• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, стана тя, ретортна горелка да иска почистване. Истината е друга - отворите за въздух при работа на пелети трябва да са по-малки, отколкото при работа с въглища, т.е. "Универсалната" горелка за да е наистина универсална, трябва да е комплектована с различни "корони" за различните горива. Както месомелачката се комплекова с различни решетки :wink:. Но и не само това - и чашите трябва да са различни, защото пелетите горят много по-бързо от въглищата
fbr - майстор
И поляците се оплакват, че шлаката която се образува във вид на корона, върху широкия 5 см пръстен около чашката, им създава проблеми на въглища. И защо толкова широк пръстен са направили, ако е по-тесен, по-лесно би изпадал отпадъка от него.
filmatoplo - майстор
:wink: Аз ли да им го направя Въртящ :lol: и с някое отворче .Не четат нашия форум :wink: .
нед дек 30, 2018 4:04 pmfilmatoplo написа:
:wink: Аз ли да им го направя Въртящ :lol: и с някое отворче .Не четат нашия форум :wink: .
Филме, мисли ръжен за Грейко в Бош!
Миналата година нямах буци. Тая година, с миналогодишни пелети, прави като на Ботев връх скалите. С новите е по добре, но утре, като се прибера от работа, пак ши има купчинка отпред, а недогорели пелети ши са сипят от двете страни. Такова чудо не е било.
Вдигнах въздуха- ку..ц. Настроих си я на 3 степени, като целта е, преди да получи сигнал "Стоп", в главата да има по малко пелети. Увеличил съм времето за обдухване, след загуба на пламък, че белким изгорят, ама пак мазния. Вече станах ебаси Топаловия. Синхронизирал съм двата контролера до половин градус. Води ми с 5:0, ши я начупя, ейййй!
Такова чудо не е било досега– втори път. Мамка им пилети!
Утре си паля камината с дръвца, а от БурГаз пристигат мажоретките.
На 2ри съм в Арес козм....Гас.
шоп - майстор
нед дек 30, 2018 2:07 pmLazarGanev написа:
Истината е друга - отворите за въздух при работа на пелети трябва да са по-малки, отколкото при работа с въглища, т.е. "Универсалната" горелка за да е наистина универсална, трябва да е комплектована с различни "корони" за различните горива.
Ами не е точно така.

Универсалната горелка си работи перфектно и с пелети от дървесина и със слънчогледови и с въглища и с чипс.

Просто при пелети вентилатора трябва да е на доста по-ниска степен в сравнение с въглища.

Горил съм лично в моята екоенергия 35 и скъпи и евтини пелети. Ей така за проба, обаче най-евтино и рентабилно е въглища или чипс.

Иначе е елементарно да се направи пръстен от неръждаема ламарина 3 мм на лазер, който да покрива през 1 или през два отворите на чугунената глава. Обаче ефекта ще е нулев. Ако имаше ефект имам приятел с лазер, гилотина и абкант и щях да продавам такива бленди за смешни пари:-)


И последно хора, които купуват универсални горелки за да горят въглища не инвестират в скъпи ЮПС и акумулатори. Въглищата могат да се запалят след като дойде тока и след 10 часа. С пелети сме угаснали сигурно след час...
maistora1965 - специалист
нед дек 30, 2018 2:07 pmLazarGanev написа:
Е, стана тя, ретортна горелка да иска почистване. Истината е друга - отворите за въздух при работа на пелети трябва да са по-малки, отколкото при работа с въглища, т.е. "Универсалната" горелка за да е наистина универсална, трябва да е комплектована с различни "корони" за различните горива. Както месомелачката се комплекова с различни решетки :wink:. Но и не само това - и чашите трябва да са различни, защото пелетите горят много по-бързо от въглищата
Точно така започвам да се замислям дали да не намеря някаква чугунена отливка и да я нося на приятел стругар да направи същата решетка но с по малки отвори.Намалил съм въздухът и увеличих изчакването ще видим кво ше стане.Между другото се чудя дали да не намеря 3-4 чувала 8 мм пелети да не би като са по едри да е по добре на горелката. :? че сега съм с едни 6мм ама има и доста пепел а пък ми се струва че и шнека им е...ва мамата та ги досмила.Сега видях че и шопа е писал но може би има значение дали ретортата е крагла или четвъртита пък като се загледах има разлика в отворите на моята и на екоенергия.Шопе такива като твойте въглища могат ли да се купят от някъде или трябва да се ходи до мината :?:
LazarGanev - "Велик майстор"
Добре де Майсторе, аз не разбрах защо махна Грейкото и сложи универсална, пък се мъчиш да гориш пак пелети ? Ако гориш въглища разбирам, ама за пелети си имаше по-добра горелка :? .
шоп - майстор
нед дек 30, 2018 4:35 pmmaistora1965 написа:
Шопе такива като твойте въглища могат ли да се купят от някъде или трябва да се ходи до мината :?:
То въглища да искаш.

В София пернишки въглища да искаш, а руските ми ги карат от пристанище Лом. Имам приятел, който ги кара с гондоли.

Ако не ти се занимава с търговци си направи една дробилка за въглища.
maistora1965 - специалист
нед дек 30, 2018 4:43 pmLazarGanev написа:
Добре де Майсторе, аз не разбрах защо махна Грейкото и сложи универсална, пък се мъчиш да гориш пак пелети ? Ако гориш въглища разбирам, ама за пелети си имаше по-добра горелка :? .
Ми щото най напред преди мнооого време трябваше да чета в форума.Имах Бош голям 25 или там някъде беше ми силен отдаде ми се възможност с колега да ги разменим тои взе големият а на мен купи 16кв викам си нов котел ше му зема и горелка да ама тои малък за Грейкото/после прочетох и разбрах/три зими я мъчих ама тя си гори все до вътрешният шнек за да не я съсипя я продадох.А пелетите ми останаха ко да ги прая/ пеняви не пеняви че се руча/
LazarGanev - "Велик майстор"
А сега на тоя малкия Бош ли я сложи тази универсалната?
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: