Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ако капе от резбичката на последното ребро, затваряш секретния вентил и термовентила, източваш от холендъра на секретния вентил малко течност (колкото да спадне под нивото на сълзенето).
Развиваш холендъра на термовентила. Така на радиатора ще остане да развиеш проблемната джаджа.
Уплътняването на вентилите Honeywell e с О пръстен. Обикновено се ползват кълчища, тефлонов конец или лента. Навиваш, завиваш, монтираш, (няколко пъти- мамата) майсторееш се пред жената и ти праят салата. Инак канчето и тая процедура напролет.
road_runner - специалист
това е някаква серия хелиос ако не бъркам, има едно пръстенче като твърда гума между реброто и редукцията, то сълзи
Но вероятно ако не стане с притягане утре, ще пробвам по описания от теб начин. Няма да му пазя страх 3-4 месеца още
ср дек 26, 2018 5:21 pmroad_runner написа:
това е някаква серия хелиос ако не бъркам, има едно пръстенче като твърда гума между реброто и редукцията, то сълзи
Но вероятно ако не стане с притягане утре, ще пробвам по описания от теб начин. Няма да му пазя страх 3-4 месеца още
Тая джаджа се стяга (монтира) на радиатора преди да се завие на нея вентила.
Стягането е с шестограм или специален ключ, който може да се замести с каквото ти попадне подходящо под ръка. Аз ползвам тристенна пила, тип по дърта от мене.
Та процедурата е както описах в предния пост. С притягане на холендъра няма как, върти се в различни посоки. Трябва ти и резервен О пръстен или поне тефлонова лента да навиеш. Пръстените са меки като нови.

Източването може да го направиш и от горния холендър, да не разбутваш и долу.
Подлагаш нещо, че така или иначе ще покапе и....Успех!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на ср дек 26, 2018 5:36 pm, променено общо 1 път.
road_runner - специалист
Да ако откача холендера наистина щестограмен ключ би се нахлузил идеално отгоре и да стегне.
ЩЕ видим утре ...
ср дек 26, 2018 5:34 pmroad_runner написа:
Да ако откача холендера наистина щестограмен ключ би се нахлузил идеално отгоре и да стегне.
ЩЕ видим утре ...
Вътрешен е отвора за ключа и Ключът се пъха в него.
Като развиеш холендъра вентила се отделя от него и на радиатора остана навитата джаджа със самия холендър.

Прикачен файл

18_1280x1280.jpeg
ESPACE - майстор
ср дек 26, 2018 12:46 pmroad_runner написа:
Колеги, сълзи ми леко парното , там където се присъединява към холендера (ако не бъркам термините) има една емайлирана гайка като шестгорам, която мисля, че трябва да се стегне.
Тая тема е отличен пример как заради това че автора не може да обясни точно проблема, всеки мисли за различни неща и се ръси щедро акъл. Колко просто щеше да е с една снимка в началото и маркирано мястото на теч-а.
Espace, уточнихме го вече.
Празнувам, празнуват, празнуваме, празнувай!
road_runner - специалист
То в началото и на мен не ми беше ясно от къде точно сълзи, че като го видях и капе отгоре беше намокрило и долу при секретния винт.
Трябваше да го оставя да изстине радиатора, тогава капе

Ето слагам снимка, със стрелки е показано, дадоха ми ключ и го пристегнах с около четвърт оборот на студен радиатор.

Самото уплътнение нещо не ми харесва как стои сякаш отдолу е влезнало навътре ,

Ще си купя уплътнения да имам и ако стане пак така ще ги сменя

Прикачен файл

IMG_20181226_202115 (2).jpg
Така, Еспейса почти позна.
Процедурата се изпростява до......
Няма да разглобяваш "джаджата" от редукцията.
Само развиваш холендъра, да отделиш вентила и после развивай редукцията с.......кот попита. Хаха.
Направи го щото обикновено като притегнеш и се разкапва още повече!
И не притягай, щото уплътнението вече е опечено и крехко и ..... майстора знае как пукам глидери.
Гарнитурките са стотинки.

Тема "Кой ключ за стягане на уплътнителната гайка на радиатор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: