Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
И аз не разбирам това въженце, а и за какво ще се присяга с мокри ръце към вентилатора. PIR за мокро помещение са скъпи.
При тази ситуация бих сложил два микровълнови сензора в една херметична кутия. Ако разклонителната кутия за банята е на същата стена, става да е точно от другата и страна в банята.
Ако тавана е гипскартон, микровълновите сензори могат да са над него и да се обслужват през една ревизия на тавана.
iliya_i - майстор
съб яну 05, 2019 3:24 pmvalentino76bs написа:
съб яну 05, 2019 1:16 pmjohnnysmith написа:

За да намеря кабелите трябва да режа страната на гардероба, после да вкопавам кабела в мазилката, дълга и широка.
Абе кви мазилки кви 5 лева.Със зъби ще го изям тоя талашит дай снимки да видим кви сте ги изсрали.Тоя стенен гардероб да не е атомна подводница ако трябва ще го разлобиш и ще го сглобиш кви сте такива нежни не моа ва разбера.
Друго ако не можеш да се ориентираш къде точно е ключа,комшията отгоре му е същия апартамента качваш се гледаш мериш и с бор короната точно ще го пробиеш ...
Дори няма нужда от боркоронка. И през 8-10 мм дупка ще измъкнеш кабелите с пинсета. Да не са по 4 кв.мм.
А гръбчето на гардероба даже не е талашит, а фазер и с кухненския нож можеш да го пробиеш.
После един ключ за външен монтаж и си готов.

Основния проблем е, че не мислиш рационално. А тая глупост със слагането на клемата, не знам кой гений я измислил. Нещата можеха да се направят малко по-лесно по време на монтажа на гардероба.
zz_stefanov - майстор
Разкрива се кутията в гардероба (ако е там) и от нея с перфоратор с дълго свредло се бие отвор в посока на банята. Там вече се прави кутия за сензорите.
valentino76bs написа:
Абе кви мазилки кви 5 лева.Със зъби ще го изям тоя талашит дай снимки да видим кви сте ги изсрали.Тоя стенен гардероб да не е атомна подводница ако трябва ще го разлобиш и ще го сглобиш кви сте такива нежни не моа ва разбера.
Друго ако не можеш да се ориентираш къде точно е ключа,комшията отгоре му е същия апартамента качваш се гледаш мериш и с бор короната точно ще го пробиеш ...
Слагам снимка - ключа а на нивото на домофона, но зад пантите. Талашит няма, само ПДЧ, вътре има рафтове, не важи да се пробива.
Прикачен файл:
P1022203.JPG
moimoimoi написа:
естествено че може
по добре вземи един вентилатор с вграден датчик и ако не си доволен от режима му на работа може да добавиш иключ с въженце да го пускаш когато искаш
http://dospelbg.com/%D0%B2%D0%B5%D0%BD% ... olo-5-pir/
Изглежда супер, май това ми трябва - когато има нужда от повече вентилация 23 минути са достатъчни.

Благодаря за бързите отговори! :)
preslav - майстор
Има и лампи с въженце и вентилатори с въженце - дърпаш веднъж-ден, дърпаш втори път-нощ, всичко останало е за хора с голям мерак и много свободно време.
valentino76bs - майстор
Сега показвам ти аз какво съм направил в нас отдавна си работи без проблем.Направено с материали от конрад и не са скъпи."Двоен ключ" на хладилника до мивката пали осветлението над плота+ хирургичната лампа на тавана(която е изцяло мое творение с неща който са останали от някъде). Даже понякога като са ми мръсни ръцете с глава или с лакът го включвам. :)
Единствения недостатък което не е чак толкова е ,че бутоните са на батерии. С хубави батерии сигурно и 5 години ще работи.Ако искаш без бат. тогава кинетичен ключ.(слагал съм ,работят но за мен са сравнително нови и нямам преки наблюдения дали издържат.Ето снимки!

Прикачен файл

10.JPG
10.JPG (24.53 KиБ) Видяна 1504 пъти

Прикачен файл

9.JPG
9.JPG (29.01 KиБ) Видяна 1504 пъти

Прикачен файл

7.JPG
7.JPG (33.18 KиБ) Видяна 1504 пъти

Прикачен файл

3.JPG
3.JPG (23.8 KиБ) Видяна 1504 пъти
съб яну 05, 2019 8:09 pmvalentino76bs написа:
Сега показвам ти аз какво съм направил
Идейно!
Andri01 - майстор
Идея: датчик по тегло под седалката на тоалета-включва вентилатора и после/ след.../ работи с таймер още 10 мин. А осветлението-датчик за движение,но....през минута трябва да се правиш на калайджия . :? :partyman:
lyubohar - майстор
пет яну 04, 2019 6:27 pmkozl написа:
пет яну 04, 2019 6:03 pmmoimoimoi написа:
За лампата слагаш датчик за движение
а за вентилатора - сменяш го с такъв модел който има връв за включване и изключване
:2thumbs:

За вентилатора има още 1 вариант - вентилатор САТА с електронно у-ние по датчик за влага или таймер.
Обаче с датчик за смръдня още не съм видел по магазините, а щеше да е най полезен за тоалетна :?
Тези вентилатори искат 3 проводна инсталация.
Най добрият вариант е дупка в гърба на гардероба и извеждане ключ на подходящо място.
Има и други варианти както се спомена-разклонителната кутия,ама може да се наложи къртене!
kozl - майстор
нед яну 06, 2019 12:36 pmlyubohar написа:
пет яну 04, 2019 6:27 pmkozl написа:
пет яну 04, 2019 6:03 pmmoimoimoi написа:
За лампата слагаш датчик за движение
а за вентилатора - сменяш го с такъв модел който има връв за включване и изключване
:2thumbs:

За вентилатора има още 1 вариант - вентилатор САТА с електронно у-ние по датчик за влага или таймер.
Обаче с датчик за смръдня още не съм видел по магазините, а щеше да е най полезен за тоалетна :?
Тези вентилатори искат 3 проводна инсталация.
Най добрият вариант е дупка в гърба на гардероба и извеждане ключ на подходящо място.
Има и други варианти както се спомена-разклонителната кутия,ама може да се наложи къртене!
Ако ползваш таймера - да за това писах за допълнение с PIR, за да включва таймера. За управление по влага може само фаза и нула.
То варианти се предложиха, значи има избор.

Тема "Свързване на вентилатор и лампа в баня (с изненада)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: