Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
пон яну 07, 2019 11:27 pmandy_forresite написа:
То -10 града отвън, това в "поддържане".
При нас по топло само -6,3 градуса. Тая горелка има различна логика от нашите и само го объркваме човека. Попрочетох за Грейко Стар но е различно управлението от нашите. Аз спирам с акълите. Колегата да извади телефона да пипа по менюто но да снима какво променя. В тия хистерзиси е заровено кучето.
Прикачен файл:
Screenshot_20190107-233208.jpg
Screenshot_20190107-233208.jpg (16.17 KиБ) Видяна 1676 пъти


Сега гледам и при нас станало толкова.

Прикачен файл:
Screenshot_20190108-081204.jpg
Screenshot_20190108-081204.jpg (16.29 KиБ) Видяна 1676 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
Значи всичко е ясно. Помпата тръгва на 52 и спира на 47. Не знам защо обаче много хора обичат да сгъстяват праговете на модулация. Тази горелка е инертна и иска по-разредени прагове, особено ако горелката идва мощничка за инсталацията, а ако идва малка - тогава ги сгъстявайте. Например това 8-4-0 го направи 15-8-0 и да видим колко ще прегрява. Сега какво се случва? Горелката работи почти до края на Р3, като почне да модулира, вече е късно - няма нужда от топлина, но тя си гори бурно и котелът си вдига температурата над зададената,особено пък ако има термоглави и те затворят и тъй се стига до 8 градуса над зададените. После какво става - помпа си върти, но трудно охлажда, ако са затворили термоглавите. По някое време термоглавите отварят почти едновременно и водата почва да се охлажда бързо - на 69 минава на Р1, на 65 минава на Р2 и на 61 минава на Р3, горивната камера се напълва бързо, радиаторите, ако са преоразмерени бързо достигат стайната температура, затварят термоглавите и номерът се повтаря. При такава ситуация няма нужда горелката да стига до Р3, затова трябва да се раздалечатпраговете на модулация.
stridata - специалист
От всичко написано до тук от вас нещата стоят по следния начин:
Помпата си ми работи постоянно щото си свети (не знам защо над 70 спирам да чувам лекия шум от нея и под 70 го има). Направих настройките така както ме посъветва andy. Модулацията на 10-5-0 сякаш "разреди" времето на Мощностите. Градусите пак си ги прави с инерция повече от зададените. Не знам дали имам проблем от всичко напусано до тук от мен. Налепа от пелетите по котела е бял като брашно, няма неизгорели пелети. На мен ми се стурава ОК?
пон яну 07, 2019 10:58 pmТрифон П.Трифонов написа:
Леко объркано обяснение.
Вероятно иска да каже, че на 61-2.....тука и аз са обърках.
На 66 сваля на 2ра
На 68 сваля на 1ва
Това изобщо не се припокрива с 8-4-0, което означава, че под 62 трябва да работи на 3та, под 66 на 2ра, под 70 на 1ва, над 70 трябва да мине в поддържене, но помпата не трябва да спира.
В това състояние може да престои 50 минути и да прегрее максимално до 80, което не се случва.
При спадане на температурата под 70 мисля, че трябва да подаде доза като за 3та, да разгаря и след като това стане, да си подкара на предавката, според заданието за модулация 8-4-0.
Точно така ми работеше на 8-4-0 до последното детайлче. Само дето катопадне под 70 започва с Мощност 1. Не знаех, че е важно толко детайлно и затова го написах горе-долу :sad:
stridata - специалист
вт яну 08, 2019 8:25 amLazarGanev написа:
Значи всичко е ясно. Помпата тръгва на 52 и спира на 47. Не знам защо обаче много хора обичат да сгъстяват праговете на модулация. Тази горелка е инертна и иска по-разредени прагове, особено ако горелката идва мощничка за инсталацията, а ако идва малка - тогава ги сгъстявайте. Например това 8-4-0 го направи 15-8-0 и да видим колко ще прегрява. Сега какво се случва? Горелката работи почти до края на Р3, като почне да модулира, вече е късно - няма нужда от топлина, но тя си гори бурно и котелът си вдига температурата над зададената,особено пък ако има термоглави и те затворят и тъй се стига до 8 градуса над зададените. После какво става - помпа си върти, но трудно охлажда, ако са затворили термоглавите. По някое време термоглавите отварят почти едновременно и водата почва да се охлажда бързо - на 69 минава на Р1, на 65 минава на Р2 и на 61 минава на Р3, горивната камера се напълва бързо, радиаторите, ако са преоразмерени бързо достигат стайната температура, затварят термоглавите и номерът се повтаря. При такава ситуация няма нужда горелката да стига до Р3, затова трябва да се раздалечатпраговете на модулация.
Точно това и се случва, на 10-5-0 Мощност 3 не я видях. Вчера инсталатора ми каза, че може да съм си намалил радиаторите и затова да ми прегрява. Мисля, че радиаторите не са ми преоразмерени, но къщата ми е малка за мощността на горелката. Ще обърна малко повече внимание на Модулацията. Като цяло всичко си ми е ОК, къщата си е топла, каквито и настройки да пипна разхода не се променя, незнам защо вися постоянно в тва мазе, жена ми започна да си мисли, че слизам да си пивам вино или ракия :partyman:

П.п.
Единствено това гасене дето засичам чат пат, ама квото такова. Стабилни сте всички в тая Тема! Живи и Здрави!
LazarGanev - "Велик майстор"
вт яну 08, 2019 8:47 amstridata написа:
жена ми започна да си мисли, че слизам да си пивам вино или ракия :partyman:
Е, хубава работа, ти не го ли правиш? Очакванията на жените не трябва да бъдат прекчупвани, трябва да се изпълняват :wink:
Значи всичко е наред.
Мойта и тя кат Москвич. При зададени 67, котела са набира до 74, докат умалей.
Мога да го напрая да не подминава, ама така котела ше е по топъл за следващия старт.
Жените тряба да са уважават нон стоп, ден и нощ и даже следобед.
Наздраве!

Русееее, минюту с екстри, ма логиката същата.
gnt69 - майстор
вт яну 08, 2019 11:49 amТрифон П.Трифонов написа:
Значи всичко е наред.
Мойта и тя кат Москвич. При зададени 67, котела са набира до 74, докат умалей.
Мога да го напрая да не подминава, ама така котела ше е по топъл за следващия старт.
Жените тряба да са уважават нон стоп, ден и нощ и даже следобед.
Наздраве!
Русееее, минюту с екстри, ма логиката същата.
Моята пък не ги стига. Задал съм 80 пък стига само до 74, повече не ще. Пък на котела гледам да му разредя паленията колкото по студен по добре, значи много е почивал. :partyman:
g.gushterov83 - специалист
Логиката в работата на горелки със старото и новото управление е абсолютно една и съща. При Стар-чето има малко екстри като четири горива, възможност за задаване на хистерезис на помпите (при старото управление е твърдо зададено на един градус), опция за Wi-Fi, който стана безмислен и т.н.
Тея проблеми с гасненето в Суспенд и аз ги имах и така съм го намразил, че съм го направил на 0 минути :-D . За да не се стига до достигане на зададената температура съм направил следното:
1. Модулация 20-15-0.
2. Зададена температура 80°C.
3. Ограничаване на Мощност 1 до санитарния минимум за да има що-годе нормално горене. В моя случай окло 800 грама пелети за час.
Резултат - при нормално време (температури -5 до +5) горелката работи 2-1-2 и пак така и температурата на котела е около 65 градуса. Дори и да пекне и да се стопли и да затворят всички термоглави с ограниченото горене на първа стига до 75-76 и не стига заданието. Сега при -12, -13 гори само на втора, рядко за минутки на терета и понякога неупешно пробва първа :) .
Те затова го глася лятото за Буфер, ако не ми мине котка път.
Най после нещо смислено и полезно по темата, без излишни спорове и препирни.
Прякорите са мой приоритет. Никой да не плагиатства, а когато от грешната му клавиатура се пръкне моя измишльотина, да туря кавички! Правата за нови прякори също са Мои.
Rumen89 - специалист
пон яну 07, 2019 7:07 pmstridata написа:
Такааааа. При мене пак започна да ми дига до 77-78 градуса при зададени 70, но този път разбрах какво се случва. Значи на 68 градуса се включва на Мощност 1, две минути по късно Мощност 2 и още 4-5 минути по късно се включва Мощност 3 като температурата вече е 60 започва да дига до 70 и влиза в Поддържане като едениците за пламък са 170-140 15 мин. след това инерцията дига градусите до 77-78. Дали тази Мощност 3 не е леко мощничка за да има такава инерция в режим Поддържане? Подаване, вентилатор? Мене Мощност 3 ми се включва само при -10 иначе не съм я виждал.
И при мен е така се получава влиза в съспен и когато спадне температурата ми връща от 78 до 60 градуса и процеса се повтаря. Ако оставя единия бойлер да циркулира през него много по рядко го засичам. Сега съм намалил подаването на П2 и п1 и съм задал 78 градуса през хистензинг 10/5/0. Цел ден се чудя ако е 5/10 градуса на вън какво да правя.?! Имам стаен термостат но в Къщата е невъзможно да позициониране на правилното място и използвам термоглави. От Натурела препоръчват да работи по температурата на водата но е сложно с настройките спрямо температурата на вън. Едно допълнение спрямо бойлерите понеже са ми с кранчета и ги пускам и ги спирам и буквално трябва водата да загрее над 68 градуса за да се изкъпе човек.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: