• 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ton4o_1028_bg - напреднал
нед яну 06, 2019 10:02 amgorgidanchev написа:
С тия настройки на щнека две чувалчета са ти гарантирани.Въздуха за камината от къде е свързан ?
От отвън, пелетите са ми клас А1 чамови,
странното е че каквито и да са температурите на вън и каквито и да са настройките за подаване на пелети примерно 4 и 4,4 или пък 3 или пък 3,4 тя си гори няма проблеми но разхода е един и същ.
Единствено когато стаиният термостат го направя да я слага в режим модулация а не да я гаси параметър А01 да е 1 ане 0 при горене цяла вечер макар и да почиства има натрупано количество шлака и пелети в огромен плус и трябва да се почисти но това е когато и двата параметъра А01 е 1 и параметъра за почистване А61 е 1 така ето прилагам малко записки за настройки
При кумами гори пак сащите чамови пелети А1 1 човалче за 24 часа а при мен 2 за едно кам едно горе доло макар че той поддържа 25 градуса а аз 21-22
така прикачам настроики те на кума със старото управление уникално
и моите с новото това с червеното са тия от монтажниците другите са мои записки и проби водещи до 0

Прикачен файл

001.jpg

Прикачен файл

002.jpg

Прикачен файл

003.jpg

Прикачен файл

004.jpg

Прикачен файл

005.jpg
нед яну 06, 2019 12:36 pmton4o_1028_bg написа:
нед яну 06, 2019 10:02 amgorgidanchev написа:
С тия настройки на щнека две чувалчета са ти гарантирани.Въздуха за камината от къде е свързан ?
От отвън, пелетите са ми клас А1 чамови,
странното е че каквито и да са температурите на вън и каквито и да са настройките за подаване на пелети примерно 4 и 4,4 или пък 3 или пък 3,4 тя си гори няма проблеми но разхода е един и същ.
Единствено когато стаиният термостат го направя да я слага в режим модулация а не да я гаси параметър А01 да е 1 ане 0 при горене цяла вечер макар и да почиства има натрупано количество шлака и пелети в огромен плус и трябва да се почисти но това е когато и двата параметъра А01 е 1 и параметъра за почистване А61 е 1 така ето прилагам малко записки за настройки
При кумами гори пак сащите чамови пелети А1 1 човалче за 24 часа а при мен 2 за едно кам едно горе доло макар че той поддържа 25 градуса а аз 21-22
така прикачам настроики те на кума със старото управление уникално
и моите с новото това с червеното са тия от монтажниците другите са мои записки и проби водещи до 0
Благодаря за кодовете!Къде ли не питах за тях
ton4o_1028_bg - напреднал
Здравейте хайде някой да качи неговите настрои ки за параметрите примерно само за шнека при програми от 1 до 5 параметрите за оборот и палза и за нагнетателен вентилатор при горене пак от 1 до 5 и вентилатор на изгорелите газове пак само при програмите това е третото меню
Мисля че по спомен бяха
Меню шнек C3 C4 C5 C6 C7 C11 модулация Р05 период и Р35 импулси
Меню вентилатор обороти и V3 V4 V5 V6 V7 и V 11
И за другия вентилатор съответно F3 F4 F5 F6 F6 и F11
И да сподели какви прелети ползва и какво отоплява и какъв му е разхода. Дали му е всичко ок какъв му е огъня в камерата и каква му е пепелта и не на последно място колко градуса са му изгорелите газове и дали я изключва камината или 24 часа гори и стои в модулация. Благодаря предварително и това е само за обмяна на опит.
iva6ki - специалист
Някой има ли наблюдения върху модел GFN 12 kw или разликата е само в мощността от другите.
нед дек 30, 2018 5:49 pmbmahob написа:
Виж да не голямо количеството при първоначлно пълнене, кол трябва да е до запалката
Оказа се лесно-обгорих кошницата с газовата горелка да се изчисти шлаката!Вярно намалих първоначалното пълнене на 20 сек.,но основното е чистене на кошницата до червено с горелката!Който иска да пробва.Има уникален ефект!Благодаря все пак за съвета;)!
ср яну 16, 2019 3:50 pmiva6ki написа:
Някой има ли наблюдения върху модел GFN 12 kw или разликата е само в мощността от другите.
Казаха ми ,че разликата е само в почистването.При новите било отпред.
a.tonchev@yahoo.de - напреднал
нед яну 06, 2019 12:36 pmton4o_1028_bg написа:
нед яну 06, 2019 10:02 amgorgidanchev написа:
С тия настройки на щнека две чувалчета са ти гарантирани.Въздуха за камината от къде е свързан ?
От отвън, пелетите са ми клас А1 чамови,
странното е че каквито и да са температурите на вън и каквито и да са настройките за подаване на пелети примерно 4 и 4,4 или пък 3 или пък 3,4 тя си гори няма проблеми но разхода е един и същ.
Единствено когато стаиният термостат го направя да я слага в режим модулация а не да я гаси параметър А01 да е 1 ане 0 при горене цяла вечер макар и да почиства има натрупано количество шлака и пелети в огромен плус и трябва да се почисти но това е когато и двата параметъра А01 е 1 и параметъра за почистване А61 е 1 така ето прилагам малко записки за настройки
При кумами гори пак сащите чамови пелети А1 1 човалче за 24 часа а при мен 2 за едно кам едно горе доло макар че той поддържа 25 градуса а аз 21-22
така прикачам настроики те на кума със старото управление уникално
и моите с новото това с червеното са тия от монтажниците другите са мои записки и проби водещи до 0

С по-малката камина GFN18 съм, параметрите на шнека за са ми с около 30-40% по-ниски от твоите. Същото е и с вентилатора.
Периодът, през който шнекът подава пелети, е по-голям от твоя.
Отоплявам 3-стаен апартамент 90м2, с добра дограма и вътрешна изолация на 2 от стаите.
Изходящите газове са в диапазона 78-95градуса, в зависимост от режима.
Пелетите са А1 на Шнайдер.
Не мога да се похваля с разход от 1чувал/ 24ч и да поддържам 25градуса.
Има някъде грешка, това ми се струва просто невъзможно.
На GFN18 й дават минимален разход 1кг/час.
gorgidanchev - специалист
Аз съм с GFN18 и гарантирам,че ми гори по малко от килограм на час.Мога да я смъкна още.
RightClick - напреднал
пет яну 25, 2019 3:59 pmgorgidanchev написа:
Аз съм с GFN18 и гарантирам,че ми гори по малко от килограм на час.Мога да я смъкна още.
С кое управление е камината? Може ли настройки :)
a.tonchev@yahoo.de - напреднал
пет яну 25, 2019 3:59 pmgorgidanchev написа:
Аз съм с GFN18 и гарантирам,че ми гори по малко от килограм на час.Мога да я смъкна още.
теоретично, факторите, които влияят върху разхода, са доста :)
би било интересно да споделиш каква площ отопляваш, каква температура поддържаш, при каква външна температура..
като засичаш разхода на пелети да не е само във фаза поддържане на температурата.

Затова е форума, всеки да сподели своя опит.
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: