Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
zz_stefanov - майстор
нед дек 23, 2018 3:46 pmchapara написа:
Това не означава че при строежа и не е изградена инсталация за ТЕЦ, в Сф има хиляди такива. :roll:
... и нищо чудно тя да е причиназа бъркотията.
gargara - помощник
Благодаря на всички за изказаните мнения. Аз до колкото виждам в тоалетната ми излиза само една тръба на която е вързан водомер от новите(миналата година ми го сложиха), но нямаше място за спирателен клапан и не ми сложиха, трябваше да се реже тръбата. Както и да е, ако се отича обратно вода надолу водомерът пак ли ще набира? Освен това като се навърта тя си пуска някакво много мощно казанче или нещо подобно, дето шуми яко и тогава ми навърта на мене малко, възможно ли е някакво налягане да става ??? Единственното логично обяснение е съседа от другият вход , дето му е залепена банята до мойта, та той да си пуска водата и аз да се бъркам, понеже не съм 100% сигурен кой е точно(много шуми), че той може ли да се върже на мойте тръби, понеже си правиха ремонти зад общата ни стена?
Вече ще дебна да видя дали ще върти и без да се чува това шумене, примерно ако някой се къпе.
kozl - майстор
нед дек 23, 2018 6:58 amgargara написа:
Здравейте майстори! От скоро забелязах че когато съседката отдолу си пусне водата водомера в нашата тоалетна върти. Нямаме възвратен клапан преди или след водомера, но съм на последният етаж. Някой има ли представа как е възможно това и какво мога да направя за да не се получава?
нед дек 23, 2018 8:37 amgargara написа:
Здравейте, мерси много за отговора. Водомера ми навърта или поне се движи в същата посока както като пусна водата, нямаме централно топла вода. Аз първо си помислих че се отича вода надолу като си пусне нейната, но водомера навърта ?? :?
пон дек 24, 2018 8:19 amgargara написа:
Благодаря на всички за изказаните мнения. Аз до колкото виждам в тоалетната ми излиза само една тръба на която е вързан водомер от новите(миналата година ми го сложиха), но нямаше място за спирателен клапан и не ми сложиха, трябваше да се реже тръбата. Както и да е, ако се отича обратно вода надолу водомерът пак ли ще набира? Освен това като се навърта тя си пуска някакво много мощно казанче или нещо подобно, дето шуми яко и тогава ми навърта на мене малко, възможно ли е някакво налягане да става ??? Единственното логично обяснение е съседа от другият вход , дето му е залепена банята до мойта, та той да си пуска водата и аз да се бъркам, понеже не съм 100% сигурен кой е точно(много шуми), че той може ли да се върже на мойте тръби, понеже си правиха ремонти зад общата ни стена?
Вече ще дебна да видя дали ще върти и без да се чува това шумене, примерно ако някой се къпе.
gargara ти наемател ли си?
До тука нищо логично. Излиза една тръба в тоалетната, обаче нема кран към нея :shock: оти немало место. Аз вече години работя в строителството и жилищата предаваме с кран и без водомер, а при тебе нема кран :? Та каква ли шъ да е таз тръба и от дека е захранена, къде са скрити вертикалните щрангове :? Там е загадката. Предположенията, че има преточване от тръби студена в тръби топла вода се градят на това, че сградата е проектирана и изпълнена за система БГВ и вертикалния щранг има 3 тръби 1 за студена и 2 за топла. И понеже си на последен етаж нормално е при теб двете вертикални тръби за топла вода да са съединени близо до плочата. Но понеже съм гледал разни изпълнения може да са съединени на долния етаж и при теб да влизат само 2 тръби от подовата плоча. Та верт.щрангове требе да се разследват. Оти по описанието излиза една тръба на която има водомер и нема место за кран, а и вероятно следрводомера па влиза и съ знае на къде, това не е ясно кво е и защо е.

Проследи вертикалните щрангове и пътя към водомера. Обаче дано да има ревизия към тях, щото ако са зазидани, а ти наемател - сори вероятно шъ търпиш.
А м-у впрочем, глождат ме некви съмнения. Като ти монтираха водомера от дека спреха водата като нема кран :?
Последна промяна от kozl на пон дек 24, 2018 9:07 am, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
Физически е невъзможно! В случая както го обясняваш ,излиза,че при пускане водата от съсед при тебе водомера тръгва?! И какво-получава се вакуум в системата ти? Принципно водомерите въртят обратно ,ако се пусне вода /въздух/ от към изхода им,но не знам твоя какъв е "от новите"/ има електронни дистанционни ??/.
kozl - майстор
пон дек 24, 2018 9:03 amAndri01 написа:
Физически е невъзможно! В случая както го обясняваш ,излиза,че при пускане водата от съсед при тебе водомера тръгва?! И какво-получава се вакуум в системата ти? Принципно водомерите въртят обратно ,ако се пусне вода /въздух/ от към изхода им,но не знам твоя какъв е "от новите"/ има електронни дистанционни ??/.
Физически е напълно възможно ако има изградени вертикални щрангове за БГВ. Крановете от В.щранг към към жилището да са отворени, да нямя ОК или да има неработещи такава и примерно бойлер към апартаментната инсталация. И опа водата от студената тръба през бойлера и в топлата тръба. Имало е такива случаи и ора дека се чудат, нема ТЕЦ, немат бойлер а от некъде им дофата топла вода :?
Ала питащия има да изяснява още обстоятелства, а до тогава мъглата продължава :wink:
Andri01 - майстор
"... Аз до колкото виждам в тоалетната ми излиза само една тръба на която е вързан водомер от новите...". И 10 тръби да има вързани ПРЕДИ тази входна тръба към системата в апартамента,няма начин да върти! Ще се източи на долу,само при отворен кран в апартамента му!! Нали ако има щранг за ТВ ,то той трябва излиза някъде ,за да се монтира водомер за топлата вода! Няма начин ТВ на бойлера му да вързана НЯКЪДЕ в стената. :partyman:
gargara - помощник
Здравейте, извинявам се за объркването. Значи имам тръба, която излиза от пода , след нея кран, който разбира се е отворен през цялото време за да имаме вода и след него водомер, след водомера няма втори кран , както по принцип трябва да има, той отпадна. ТВ в апартамента няма и съм сигурен че не е имало понеже в квартала никога не е стигала топла вода. Във Варна топла вода има/ше само в кварталите доколкото се сещам, а и съм слизал да гледам тръбите в мазата, понеже бяха замръзнали една зима и им слагах изолация. Аз си мисля че е някакво налягане, понеже фучи-вие яко.
zz_stefanov - майстор
пон дек 24, 2018 10:20 amgargara написа:
Здравейте, извинявам се за объркването. Значи имам тръба, която излиза от пода , след нея кран, който разбира се е отворен през цялото време за да имаме вода и след него водомер, след водомера няма втори кран , както по принцип трябва да има, той отпадна. ТВ в апартамента няма и съм сигурен че не е имало понеже в квартала никога не е стигала топла вода. Във Варна топла вода има/ше само в кварталите доколкото се сещам, а и съм слизал да гледам тръбите в мазата, понеже бяха замръзнали една зима и им слагах изолация. Аз си мисля че е някакво налягане, понеже фучи-вие яко.
Да ти кажа имах апартамент на Дубровник, панелка. Никога не е имало топла вода, но мисля си имаше вертикални щтрангове за нея. За тях ти говорим с колегите, че могат да правят комшулук.
kozl - майстор
пон дек 24, 2018 10:20 amgargara написа:
Здравейте, извинявам се за объркването. Значи имам тръба, която излиза от пода , след нея кран, който разбира се е отворен през цялото време за да имаме вода и след него водомер, след водомера няма втори кран , както по принцип трябва да има, той отпадна. ТВ в апартамента няма и съм сигурен че не е имало понеже в квартала никога не е стигала топла вода. Във Варна топла вода има/ше само в кварталите доколкото се сещам, а и съм слизал да гледам тръбите в мазата, понеже бяха замръзнали една зима и им слагах изолация. Аз си мисля че е някакво налягане, понеже фучи-вие яко.
Тва къде кво е имало....... Инсталацията се изпълнява по проект. Така че или има заложени тръби за обща топла вода или няма и това не е свързано с това дали има или няма обща топла вода. Може да се съди по писаното от теб, че от пода излиза само една тръба с 1 кран. И не търси "под вола теле" като за втори кран. Един ти стига важното е да работи.. Само 1 тръба - в такъв случай ваша сграда няма инсталация за обща топла вода. И вероятно следва втора твоя заблуда, че водомера върти в посоката, в която плащаш ти. По-вероятно е водомера ти да се завърта (най-бързия чекрък) в обратна посока, защото ти си най-високо и когато някой точи вода под теб нялягането спада и ти източва част от водата па в по-лош случай може и цялата в твоите тръби. Така е като няма ОК. Но за тва пък на бойлера задължително требе да има, за да не се източи.
И ся мялко спам. Преди години един така да се каже съколега по месторабота се бе снимал в предаване с чужденци щото е от UK. Влиза в София в апартамент под наем с централна топла вода, ама по некое време спира ТЕЦ-а и Джо си щраква копчето за топла вода пред банята, а топла вода нема :shock: - тече само студена. Та обажда се на хазянина и то кво - има копче, а нема бойлер. За нас е нормално да е така - има тръби за топла вода, но нема топла вода, но ние сме обръгнали и за тва.
shotik - майстор
А може ли да е бил един апартамент и после да е преграден за два и инсталацията да си е като за един и затова да върти водомера ?

Тема "Водомер върти от съседите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: