Нека намерим най-тънките цени.
Здравейте и за много години!
Откъде в България мога да си закупя алуминиев нивелир Sola AZB 20 сантиметров? Никъде не мога да го намеря онлайн или съм го пропуснал. Търсил съм и по магазините в Пловдив, но без успех. Пластмасовите модели не са вариант за моята работа. Ако пък не се предлага в България, то може ли да ми предложите друга марка от рода на Сола, която да има 20 см алуминиев нивелир?
Благодаря!
Изображение
swissmad1 - специалист
ср яну 02, 2019 4:47 pmvukatamqn написа:

Откъде...... мога да си закупя алуминиев нивелир ...... 20 сантиметров?
Изображение

Здеавей,

20 сантиметров нивелир не знам дали ще намериш ,но виж в Ташев-Галвинг ,мисля че имаше 23 и 25 сантиметрови алуминиеви на Капро и на Стенли.Може пък някой да ти свърши работа.

https://www.tashev-galving.com/search/0 ... 0алуминиев
nikolov333 - майстор
Аз лично съм много доволен от един малък нивел с лазер от Лидъл, но има само хоризонтално нивелиране и не съм сигурен дали беше точно 20см, но е около..
kozl - майстор
Аз някакъв малък алуминиев закупих от Баухаус. Отдолу има и магнит, но не съм сигурен дали е точно 20 см. Има хоризонтална и вертикална либела. Не съм гледал марка и производител, надписан е с рекламата на магазина.
Примерно става за хладилника, пералнята - метален уред, който трябва да се нивелира и с магнита нивелира да се закачи към някоя от стените.
bat_danio - специалист
Аз използвам малка пластмасова червена СОЛА с магнит 20см. Защо е изискването да е алуминиев , че ми стана интересно. Иначе съм доволен от точност дори след няколко изпускания няма грижи .
Последна промяна от bat_danio на чет яну 03, 2019 8:21 pm, променено общо 1 път.
Търся алуминиев основно заради точността, а и за здравината. Ще се ползва предимно за хоризонтиране на душ-колена и линейни отводнители. Разпитвал съм токаджии относно пластмасовата Сола и не са доволни - бързо се разглобявали.
Еднометрова червена Сола дава до сантиметър разлика на 6м разстояние, спрямо оптичен Бош-нивелир. Изпробвано не еднократно.
turbocharged - специалист
Бих ти препоръчал да си купиш пластмасов за 10 лв., но ти си знаеш.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 3385845480

Да не кажеш, че не ти се дават 70 лв. за нивелир. Трябва да си табиетлия до край :-D
bat_danio - специалист
1. Не съм сигурен, че кух алуминиев профил е по здрав от плътна пластмаса най малко се криви по лесно въпреки, че тоя размер е малък.
2. Моята да не я хваля ама за дребните неща си чини парата. На 6м не бих ползвал тая 20см , а за метровата незнам нямам наблюдения . Нямам такава
3. 1см на 6метра е около 0,16% грешка и това , ако приемем , че Бош лазера има 0% грешка разбира се което не е така. Вашите душ колена не ги ли устройва тази точност -+0,1-0,2%.
Chefo77 - майстор
чет яну 03, 2019 8:11 pmvukatamqn написа:
Търся алуминиев основно заради точността, а и за здравината. Ще се ползва предимно за хоризонтиране на душ-колена и линейни отводнители. Разпитвал съм токаджии относно пластмасовата Сола и не са доволни - бързо се разглобявали.
Еднометрова червена Сола дава до сантиметър разлика на 6м разстояние, спрямо оптичен Бош-нивелир. Изпробвано не еднократно.
Не зная какво толкова хоризонтират токаджии с този нивел (освен контакти и ключове и някой друг аплик), но да разглобиш излят пластмасов нивел трябва качествено да го събаряш...
Това за еднометровия не зная защо си го вметнал, нали няма да използваш 20 см и да очакваш с него да няма 1 см отклонение на 6 м :) Допустимото отклонение на червените нивели е 1 мм/м, нищо фрапиращо.

Тема "Къде да намерия алуминиев нивелир Sola AZB 20см" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: