Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Добрата новина е, че явно не е отвън влагата :-)
Другата добра новина е, че ако Изолираш самия проблемен ъгъл. ще си решиш проблема. Нали има-ше легло там. Сложи плътна изолация само зад леглото, може и с ламперия. И готово. Всичко друго в стаята си е с добра циркулация. Там са се комбинирали студена повърхност + лоша циркулация и затова така се е получило.
road_runner - специалист
нед яну 06, 2019 10:44 amn_a написа:
Добрата новина е, че явно не е отвън влагата :-)
Другата добра новина е, че ако Изолираш самия проблемен ъгъл. ще си решиш проблема. Нали има-ше легло там. Сложи плътна изолация само зад леглото, може и с ламперия. И готово. Всичко друго в стаята си е с добра циркулация. Там са се комбинирали студена повърхност + лоша циркулация и затова така се е получило.
Леглото мисля да го върна там. Има 5 см процеп между таблата му , която е ъглова и стената.
След като изсуша цял ден с духалка стената мисля да натъпча някакъв топлоизолационен материал, таблата е висока 60см, така че ще го взема на 50 см да не се вижда и може би ще се получи?

Какъв материал би бил подходящ там да се напъха, не искам да го лепя, а да го заклещя меджу таблата и стената. След седмица -две да мога да погледна какво е отзад
sokolov.91 - майстор
Аз за себе си се чудя - какво ли ще стане след цял ден сушене на въпросния ъгъл? Цял ден обдухване с 50 градуса въздух и цял ден отвън на стената студ... и като изгасиш духалката и стената се е напекла от вътре, а отвън е ледена няма ли да текне пак конденза, че даже и повече? Това със сушенето в това време навън не е ли малко като порочен кръг?
road_runner - специалист
да има логика,

Добре , идеята е да изсуша ъгъла само, и след това да заклещя стериопора, но ме е шубе да не хване мухъл отзад
sokolov.91 - майстор
нед яну 06, 2019 7:07 pmroad_runner написа:
да има логика,

Добре , идеята е да изсуша ъгъла само, и след това да заклещя стериопора, но ме е шубе да не хване мухъл отзад
Аз мисля, че по-зле ще стане. Защо не си дръпнел малко леглото и в двете направления и лятото го мести, суши, изолирай... Зимата не е времето за ремонти и мазилки и изолации. Стените са студени, стаите не се проветряват толкова. Нищо не съхне, всичко замръзва. Знам ли... аз бих предприел действия най-рано пролетта. И бих изчакал цяло лято стената самаа да си изсъхне.
road_runner - специалист
Е аз ако не предприема сега никакви мерки ще стане локвичка за един ден там, а не ми се занимава да го суша всеки ден по два пъти, няма да и бая на тая стена.
Ако примемем, че не съм я изсушил тая стена, влагата няма ли да излезне над изолацията?, аз няма да изолирам цялата стена, а само малък ъглов участък
sokolov.91 - майстор
нед яну 06, 2019 7:29 pmroad_runner написа:
Е аз ако не предприема сега никакви мерки ще стане локвичка за един ден там, а не ми се занимава да го суша всеки ден по два пъти, няма да и бая на тая стена.
Ако примемем, че не съм я изсушил тая стена, влагата няма ли да излезне над изолацията?, аз няма да изолирам цялата стена, а само малък ъглов участък
Е чак пък локвичка...
При баба ми в стар панелен блок стената между двата блока има една педя разстояние от стената на другия блок/вход. То си е пак един вид калкан. Няма изолации, няма нищо. Та пред тая стена вътре в стаята има диван. Като седиш на дивана за няколко часа и може да ти се схване врата. Направо усещаш течението. Няма влага, няма мухал...
И друго пак си мисля - сега като изолираш малък участък от стената няма ли да се получи термомост и конденза даа се измести на неизолираната част?
road_runner - специалист
Може да се измести, но на вътре стаята е по-топла осезаемо, т.е един метър разлика на вътре ще е поне 3-4 градуса на стената нагоре, това ми е надеждата. А и затова не ми се иска да го лепя, така го махам и проверявам след 3-4 дена. Ако не става - хвърлям - това сса 10 лв макс за стериопор

Мисля си някакви работи, но не мога да ги преценя затова пуснах и друга тема в саниране, да видя какво мислят там специалистите, дано някой ми отговори с компетентно мнение там
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не става, ако не е плътно, ще си кондензира пак по стената зад стиропора. Какво искаш да му гледаш?
road_runner - специалист
нед яну 06, 2019 8:03 pmn_a написа:
Не става, ако не е плътно, ще си кондензира пак по стената зад стиропора. Какво искаш да му гледаш?
To ще е плътно, но без лепило, мен ме притеснява, че все пак е грапав стериопора леко, и там в грапавините да не направи конденз

Тема "Влага на на стена на калкан, как да оправя сам?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: