• 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
Събрал си по твое хрумаване някава система от печка и топлообменник в която си поставил сензора на водата не където трябва и се знае циркулира ли тя по най-правилния начин в тази комбинация. По-скоро не.
Проблемът е в това, което сам си си сглобил.
Горелката и контролерът ти работят нормално.
fbr - майстор
нед дек 30, 2018 6:56 pmfilmatoplo написа:
Най лесно и ефективно е котела да се прави само с вертикални димогарни тръби ,сетне с прегради отдолу и отгоре се отсичаш ходовете през колкото тръби си сметнал :wink:
+1 Копирай Грейко Експерта, няма да сгрешиш, не е труден за изработка. Само за пробиването за отворите на тръбите, трябва да си купиш корона, или да дадеш някъде да ти ги разпробият.
Последна промяна от fbr на нед дек 30, 2018 8:44 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
Най-лесно се механизира с вертикални димогарни тръби и пружини както е на снимката на топлообменника на Майстора. Аз откак сложих пружините не съм чистил димогарни тръби с четка. Първо че няма грам прахоляк по време на чистене, второ - няма натрупване, димогарните тъби са постоянно чисти и топлоотдаването е постоянно добро
maistora1965 - специалист
нед дек 30, 2018 8:34 pmLazarGanev написа:
Най-лесно се механизира с вертикални димогарни тръби и пружини както е на снимката на топлообменника на Майстора. Аз откак сложих пружините не съм чистил димогарни тръби с четка. Първо че няма грам прахоляк по време на чистене, второ - няма натрупване, димогарните тъби са постоянно чисти и топлоотдаването е постоянно добро
:supz:
maistora1965 - специалист
нед дек 30, 2018 8:23 pm6osi6 написа:
Събрал си по твое хрумаване някава система от печка и топлообменник в която си поставил сензора на водата не където трябва и се знае циркулира ли тя по най-правилния начин в тази комбинация. По-скоро не.
Проблемът е в това, което сам си си сглобил.
Горелката и контролерът ти работят нормално.
Печката е котел БОШ ,за датчика си има място на котела с гилза пък топлообменика е просто уширение на комина което сваля малко от градусите на димните газове защото котела е малък но всеки има право на мнение.Въпросът беше друг.
6osi6 - майстор
Какъв е въпросът?
Горелката на минимум със слънчогледови пелети ще даде не повече от 3 кВ. Така, както си описал горенето, трябва да са около 2 кВ. Ако често изклюва, значи нямаш консумация.
Другият вариант е да е в ръчен режим, тогава е нормално да гори с чести изключвания.
maistora1965 - специалист
Въпросът беше може ли да се намали мощността без горенето да навлезе надолу в ретортата и пламъкът да не е висок 70 см.защото каквото и да правя с настроиките не се получава.
6osi6 - майстор
Не знам как функционира управлението ти, но трябва да намалиш въздуха и да сложиш подаването на 5 секунди.
sian - специалист
Намали въздуха. А височината на жарта в горелката спрямо горния ръб ще качваш или сваляш като намаляваш или увеличаваш паузите между подаването. Не разбрах контролера в он оф режим ли е или в модулация.
vectra72 - специалист
Някой горил ли е антрацитни въглища в тези горелки?Снощи заредих с такива и за втори път досега ми се задейства защитата за обратен огън. :-?Преди това съм горил орехови черупки,пелети и донбаски въглища и не е имало такъв проблем.
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: