• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Linux-Code - специалист
Здравейте, от няколко дни се появи теч от тръбите под мивката, които водят към мръсния канал. При всяко пускане на вода, се чуват бавни капки в долния шкаф където складирам миещи препарати. Сложих под капещата тръба пластмасово гърне, да събира водата. Не съм пипал връзките преди това, а само преди 2 години бях отварял въртящата част да почистя наслагванията от варовика, понеже водата в Бургас е пълна с варовик...
Попитах приятели и срещнах противоречиви мнения - някои казаха да купя тефлонова лента, и да обвия течащия процеп, други казаха преди да навия тефлоновата лента да намажа процепа с лепило POXIPOL, и от горе да навия тефлоновата лента.
Прилагам снимки, като третата снимка се вижда най ясно от къде точно е теча!
Очаквам вашите съвети.

Изображение

Изображение

Изображение
preslav - майстор
вт яну 08, 2019 3:34 amLinux-Code написа:
Здравейте, от няколко дни се появи теч от тръбите под мивката, които водят към мръсния канал. При всяко пускане на вода, се чуват бавни капки в долния шкаф където складирам миещи препарати. Сложих под капещата тръба пластмасово гърне, да събира водата. Не съм пипал връзките преди това, а само преди 2 години бях отварял въртящата част да почистя наслагванията от варовика, понеже водата в Бургас е пълна с варовик...
Попитах приятели и срещнах противоречиви мнения - някои казаха да купя тефлонова лента, и да обвия течащия процеп, други казаха преди да навия тефлоновата лента да намажа процепа с лепило POXIPOL, и от горе да навия тефлоновата лента.
Прилагам снимки, като третата снимка се вижда най ясно от къде точно е теча!
Очаквам вашите съвети.
С тефлон със сигурност няма да стане, поксиполът е скъп за такива дейности. Правил съм подобни репарации с бинт и епоксидна смола, нанасяш смолата на добре почистените повърхности, навиваш един пласт бинт и пак нанасяш смола, повтаряш процедурата 2-3 пъти и след 24 часа си готов. След едно известно време течът се появява другаде, пак се дупиш и мажеш и така докато ти писне. Когато ти е писнало отиваш в най-близката железария и си купуваш една от тези връзки дето се разтягат като хармоника, някъде към 3.50 лв. бяха, махаш този бутрун, за 3 мин. слагаш новата тръба, оформяш я като S и си свиркаш поне 4-5 години. После изгнива централния болт, новата гофра за 3 мин. и така. Не забравяй да си вземеш и гумения преходник от гофрата към Ф 50-то ти.
kozl - майстор
Според моите виждания, следва да смениш сифона с такъв
Там де се вижда червено лепило при стената де излиза там тръбата - това прилича на муфа. Защо е лепена муфата идея немам :?
Та целта е да се извади целата "импрувизация" от кривени и наставяни тръби, така че муфата да остане здрава и да се подбере гофриран сифон за мивка с подходящия диаметър за присъединяване към муфата и нов уплътнителен пръстен за муфата. Стария пръстен ако изобщо има такъв трябва да се извади и да се почисти леглото преди да се сложи новия пръстен.
Ако муфата е Ф50, а гофрирания сифон с гладка част Ф40 или Ф32 ще се наложи в муфата да се сложи уплътнителен преход от този тип.
lov - майстор
Хе хе.... :lol: Върна ме 30-40 години на зад когато се огъваха и лепеха тръби. Послушай предния писал и изрини всичко и си го направи както трябва. Части за 5-6 лева и половин час работа с фас паузите на майстора. :)
lyubohar - майстор
Този,който го е правил това недоразумение бих го изгонил с ритници.
Махай всичко!Сега поне има толкова възможности да се направи както трябва.
radius - майстор
ср яну 09, 2019 4:34 pmlyubohar написа:
Този,който го е правил това недоразумение бих го изгонил с ритници.
Махай всичко!Сега поне има толкова възможности да се направи както трябва.
Ако го е правил 1985г. не бих го винил - това е имало.
nikolov333 - майстор
+1.. Даже дъгата дето я е извил с тая тръба си е баш-майсторска работа.. :wink: :-D
шоп - майстор
ср яну 09, 2019 6:04 pmnikolov333 написа:
+1.. Даже дъгата дето я е извил с тая тръба си е баш-майсторска работа.. :wink: :-D
+1
то сегашен майстор ако му кажеш да напълни тръбата с пясък и да я огъне ще гледа тъпо:-)


По темата. Ако не ти се занимава, защото ремонта не е скъп, но си е мърлява работа с много свиване, може да зачистиш снадката от мърсотия, мазнини и т.н. и обмазваш с хубав санитарен силикон. Важно е всичко да е сухо.
lov - майстор
Шопе една туба силикон ще му стъпи на половината цена части. Да не говорим че после по голямата част ще я изхвърли. Съвета дето го даваш е от позицията твоето имане. Казвам имане щото съдя по мен. Размяткват ми се няколко туби с по малко силикон из тях.Та ако ми се наложи мога да закърпя временно такава ситуация. Отделно пластмасата на този сифон вероятно с станала трошлива и след не дълго време пак ще се наложи подмяната. Питащия не е в такава позиция. Заслужава ли си???

А относно старата майсторска работа с ПВЦ е уникална. Имам в банята правени У разклонения с лепене някъде 60-те години и още държат. Не съм ги сменил защото са на апартамента от горе и чакам да се наканят да правят ремонт на банята. А в целия блок има още такива и никой нее изревал все още. Сега ако накараш някой да ти направи такова нещо едва ли ще успее :)
lyubohar - майстор
Да бе уникална!И сега го съветвате да омаже всичко със силикон и да си гледа тази мръсотия още 10г.
  • 1
  • 2

Тема "Теч от тръбите на мивката" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: