• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
jekasus - майстор
Погледнах и снимките, и плана - щранга няма да пипам(то там и тръбите за топла и студена вода пречат). "Сухия сифон"ще изместя след първото У от щранга.
Прикачен файл:
9.1.19.png
9.1.19.png (48.77 KиБ) Видяна 1141 пъти
nikolov333 - майстор
Архи...многото мислене, спъва работата.. :-D Викай МАЙСТОР на място да гледа, че сцепената тръба на съседа отдолу под твоето разклонение, не може да я оставиш така.. :!:
arxd129 - специалист
ср яну 09, 2019 9:12 pmjekasus написа:
По вероятно е тройник за цукала, който се завърта зад тръбата ф160(оранжева, вентилация?)[/quote]
Да! Точно така.
Веднага над разклонението ф110/50/45 има разклонение ф100/110/67 /за тоалетната чиния. За да заобикля оранжевата ф160 отзад.

Но над разклонението ф110/110/67 имам и компенсатор.
arxd129 - специалист
ср яну 09, 2019 9:23 pmjekasus написа:
... щранга няма да пипам (то там и тръбите за топла и студена вода пречат).
Колебая се. Ще ми се да сваля надолу ф110/50/45. С около 2-3 см. Колебая се; определено.

ср яну 09, 2019 9:23 pmjekasus написа:
"Сухия сифон"ще изместя след първото У от щранга.
И тази препоръка ми образува колебание. Обаче е добра идея! Благодаря.

Колебанието ми е следното:
1. Дали след щранга да има ПЪРВО и ВТОРО У? Или да има САМО ЕДНО разклонение ф50/ф50/ф50 на 45 градуса (а дали въпросното разклонение да не е ф50/ф50/ф50 на 67 градуса? :?
2. Ако, съобразно препоръката, избера мястото на бъдещия "сух сифон" да е близо до щранга, тогава подът на банята няма ли да ми се задигне още повече :?: ... Щото, от сифона към вратата, като дам на теракота (на пода) 2% наклон, тогава при вратата би се получил голям праг.

Какво бихте казали за тези ми колебания? Благодаря!
arxd129 - специалист
ср яну 09, 2019 9:54 pmnikolov333 написа:
Архи...многото мислене, спъва работата.. :-D
Абсолютно си прав, приятелю! В размисли - доста месеци се изнизаха.

Ама работите, дето не искаха мислене, си ги пооправих.
А в случая - мисля; защото като дойде майстора - не искам той да ми казва какво да правя. И после да се нацупи, че не му вървя по акъла. Искам аз да му казвам какво го моля да свърши. И ако може - да ми го свърши.
ср яну 09, 2019 9:54 pmnikolov333 написа:
Викай МАЙСТОР на място да гледа, че сцепената тръба на съседа отдолу под твоето разклонение, не може да я оставиш така.. :!:
Шибана работа е писаната реч! Не си ме разбрал; щото няма интонация в писана реч.

Пояснявам: Строителят, за да монтира моето разклонение ф110/ф50/45, е направил следното.
1. Отрязва тръбата ф110 идваща (по-скоро отиваща) към съседа отдолу на определено ниво /каквото ниво той е определил/.
2. От срязаното ниво, прави вертикален срез надолу. Този вертикален срез около 10-12 см. И е направен нарочно. И е направен вертикално.
3. Нагрява ф110 в зоната на вертикалния срез и на 7-8 см ПОД него. Разтваря въпросния срез. И надява ф110/50/45. Така надява ф110/50/45, че разклонението ф50 да попадне точно в разтворения вертикален срез. И след изстиване - разклонението ф110/50/45 е неподвижно - вкл и незавъртяемо.

Извинявам се, че в предишен пост неправилно употребих изрази "сцепено", "сцепил", "сцепване" и т.н.
chapara - майстор
Сефте :shock: чувам за такава снадка на тръби :shock: :shock: :shock: , Господи слез и си прибери вересиите (строителите) :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :axe:
jekasus - майстор
Аз не вярвам на много неща, но искам да видя тая снадка.
И оставам на мое мнение, че да не бараш щранга, тръбите от южните комшии се цепят при такова съединение.
arxd129 написа:
67 градуса?
|Може, ако има.
arxd129 написа:
2. Ако, съобразно препоръката, избера мястото на бъдещия "сух сифон" да е близо до щранга, тогава подът на банята няма ли да ми се задигне още повече
Колкото далече сухия сифон от щранга, толкоз + се прибавят мм към нивото на пода, заради нивото на канализацията.
arxd129 - специалист
чет яну 10, 2019 8:36 pmjekasus написа:
Аз не вярвам на много неща, но искам да видя тая снадка.
Ще снимам. Ще покажа.
чет яну 10, 2019 8:36 pmjekasus написа:
Може, ако има.
Има. Ето едно.
http://profesionalbg.com/1068-%D0%9F%D0 ... 0%9D%D0%9E
чет яну 10, 2019 8:36 pmjekasus написа:
Колкото далече сухия сифон от щранга, толкоз + се прибавят мм към нивото на пода, заради нивото на канализацията.
Имам намерение да поспоря. Но не съм сигурен в знанията си.
В смисъл - не зависи ли от наклона на тръбата ф50, положена в замазката на пода, и от наклона на САМИЯ ПОД. И тъй като досега не намерих отговор за оптималния наклон на канализацията в пода на банята и за оптималния наклон на теракота на банята, засега ще се въздържа от размисли по тая тема.
Всъщност - четох че минималният наклон на ф50 се изчислява по формула i=100/d. Т.е. минималният наклон на тръбата трябва да е i=100/50. Демек 2 процента!
Минималният наклона на теракота - не знам колко да е. :? :?
Virtex - майстор
arxd129 пиши ако можеш в един пост, няма нужда от 3 твои поста един след друг и темата да става 100 страници :)
arxd129 - специалист
Един въпрос имам. Малко е различен от разискванията за ремонт на канализацията на баня, но... да не отварям нова тема.

Трябва да топлоизолирам едни тръби ППР 20. За водата от бойлера до консуматорите. А дали да не топлоизолирам и тръбите за студена вода?
Ето такава изолация има в къщи:

Прикачен файл:
izolacia trabi PPR 20-11.jpg

Едната топлоизолация /четейки от нета, де/ я оприличавам на гумена (предполагам микропореста гума... или нещо подобно... нямам надписи по черната изолация), а другата ... някаква полиетиелнова.

Търсих да намеря някакво инфо за това, коя е за предпочитане. Търсих да намеря някакви сравнителни характеристики между двете изолации. Но не намерих. Всички търговци и производители казват, в нета, че стоката им е по-по-най.

Моля, бихте ли споделили за какво се използват тези два вида топлоизолаци. Има ли някаква разлика в предназначението им и в топлоизолационните им характеристики. Благодаря.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Налага ли се ремонт на канализацията на баня?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: