Монтаж, топло и звукоизолации.
gamencerista - специалист
Здравейте имам стълбищна площадка, която е с височина от 3.20 м
Най-лесният вариант за нея е лепене на картон, понеже подпрозоречния перваз не позволява да направя конструкция ( по-малко от 5 см излиза :( ).
Въпроса ми е че най-голямата плоча, която е на 3 метра ще е доста трудна за изрязване. Прозореца е с размери 80 см ширина и 190 см височина и е разположен в средата на стената която е грубо 2 м ширина на 3.20 височина.

Възможно ли е ГК за се залепи на две парчета от по 1.60 метра и как ще бъде най-лесно поставянето му.

Благодаря.
jekasus - майстор
gamencerista написа:
на стената която е грубо 2 м ширина на 3.20 височина.
Два гипскартона,"легнали", стандартни по 2метра в дължина,продават във всеки строителен магазин.
По опит - предпочитам грозна, крива шпакловка по терен на стълбище, отколото права стена от гипскартон.
Освен, ако се отоплява и в собствена къща...
gamencerista - специалист
Проблема е че не мога да намеря майстор зс мазилка за тази квадратура.
Иначе е собствена къща, отопляема на котел.
Просто ГК е най-бързо, лесно и чисто .... Колебая се
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср яну 09, 2019 10:29 pmgamencerista написа:
Проблема е че не мога да намеря майстор за мазилка за тази квадратура.
Иначе е собствена къща, отопляема на котел.
Просто ГК е най-бързо, лесно и чисто .... Колебая се
Ако не си слагал ГК няма да ти е бързо лесно и чисто
Пробвал ли си да измажеш?
gamencerista - специалист
Определено бих се справил по-добре с гипсокартона. В мазането хич ме няма. Пробвал съм да шпакловам .... резултата беше минаване на нова ръка с мазилка от майстор :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет яну 11, 2019 9:15 pmgamencerista написа:
Определено бих се справил по-добре с гипсокартона. В мазането хич ме няма. Пробвал съм да шпакловам .... резултата беше минаване на нова ръка с мазилка от майстор :-D
Щом си пробвал и се знаеш, ОК ;-)
Въпреки, че, аз бих поработила над това. Особено, ако става дума за кърпежи
КИМИ - специалист
Купувай зелен гипсокартон 1.60 на 2м. лепиш смело на кюфтаци с лепило за гипсокартон. Така ще ти е най- равно. Ше кънти при почукване, но ще е гладко и здраво. Дълъг мастар 2м. за да подравниш долния край и като изправяш картона, с нивелир го буташ докато отвесира и спираш.
Картона да е вдигнат поне 1-2 см. от пода с подложки и тази фуга после се запълва със силикон за фугиране и се лепи лайсната.
Леснотия, ръгай смело. :-D

Тема "Лепене на 2 парчета ГК при височина над 3 метра" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: