• 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ikaloyanov - помощник
съб дек 29, 2018 3:37 pmevolon написа:
съб дек 29, 2018 11:57 amgorgidanchev написа:
съб дек 29, 2018 11:28 amikaloyanov написа:


а температурата която поддържа постоянно е 63 , 64 градуса .... а на 65 влиза в модулация ....
С това Р 14 сте променили времето на завъртане на шнека.Моето е Р 17.
Модулацията не знам защо е направена.Но при модулация няма продухване,почисване на изгорелите частици.Аз съм я настроил да гори постоянно но в краен случай да влиза в модулация.Температурата е смъкната на 55.Вуздуха задължително овън.
Чрез промяната на този параметър се активира почистване и по време на така наречената "модулация"
A61 - Управление на периодично почистване: 0=само в Режим на пускане в действие, 1=също и в Модулация
Здравейте колеги , значи след направената настройка само на шнека P незнам кое си от 9,5 го вдигнахме на 14,00 камината вече не блокира и почти не влиза в модулация и не гасне поддържа постоянно 63 - 64 градуса , настроена е на 65 но не изключва защото не достига до 70 градуса за да влезне в Режим готовност .... иначе първоначално като запали като пуска малко повече пелети вдигне бързо градусите и като стигне 60 някъде пламъка намалява доста и поддържа тази температура и постоянно работи( 63-64 градуса ) незнам това колко икономично въобще ще бъде и дали трябват още настройки според вас ? а на етажа ми е почти 25 градуса яка жега а термоглавите са ми на 3 , според мен трябва и стаен термостат за да изключва и включва камината като настроя термостата на 22,5 градуса примерно .... какво ще кажете ?

камината ми е Марели 12 KW
отоплявам 3 стаи и 2 малки лири в банята и тоалетната , а където е камината радиатора не работи че е жега от нея ....
gorgidanchev - специалист
Според мен по добре е да работи без да гаси.Настройваш я и си кара без термостат.Като имаш термоглави за какво ти е термостат да пали и гаси постоянно.Е ако не разбираш по добре не пипай.Платката ,програматора е доста добра.Може да се настройва доста финно.
gorgidanchev - специалист
Така като потдържа постоянно колко пелети на денонощие отиват ?
ikaloyanov - помощник
нед дек 30, 2018 3:01 pmgorgidanchev написа:
Според мен по добре е да работи без да гаси.Настройваш я и си кара без термостат.Като имаш термоглави за какво ти е термостат да пали и гаси постоянно.Е ако не разбираш по добре не пипай.Платката ,програматора е доста добра.Може да се настройва доста финно.
вече се оправи влиза в модулация и режим на готовност термоглавите ги сложих на 2 и малко и е между 23 и 24 градуса на етажа , проблема с малкия пламък е от вятъра който беше доста бурен а камината ми е включена в комин който е на камина и отпред затворена с тухли итонг и е на последния етаж на къщата .... явно когато има вятър си оказва влияние върху работата на камината ( пламъка е доста малък ) сега когато утихна вятъра гори перфектно и си включва и изключва за сега без да ми блокира както преди с err 12 ( неуспешно запалване ) техника от Марели като си дойде след нова година на място и види как гори ще направи ако е нужно още финни настройки и ще заспи .... за сега разхода ми е 1 чувалче на 24 часа но при направата на още настройки от техника ще падне още разхода за денонощие ....
ikaloyanov - помощник
нед дек 30, 2018 3:04 pmgorgidanchev написа:
Така като потдържа постоянно колко пелети на денонощие отиват ?
грубо чувалче чувалче и малко .... пак зависи шнека през колко секунди пуска пелети ... но при направата на финни настройки след нова година от техника си на Марели разхода очаквам да спадне под чувалче на 24 часа !
Пичове,имам GF30 с новия софтуер и постоянно трупа шлака при гасенето.Пипай въздуха доста пъти-същия резултат!!!Помагайте!
нед дек 30, 2018 5:43 pmDarko0511 написа:
Пичове,имам GF30 с новия софтуер и постоянно трупа шлака при гасенето.Пипах въздуха доста пъти-същия резултат!!!Помагайте!
При повторно палене съответно прелива и се гаси аварийно-er05!Кое да пипна,че да не трупа в кошничката?
bmahob - майстор
Виж да не голямо количеството при първоначлно пълнене, кол трябва да е до запалката
ton4o_1028_bg - напреднал
Здравейте на всички
предвид причината че използвам от 20 Ноември Пелетна камина ГФ 24 и прочетах форума поне 10 пъти и търсих през тези 50 изминали дни какво ли не за настройки и благодарение на форума просто реших да систематизирам написаното от колегите за Настройки та
влизане в сервизното меню на камините с ново управление става: със задържане на SET бутона за 3 секинди
сервизен Код 0000 ( изписват се със сет бътона) това го търсихххх незнам си колко време докато не го видях от някои тук а до тогава ми беше непонятно всеки говори за сервизното меню но никои не казва как се влиза.
Така ето описание на Сервизното меню в прикачените файлове .
също ги има описани системните менута тегли се един рар
Така в саита на Голден Файер в "Поддръжка " менюто " инструкции" има доло " За монтажници, сервизна документация"
това е линк https://goldenfire.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%B ... %B8%D0%B8/
ето иначе директен линк за теглене https://dox.abv.bg/download?id=3d5a06bcca
има описани всички сервизни менюта като се тегли един рар А кода за рара е 123456789 от 1 до 9
разархивирате и четете.
така за систематизирането на информацията дано други не се лутат като мен.

Така аз след толкова четене и пробване на какво ли не немога да накарам моята камина да ми гори по малко от това което при настройките и пуска са ми направили . Отоплявам един етаж от къща с пвц дограма, изолация на почти цялата къамща единствено на хола нямам изолация радиаторите са ми 4 на брои една лира в банята. та гори ми на 12 часа по едно чувалче. квадратурата която отоплявам е около 80 квадрата на 2 и 30 високо, температура която поддържам е 21- 22 градуса през деня и около 20 през ноща със стаен термостат който е направен да гаси камината .
При кума ми със съшите пелети и горе доло същата квадратута и кубатура камината му харчи по около 1 чувалче но за 24 часа или и малко , но самата му камина е 24 съшата като моята но със старото управление. Записах си неговите настройки и се пробвах от неговите да настооя и моята но ефект никакъв при него също е със стаен термостат и също се е направена термосттата да гаси камината.
При мен настроиките примерно за шнека са
C3 -1,6 C4-2,0 C5-2,7 C6- 3, 0 C 7 - 3,4 C8-5 C11- 1,1 това е в модулация
за вентилатора V3 990 V4 1090 V5 1140 V6 1190 V7 1240 V8 1900 V11 850
настроена е на режим мощтност Ауто и температура на водата 60 градуса

Пробвах парво: рачна програма П5 като вдигнах количеството пелети на 4,4 и същият въздух напълно едно към едно единствено по гореща вода и стайният термостат да е вкара в модулация като параметрите са C 11 i V 11 това е
поисле пробвах и при 4,0 и пак същият вариянт за модулация достига си градусите в помещението и да стои в модулация
пробвах и когато се и гаси от стайният термостат и пак нулев вариянтвсе едно исъшо си гори
така пробвах също да е на трета програма като пак стаиният термостат дая оставя в модулация и да я агаси пак се тая
сега се отказах да ръчкам и затова пиша тук да кажете нещо повече за вашите настройки период на подаване на шнека е 4 пробвах да го намаля на 3 и разхода си е пак същия.
Та кажете иначе какво да сторя.
сЪВЕТ САМО КАТО РЪЧКАТЕ СИ ЗАПИСВАЙТЕ ВСИЧКО
та дайте някакъв съвет за сега сам варнал тези настройки от пуска и така иначе няма други ядове
Нещо много странно е че моята пепел е кафеникаво черна огъня е като метла а при кума със същите пелети пепелта е бяло сива а огъня е като горелка концентричен нагоре.

Прикачен файл

Staro upravlenie Servizni Parametri_GF25.rar
(184.88 KиБ) Свален 180 пъти

Прикачен файл

Instrukcii i Servizni na razli4en panel- GF24.rar
(778.41 KиБ) Свален 168 пъти

Прикачен файл

GF 24- opisanie str 44 forum.rar
(16 KиБ) Свален 142 пъти
gorgidanchev - специалист
С тия настройки на щнека две чувалчета са ти гарантирани.Въздуха за камината от къде е свързан ?
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: