• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
plamen6703 - майстор
От около година се вижда, че няма никакви спорове, но щом те мъчи да кажеш нещо...няма лошо :partyman:
krasiorocknroll - специалист
infomar написа:
В момента съм с Avast Free Anti-Virus, но едногодишният срок изтича до седмица. Нямал съм кардинални проблеми, по-точно не съм усетил вирус да ме е налазил, но дали не е излязло нещо по-добро (без Avira и AVG - от тях не съм доволен).
Не е за комерсиално приложение за Home comp.
Ако оставя тази която имам, трябва ли да я де-инсталирам и тогава да зареда на ново същата безплатна? Сега опитах без премахване и не се удължи срока. :?

Коя от тези е по-добра?

Ad-Aware Free Antivirus+

Bitdefender Antivirus Free Edition

360 Total Security 2016

Panda 2016 Free Antivirus

Преди година ползвах програми с разни пачове, но вече трудно се намират кракове за тях и се отказах.
Ако си клиент с интернета на виваком-дават безплатен ESET, ако ли пък не -Microsoft Security Essentials.Безплатен за 7-ца. :)
infomar
Микрософският не е ли безплатен?
nikolov333 - майстор
Е..ама бави компа..за разлика от ESET :idea:
Lisko - майстор
Видях какво съм писал малко по-напред и бих го повторил до последната буква. Затова и няма да кажа какво ползвам на този, какво ползва жена ми (друго) и какво имам в работата (трето).

Но има нещо интересно което може да се добави по темата. Firewall-a.
Хората без интелигентен такъв си нямат и най-малка представа колко много програми (да не кажа всички) се обаждат "в къщи" без да ги питат. Ама то било да провери за ъпдейти... Добре добре.
Мойта стена пита всеки път ако има опит от типа "ET phone home". ;-) - вярвам гледали сте филма, знаете го лафа.
И като пита има вариант - позволи, забрани и за всяко от тия има чек бокс - "запомни". Така че ако кажа - не мой са обади никъде и кликна да запомни - следващия път просто не го пуска и не ми губи време да ме пита.
nikolov333 - майстор
Това е много добре, но при Avast веднъж сгреших в отговора и ми "заключи"обаждането "завинаги", та после не намерих как да го "отключа" и за по-лесно си върнах имиджа на бозата. С три думи "пълно щастие няма".. :-D
Lisko - майстор
Е няма.

Пълното щастие е ако нямаше хакери и нямахме нужда от такива щуротии.
С 2 леви - специалист
Comodo Cloud + hardware firewall ми е в момента положението, грижи няма. Е, стената и настройката ми струваха едни пари, но... кеф цена няма. :)
BLUEPUPIL-2 - специалист
Момчета, отдавна не ползвам антивирусна, замених я с фризер. Някой твърдят, че трябва да имам и антивирусна, ама така систимата не се бави, ами направо лети. Като замрази, след рестарт всичко се връща както си е било. Без вируси, червеи, троянци, реклами, самоинсталиращи се джунджурии, ъпдйити и пр. С думи прости, пълен кеф. Като много се закучат работите, връщам имиджа (recover) на операционната с-ма.
P.S.
Компютърджия от времето, когато нямаше по българските земи „джамове“, а само DOS.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Препоръчайте сносна безплатна антивирусна програма за WIN7." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: