Най - вълнуващия въпрос зимно време.
road_runner - специалист
то аз го притегнах още преди да кача снимката, сякаш спря, ще видим как ще се нещата.
Утре ще взема уплътнения, та ако прокапе да мога да се оправя веднага

Това ли трябва да търся?

https://www.tashev-galving.com/122+NEK+ ... 0%BE%D1%80
krasi92 - майстор
ср дек 26, 2018 6:25 pmESPACE написа:
ср дек 26, 2018 12:46 pmroad_runner написа:
Колеги, сълзи ми леко парното , там където се присъединява към холендера (ако не бъркам термините) има една емайлирана гайка като шестгорам, която мисля, че трябва да се стегне.
Тая тема е отличен пример как заради това че автора не може да обясни точно проблема, всеки мисли за различни неща и се ръси щедро акъл. Колко просто щеше да е с една снимка в началото и маркирано мястото на теч-а.
+1
ср дек 26, 2018 9:23 pmkrasi92 написа:
ср дек 26, 2018 6:25 pmESPACE написа:
ср дек 26, 2018 12:46 pmroad_runner написа:
Колеги, сълзи ми леко парното , там където се присъединява към холендера (ако не бъркам термините) има една емайлирана гайка като шестгорам, която мисля, че трябва да се стегне.
Тая тема е отличен пример как заради това че автора не може да обясни точно проблема, всеки мисли за различни неща и се ръси щедро акъл. Колко просто щеше да е с една снимка в началото и маркирано мястото на теч-а.
+1
Браво, друго няма ли какво да напишете?!!!
Сутрин пръстите ви на какво миришат?
krasi92 - майстор
ср дек 26, 2018 9:13 pmroad_runner написа:
то аз го притегнах още преди да кача снимката, сякаш спря, ще видим как ще се нещата.
Утре ще взема уплътнения, та ако прокапе да мога да се оправя веднага

Това ли трябва да търся?

https://www.tashev-galving.com/122+NEK+ ... 0%BE%D1%80
Да точно това е а твоя случай.
road_runner - специалист
Приемам критиката за снимката, наистина щеше да се спести умуване. Ама се изнервих, че баш на Коледа с глупости трябва да се занимавам и не подходих най-рационално.

Благодаря на всички, то тея уплътнения са някакви стотинки,
ESPACE - майстор
Абе точно тия уплътнения са едни белички гумени и никъде не съм срещал да се продават без редукцията, но и от години не съм търсил. Иначе хубавото е че не се втвърдяват и със стягането на 90% вероятност си решил проблема.
Изобщо не е това от линка
ср дек 26, 2018 5:21 pmroad_runner написа:
... има едно пръстенче като твърда гума между реброто и редукцията, то сълзи
Но вероятно ако не стане с притягане утре...
ESPACE - майстор
Оф, това от линка на Ташев е уплътнителя между глидерите, а това за което пита road_runner е уплътнителя на редукцията. Съвсем различни са!
road_runner - специалист
ср дек 26, 2018 10:33 pmESPACE написа:
Оф, това от линка на Ташев е уплътнителя между глидерите, а това за което пита road_runner е уплътнителя на редукцията. Съвсем различни са!
Да, сега погледнах , мисля че сте прав

https://www.tashev-galving.com/005+NEK+ ... 0%BE%D1%80
swissmad1 - специалист
И в крайна сметка за да си решиш проблема ,трябва да купиш това:

Прикачен файл:
уплътнител за радиатор.jpg
уплътнител за радиатор.jpg (33.81 KиБ) Видяна 1211 пъти

Казва се "силиконово уплътнение за алуминиев радиатор" и в Практис струва 0,26 лв. /бр.
Но ако не го намериш, не е проблем да отвиеш щепсела (редукцията) на радиатора,да намотаеш сериозно количество тефлонова лента и да си го стегнеш отново на мястото (силиконовата гарнитура ако е напукана или скъсана се маха).Ако имаш и секретен кран на изхода от радиатора ,процедурата трае 10-15 минути :-D .

Успех.

Тема "Кой ключ за стягане на уплътнителната гайка на радиатор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: