Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
lyubohar - майстор
Ами може да е и от вентилатора.
Аз имам един прост електрожен навремето от Метро.
Възможно най евтиния.
И на него след половин електрод защитата изключваше и после чакане да се охлади.
Нямаше вентилатор.Отидох в Мосю Бриколаж и взех един турски
с подходящи размери и незнам си каква мощност(трябва да слизам до мазата).
И спря да изключва.Е,аз не го ползвам професионално-тук-там някоя заварка.
Но явно вентилатора му се отрази добре.
gogo7777 - майстор
Да ама на всеки половин електрод да изключва :? Нямаме снимки на електрожена нито знаем модела му, тъй че засега можем само да гадаем :)
lyubohar - майстор
Ами ако става въпрос за моя е Ейнхел 150.
Но и аз съм пишман заварчик и затова сигурно съм тормозил машинката.Но с добавянето на вентилатора нещата станаха доста по добре.
stefarata - специалист
Прикачен файл:
20190103_181820.jpg
20190103_181820.jpg (87.17 KиБ) Видяна 1655 пъти
Прикачен файл:
20190103_181812.jpg
20190103_181812.jpg (82.7 KиБ) Видяна 1655 пъти
Прикачен файл:
20190103_181759.jpg
20190103_181759.jpg (105.73 KиБ) Видяна 1655 пъти
Прикачен файл:
20190103_181745.jpg
20190103_181745.jpg (92.49 KиБ) Видяна 1655 пъти
Прикачен файл:
20190103_181734.jpg
20190103_181734.jpg (104.2 KиБ) Видяна 1655 пъти




Това е електроженчето. Всъщност, съмнява ме, че и тук вентилаторът е допълнително монтиран , защото отворът е като изрязан с ножица за ламарина. Прикачил съм и снимка на новия вентилатор
koveslav - майстор
Еееее,колега! Може ли да причислиш тази световноизвестна марка Айнхел към скромната чешка промишленост :D :D :D
Електроженчето си е чист китаец,с поставен допълнително вентилатор.Може и чех да е видял зора и да си е сложил родно производство вентилатор.Имай впредвид,че ако не правиш достатъчно паузи при работа,то вентилатора повече лъже датчика,отколкото да успява да охлажда намотките.Това трафче си грее яко и факта,че с охлаждане не изключва не го застрахова от скорошното му отпътуване към отвъдното.Трафа успява да поизстине единствено ако го изключиш от мрежата,а точно тази услуга му прави термозащитата.
Виждал съм много такива малки "електроженчета",на които защитите периодично изключват и включват дори и само след малко по-дълъг престой под напрежение,без въобще да е заварявано с тях.
stefarata - специалист
Чак сега видях на снимката, че това всъщност е Ейнхел...... :cry: Всъщност това обяснява проблемите. Но все пак ще сложа вентилатора.
Този тип вентилатори доколкото разбирам охлаждат чрез извеждане на топлината или бъркам? Защото ако го монтирам както беше монтиран стария то той духа отвътре навън :?
hidrazin - майстор
чет яну 03, 2019 9:33 pmstefarata написа:
Прикачил съм и снимка на новия вентилатор
Новия ти вентилатор е произведен месец май 1979-та година.
Същия е едно към едно, абсолютно копие на вентилаторите които ти предложиха на първа страница.
Същите български вентилатори ги има по обявите за по 10-30 кинта...

Изображение

И за кво беше това напъване за точно чешки вентилатор???
:partyman:
P.S. Радвай се че поне китайчето е с медни намотки (поне по снимките).
Това разбира се не му гарантира липсата на навивка на късо.
Намери някой с токови клещи да у измери тока на празен ход.
koveslav - майстор
чет яну 03, 2019 11:16 pmhidrazin написа:
.....
Намери някой с токови клещи да у измери тока на празен ход.
Ако го мери разбирач,най-вероятно ще се учуди.Термозащитата не е сложена случайно точно върху първичната намотка..
ПП Червения лак не е гаранция за медни нтамотки.Уникални имитации на мед правят с лакове върху алуминия.Вижда се само ако обелиш лака или свалиш за нещо някоя кабелна обувка.
ben84 - специалист
пет яну 04, 2019 1:27 pmkoveslav написа:
ПП Червения лак не е гаранция за медни нтамотки.Уникални имитации на мед правят с лакове върху алуминия.Вижда се само ако обелиш лака или свалиш за нещо някоя кабелна обувка.
+1

А вентилатора трябва да смуче и издухва навън горещия въздух.
Инак се получават завихряния в кутията и области през които няма пълноценна сиркулация.
Все пак в тоя частен случай не се знае къде и какви са вентилационните отвори на кутията
lov - майстор
Аз съм малко кьорав ама тази термозащита много ми мяза да е изскубана от някоя пералня Перла. :-D Та не се знае на каква температура е и колко е читава.

Тема "Вентилатор за електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: