• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Здравейте.Предстои ми да взема решение с какво да се отоплявам, и се надявам да ми помогнете. Спрял съм се на отопление с термопомпи, но имам бегла представа за тях. Живеем в едно фамилна къща на 3 етаж сме и е около 110 кв. м..със ПВЦ и вътрешна изолация. Интересува ме колко трябва да инвестирам първоначално и какъв ще е месечните сметки за ток. Благодаря предварително. : :?
шоп - майстор
Добре дошъл!
Има много теми във форума. Защо не използвате търсачката?
пет дек 21, 2018 6:17 pmшоп написа:
Добре дошъл!
Има много теми във форума. Защо не използвате търсачката?
Защото не я намирам, а и търся ясни и точни отговори от човек който се занимава с изработката на инсталацията
LazarGanev - "Велик майстор"
съб дек 22, 2018 3:34 pmЛавал написа:
търся ясни и точни отговори от човек който се занимава с изработката на инсталацията
Смяташ, че този човек има регистрация в този форум ли?
нед дек 23, 2018 11:25 amLazarGanev написа:
съб дек 22, 2018 3:34 pmЛавал написа:
търся ясни и точни отговори от човек който се занимава с изработката на инсталацията
Смяташ, че този човек има регистрация в този форум ли?
А откъде да намеря компетентно мнение ако не тук, в този форум
preslav - майстор
пон дек 24, 2018 1:43 amЛавал написа:
нед дек 23, 2018 11:25 amLazarGanev написа:
съб дек 22, 2018 3:34 pmЛавал написа:
търся ясни и точни отговори от човек който се занимава с изработката на инсталацията
Смяташ, че този човек има регистрация в този форум ли?
А откъде да намеря компетентно мнение ако не тук, в този форум
А как ще прецениш чие мнение е компетентно без да си си направил труда да попрочетеш темите във форума?
пон дек 24, 2018 5:53 ampreslav написа:
пон дек 24, 2018 1:43 amЛавал написа:
нед дек 23, 2018 11:25 amLazarGanev написа:

Смяташ, че този човек има регистрация в този форум ли?
А откъде да намеря компетентно мнение ако не тук, в този форум
А как ще прецениш чие мнение е компетентно без да си си направил труда да попрочетеш темите във форума?
Ти не си компетентен или си нямаш работа и се заяждаш....
speka_rs - майстор
Колега,

държа да отбележа ( без да се заяждам), седни прочети малко не само в този форум, какво може да очакваш от термопомпите. Има много много теми.
Започни да ни даваш малко повече информация:
- Кой град си ?
- Каква ти е вътрешната изолация ?
- Каква ти е ПВЦ дограмата ?
- Какви са ти стъклопакетите ?
- Каква машина искаш да ползваш ?
- Какви отоплителни уреди искаш да ползваш ?
- Искаш ли да топлиш и БВГ ?

Та след като дадеш подробна информация на тези въпроси може някой да се навие да ти даде някакви отговори.

п.с. И ако си направиш вообще най-малкия труд да се запознаеш със форума и хората пишещи в него. Лазар е един от хората, който могат много да ти помогнат и много да научиш. Това е направи сам форум, а не форум на продавачи на термопомпи.

Надявам времето което съм използвал да напиша това мнение да не е изгубено, а ти да решиш да се държиш малко по културно и да не скачаш на всеки.
speka_rs - майстор
съб дек 22, 2018 3:34 pmЛавал написа:
пет дек 21, 2018 6:17 pmшоп написа:
Добре дошъл!
Има много теми във форума. Защо не използвате търсачката?
Защото не я намирам, а и търся ясни и точни отговори от човек който се занимава с изработката на инсталацията
Може да използваш и външни тръсачки като Google, не е трудно!!!
чет дек 27, 2018 8:37 amspeka_rs написа:
Колега,

държа да отбележа ( без да се заяждам), седни прочети малко не само в този форум, какво може да очакваш от термопомпите. Има много много теми.
Започни да ни даваш малко повече информация:
- Кой град си ?
- Каква ти е вътрешната изолация ?
- Каква ти е ПВЦ дограмата ?
- Какви са ти стъклопакетите ?
- Каква машина искаш да ползваш ?
- Какви отоплителни уреди искаш да ползваш ?
- Искаш ли да топлиш и БВГ ?

Та след като дадеш подробна информация на тези въпроси може някой да се навие да ти даде някакви отговори.

п.с. И ако си направиш вообще най-малкия труд да се запознаеш със форума и хората пишещи в него. Лазар е един от хората, който могат много да ти помогнат и много да научиш. Това е направи сам форум, а не форум на продавачи на термопомпи.

Надявам времето което съм използвал да напиша това мнение да не е изгубено, а ти да решиш да се държиш малко по културно и да не скачаш на всеки.
Не скачам на всеки а просто исках мнение от хора занимаващи се с тази дейност а не на въпросите ми с въпрос и какъв професионалист е Лазар, засега не го доказва. Вероятно тук няма да получа каквато и помощ да е, така, че спирам да задавам въпроси. Някой ако се отзове, все пак, ще му бъда благодарен.
  • 1
  • 2

Тема "Термопомпи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: