• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте,

днес се получи неприятна изненада в банята, като установих, че “термоустойчивият” умивалник се е сдобил с пукнатина точно до сифона. Към момента пукнатината е около 3 сантиметра, но подозирам, че ще почне да се разширява. Имали ли сте такава драма преди и според вас може ли да се спре/запечата пукнатината със силикон/лепило? Това, което успях да намеря като информация засега е, че евентуално poxipol безцветен би могъл да помогне. Някой тествал ли го е?
ESPACE - майстор
На първа мисъл само някой стъклар дето възстановява спукани автостъкла може да помогне. Поксипол? Забрави! Ако искате стъкларя да постигне добри резултати спрете да я ползвате и не я клепайте с никакви химии и лепила!
Ако умивалника беше истински термоустойчив от закалено стъкло щеше да се пръсне на малки парченца, а не да се спука.
chapara - майстор
Сменяй мивката, че като рече да се пукне да не отреже на кякой краката, не дай Боже, а пък ако има малки деца не ми се мисли. Ще изхабиш ресурс и време и нищо няма да постигнеш :!: :idea:
plamen6703 - майстор
вт дек 25, 2018 12:22 pmUtherY написа:

евентуално poxipol безцветен би могъл да помогне. Някой тествал ли го е?
Тествал съм го и помага, но резултата е като кърпени гащи, здраво е, но колкото и да го шлайфах да не личи, вадеше ми очите и смених умивалника с нов.
Успех! :partyman:
joroantonov - специалист
С UV лепило може да пробваш.
вт дек 25, 2018 1:46 pmplamen6703 написа:
вт дек 25, 2018 12:22 pmUtherY написа:

евентуално poxipol безцветен би могъл да помогне. Някой тествал ли го е?
Тествал съм го и помага, но резултата е като кърпени гащи, здраво е, но колкото и да го шлайфах да не личи, вадеше ми очите и смених умивалника с нов.
Успех! :partyman:
Идеално, перфекционизма ми замина след първата драскотина, пъи и като гледам цените на новите, мисля да ги спестя колкото се може за по-дълго. Ще постна снимки като тествам и направя. Полирането как го направи - бръснарско ножче и водна шкурка?
вт дек 25, 2018 1:47 pmjoroantonov написа:
С UV лепило може да пробваш.
Пробвал ли си го, и термо- водо- устойчиво ли е ?
ben84 - специалист
вт дек 25, 2018 1:23 pmESPACE написа:
На първа мисъл само някой стъклар дето възстановява спукани автостъкла може да помогне. Поксипол? Забрави!
Той стъкларя да не вземе да я завари с оксижена? Пак ще ползва смола и не съм убеден, че ще е нещо коренно различно.
Вместо Поксипол на пазара има и "специални" https://www.google.com/search?client=fi ... LfHonPC16w

Преди всичко прецени дали има опасност от инцидент. :partyman:
plamen6703 - майстор
вт дек 25, 2018 2:31 pmUtherY написа:
вт дек 25, 2018 1:46 pmplamen6703 написа:
вт дек 25, 2018 12:22 pmUtherY написа:

евентуално poxipol безцветен би могъл да помогне. Някой тествал ли го е?
Тествал съм го и помага, но резултата е като кърпени гащи, здраво е, но колкото и да го шлайфах да не личи, вадеше ми очите и смених умивалника с нов.
Успех! :partyman:
Идеално, перфекционизма ми замина след първата драскотина, пъи и като гледам цените на новите, мисля да ги спестя колкото се може за по-дълго. Ще постна снимки като тествам и направя. Полирането как го направи - бръснарско ножче и водна шкурка?
Може да си спестиш нов умивалник само, ако сегашният е монтиран на шкаф както е при мен и не те дразни, че ще личи колкото и да го полираш.
Ако не е шкаф и отдолу няма нищо под умивалника, може да ти се наложи да инвестираш в крайници, ако са твои е по-малък проблем, но ако са на децата ти е болезнена и налудничава "спестовност".
Полирах го с "Дремел"-а, но както ти казах резултата е кърпени гащи и сега съм с нов умивалник! :partyman:
Chefo77 - майстор
Поксиполът не издържа, проверено. Аз спуках моята мивка преди монтажа (среща с ръба на тоалетната чиния), но е безопасна за ползване - и реших да я закърпя. С нормален Поксипол. Имай предвид, че при мен частите се отделяха, та имах възможност да намажа цялата контактна повърхност! Изключвам това, че стои грозно, ако и да имаше огромна площ, която да залепя - не някакви тънки ивички - залепна и ... след няколко месеца се скъса лепилото. Залепих я втори път с двукомпонентно моментно лепило тип "Каноконлит", гледката е грозна. Държи (защото има основа, която държи мивката стабилно), но е грозна. Лошото е, че няма вариант да намеря същата мивка, та трябва да сменям шкафа, но и това ще стане. Въпросът е, че при мен е безопасно за използване. Доколкото разбирам - това не е така при теб. Ти дори няма как и да вкараш Поксипола в пукнатината. Според мен можеш да опиташ само с някакво течно лепило.
Много е неприятно с тази керамика, много са тежки детайлите и много рискове крият при евентуално счупване.
  • 1
  • 2

Тема "Спукан стъклен умивалник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: