Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
TiratroN - специалист
Здравейте. В мазата ми има снадени 3 парчета каменинова тръба за отходен канал. През всяка снадка сълзи вода, а когато тръбата се задръсти, направо си тече. Около тръбите ,частично е замазван бетон, няма достъп до тях без да се разкърти. Не мога да се занимавам да правя ремонти, да сменям тръби и прочие. Бях решил да излея бетон директно да "погреба" цялата тръба от край до край. Но се двоумя дали да е бетон или да запълня всичко с пяна.
Слагам кофраж една дъска и почвам с флаконите отдолу нагоре да се запълнят всички фуги и пространства.
Ако може съвети за вида пяна или дали въобще е възможно това да стане стабилно с пяна. Всякакви препоръки и критики за метода на работа. Прилагам и снимка на мястото.

Прикачен файл

image004.jpg

Прикачен файл

image003.jpg

Прикачен файл

image002.jpg

Прикачен файл

image001.jpg
шоп - майстор
С пяна няма да стане. Просто тя не е предназначена за такива дейности.
Има варианти за временен ремонт и кърпеж. но не си е работа. Както виждам от снимките не е проблем за 2-3 часа да се отстрани проблема кардинално.
EDI - майстор
Бързо стягаш цимент на Церезит, СХ 5.
TiratroN - специалист
ср дек 26, 2018 7:23 pmшоп написа:
С пяна няма да стане. Просто тя не е предназначена за такива дейности.
Има варианти за временен ремонт и кърпеж. но не си е работа. Както виждам от снимките не е проблем за 2-3 часа да се отстрани проблема кардинално.
Сподели какъв е варианта за кардиналното отстраняване. Минава ми през ума да елиминирам камениновата тръба. Реже се пвц тръбата долу ,слага се коляно, разкарват се всички каменинови тръби, като се оставя най-дясната. ПВЦ тръбата влиза в нея, като се уплътнява ... някак си . И готово.
После може и да се увие с нещо за да не вземе да замръзне :)
шоп - майстор
Точно така бих постъпил и аз.
chapara - майстор
чет дек 27, 2018 7:44 amшоп написа:
Точно така бих постъпил и аз.
+1, после сковаваш едно дървено сандъче около тръбата , пълниш го с перлит за да не замръзва и един капак, всичко това за да пази тръбата от удряне :wink:

П.С. бих монтирал в хоризонталната част и една ревизия.

ИзображениеИзображение
Изображение
TiratroN - специалист
Малко разяснения за проблемите при използване на пяна?
А метод за съединяване на пвц тръбата с камениновата? Дали няма някакъв преход пвц ,който в едната страна да влезе почти плътно в камениновата?

Притеснява ме, че след време като отново се запуши тръбата извън блока и ръчкат с тел, ще ми повредят пвц тръбата. А и ВиК да викнат с тяхната система... ще я прецакат тотално... не знам.
radius - майстор
Пяната не е хидроизолация - попива и пропуска.
muhala - майстор
пет дек 28, 2018 10:16 amTiratroN написа:
Малко разяснения за проблемите при използване на пяна?
А метод за съединяване на пвц тръбата с камениновата? Дали няма някакъв преход пвц ,който в едната страна да влезе почти плътно в камениновата?

Притеснява ме, че след време като отново се запуши тръбата извън блока и ръчкат с тел, ще ми повредят пвц тръбата. А и ВиК да викнат с тяхната система... ще я прецакат тотално... не знам.
Има такъв фитинг. 110 на 100. Каменина вътрешно е 100. От къде си? Имам един такъв, мога да ти го подаря.
chapara - майстор
пет дек 28, 2018 10:16 amTiratroN написа:


Притеснява ме, че след време като отново се запуши тръбата извън блока и ръчкат с тел, ще ми повредят пвц тръбата. А и ВиК да викнат с тяхната система... ще я прецакат тотално... не знам.
Ти ревизията от снимката, втората не я ли вижда :?:

Тема "Пяна или бетон за блокиране теч от каменинови тръби." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: