• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
preslav - майстор
чет дек 20, 2018 5:02 pmimegogo написа:
не съм 100% сигурен в стъпковото моторче може би тези дни ще го извадя и ще пробвам да запаля без него
Мисля, че с него е трябвало да почнеш, а също така нищо не казваш за дебитомера - не знам как е в конкретния автомобил, но обикновено в дебитомера е интегриран и датчикът за температура на засмуквания въздух.
Сега погледнах в нета, че някои модели са с датчик за температура на входящия въздух като този на снимката - търси някъде по хода на въздуха такава джаджа, има и Г-образни, които са на щипка, а не на резба.

Прикачен файл

датчик температура входящ въздух.png
imegogo - специалист
какво свърших свалих моторчето и дадох на контакт едва помръдна може би 2-3мм реших да го подменя с ново ефекта е че вече не гасне по 4-5 пъти,но има какво да се желае в паленето не се форсира,както трябва едва стига 1000 после падат започват да играят и глъхне но не гасне
imegogo - специалист
нови данни карах я на диагностика майстора я закачи и каза няма грешки и работи в нормите,според него проблема се дължал на некачествено гориво,свалях свещите да ги огледам всички бяха бели с полепнало нешо бяло по тях,но даваха добра искра,попитах майстора дали не бедна сместа той отново го отдаде на лошо гориво
Фитилчо - майстор
нед яну 13, 2019 12:15 pmimegogo написа:
нови данни карах я на диагностика майстора я закачи и каза няма грешки и работи в нормите,според него проблема се дължал на некачествено гориво,свалях свещите да ги огледам всички бяха бели с полепнало нешо бяло по тях,но даваха добра искра,попитах майстора дали не бедна сместа той отново го отдаде на лошо гориво
Имал съм такъв проблем. Оказа се, че датчика за температура е развален, и вместо примерно на сттуден мотор да показва -10 градуса зимата, той показваше 80 графдуса на антифриза. Съответно карта за топла кола и никакво палене...
imegogo - специалист
ето до къде го докарах с паленето сега пали от първият или от втория път,но определено не е както трябва на клипа се вижда как се държи (не натискам газта )
burkov - специалист
Колата има ли климатик и той работи ли?
imegogo - специалист
има,по принцип работи
preslav - майстор
Пробвай след като подадеш контакт да натиснеш и отпуснеш еднократно педала за газта - на мен това ми прилича на клинещо стъпково моторче. Не съм запознат с устройството на стъпковите при Рено, но съм отварял други, които са с пластмасови чаркалаци, с годините пластмасата се износва там където най-често стои моторчето, натискането на педала може да му помогне да си заеме правилната позиция.
imegogo - специалист
стъпковото моторче е сменено с ново,старото се движеше много малко и трябваше да въртя по 10 пъти и трудно успявах да запаля без да натискам леко педала на газта
turbocharged - специалист
Докато въртиш на стартер ти се срива захранването. Не ти ли прави впечатление, че таблото ти мига на цветомузика. Стартера ти не върти както се полага и тегли много ток. Ремонтирай си стартера и ще си решиш проблема.
  • 1
  • 2

Тема "неразрешим проблем с студен старт рено клио 1.4 инжекцион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: