Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
lubomirlz - специалист
Отвора го направих колкото вътрешният на муфата, за да не пада шлака вътре, по време на заваряването е продухвано с въглероден двуокис, заварявано е с електрожен.
xzaqwe - напреднал
Като решите да я пускате, ми се обадете по телефона, да ви помагам с настройката.
[/quote]

Благодаря Бояне ще звъна .Но малко се връщам на зад .Както си седеше една седмица манометъра на едно и също место за тест ненадеино гледам вчера паднал на нула ? Страно но трябва да тъся и отстраня причините .
Билян - специалист
Най вероятно е от манометрите по точно маркуч. Надува се и се махат след това се слагат и се мери лично аз я пробвах един ден и нямам грижи
шоп - майстор
пон яну 14, 2019 7:25 amБилян написа:
Най вероятно е от манометрите по точно маркуч. Надува се и се махат след това се слагат и се мери лично аз я пробвах един ден и нямам грижи
+ 1 към мнението. Няма логика без работа на ТП, без вибрации да се получи теч от заварка.
Преди време по съвет на г-н Стоев си купих два сервизни крана. С тяхна помощ по всяко време мога да си замеря налягането на изпарение и кондензация без наличието на стационарни манометри и без притеснения от теч през маркучите на манометричния блок.
xzaqwe - напреднал
Оказа се една заварка много малка дупка заварено и надута система на ново .Но как така 7 дни нищо и изведнъж !През това време пълен покой единствено затопляне и охлаждане с отопление в малки граници гаража не ми и термоизолиран ?
Boyan - специалист
вт яну 15, 2019 6:47 pmxzaqwe написа:
Оказа се една заварка много малка дупка заварено и надута система на ново .Но как така 7 дни нищо и изведнъж !През това време пълен покой единствено затопляне и охлаждане с отопление в малки граници гаража не ми и термоизолиран ?
Случва се и на най-добрите :)
Особено ако е на сребро и не е зачистен флюса.
xzaqwe - напреднал
пон яну 21, 2019 5:10 pmBoyan написа:
вт яну 15, 2019 6:47 pmxzaqwe написа:
Оказа се една заварка много малка дупка заварено и надута система на ново .Но как така 7 дни нищо и изведнъж !През това време пълен покой единствено затопляне и охлаждане с отопление в малки граници гаража не ми и термоизолиран ?
Случва се и на най-добрите :)
Особено ако е на сребро и не е зачистен флюса.
Точно до топлообменика там заварявах с 30 % сребро и имаше флюс и нали за първи път го правя та нащо съм го пропуснал. Сега вече 7 ми ден седи 18 бара и не мърда ,почуквах леко с един ключ по заварките тия дни. Не знам колко да го чакам ? Може би още ден два за всеки случай . Парен каша духа !!!
ср ное 27, 2013 1:45 pmfilmatoplo написа:
Първо колегата да обясни че термопомпата работи в нискотемпературна отоплителна система , водно подово ,вентилконвектори , и хайде радиатори с повечко глидери .Или с други думи казано -термопомпата работи с температура на водата на изхода 35-45-55 градуса , не пръщи на 60 или 80 гр .Върши работа на добре изолирани жилища , които винаги са съобразени със кладенци и сондажи за ТП вода-вода .Иначе благодаря ,темата си е актуална за който го интересува :wink: .
kakva pompa trabva da izpolzvam za voda s serpentina 1000m.
filmatoplo - майстор
:wink: Правоъгълна бяла на цвят.
Boyan - специалист
ср яну 23, 2019 10:25 amklimatik написа:
kakva pompa trabva da izpolzvam za voda s serpentina 1000m.
Предполагам, че имате предвид серпентина за земносвързана термопомпа, полиетиленова Ф32х2.
Дано да не е на един кръг и някой да ви е казал, че е идеална за 30 киловата.
Дайте още малко данни.

Тема "Термопомпи Вода-Вода - всеки може да си направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: