 8 гр. под 8 работи термоглавата отваря и топли не може да се пипне радиатора. Сега каза че и това разбрала ама ще видим изненади дебнат от всякъде. :partyman:

Я чакай гледам и за суджук пишете. И аз сложих коледна украса.

Прикачен файл

коледна украса.jpg

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: