Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Marinchi - напреднал
Здравейте, искам да попитам дали е необходимо да слагам напречно на носещите ЦД профили допълнителни ЦД профили?
Питам защото съм виждал, че прави с кръстата връзка за ЦД или с универсална връзка пак за ЦД.
ЦД-тата са през 50 см хванати дирекни окачвачи през 60 см, над картона ще има каменна вата.

Прикачен файл

IMG_20190111_073436.jpg
tysonlkr - специалист
Ако говориш за така наречените паразитки при монтаж на таван не са необходими. Те се слагат под нефабричен кант. При теб картона се поставя напреко на профилите и под всяка наставка ще има ЦД :wink:
Успех!
Гост - специалист
Защо не направи конструкцията на две нива? Пак толкова е свалена конструкцията, както ако беше на две.
Прочети тази тема viewtopic.php?f=48&t=45366&hilit=%D0%BD ... 0%BD%D0%B0, за да не пускаш след време същата...
Като гледам _ май окачвачите са хващани с обикновени дюбели, а не с анкер_ дюбели. ( поне толкова се вижда на снимките).
Ако е така- ще разбереш (по трудния начин), че това е голяма грешка.
Marinchi - напреднал
нед яну 13, 2019 10:56 amГост написа:
Защо не направи конструкцията на две нива? Пак толкова е свалена конструкцията, както ако беше на две.
Прочети тази тема viewtopic.php?f=48&t=45366&hilit=%D0%BD ... 0%BD%D0%B0, за да не пускаш след време същата...
Като гледам _ май окачвачите са хващани с обикновени дюбели, а не с анкер_ дюбели. ( поне толкова се вижда на снимките).
Ако е така- ще разбереш (по трудния начин), че това е голяма грешка.
Честно казано го направих така защото така ми се стори по лесно. Но на практика не е, предполагам без да съм го правил, че двойната конструкция ще се нивелира по-лесно. Другото определящо за единичната скара е поставянето на каменна вата.
Директните окачвачи са захванати с анкер пирон, както си трябва.
Гост - специалист
Определено двойната скара се нивелира по- лесно. Колко е лесно при единичната- си се убедил сам. Приключение си е колкото и конци да опъваш по диагоналите и напречно на профилите.
Не виждам какъв е проблема при поставянето на ватата на конструкция с двойна скара???
Но- ти си знаеш, де. Качи някоя и друга снимка от по-нататъшния процес. Успех с начинанието.
Marinchi - напреднал
Прикачен файл:
IMG_20190131_185802.jpg
Прикачен файл:
IMG_20190131_190024.jpg
Дайте съвет с какво да направя прехода м/у гипсокартона и стената. Стената е варо-циментова машинна мазилка.
Гост - специалист
Ако ще шпакловаш стените- прехода с хартиена лента, която се продава там, откъдето си купил и гипсокартона. Ако мислиш да оставиш стените само на мазилка... знам ли? Може би стиропорени корнизчета.
Гост - специалист
Ако ще шпакловаш стените- прехода с хартиена лента, която се продава там, откъдето си купил и гипсокартона. Ако мислиш да оставиш стените само на мазилка... знам ли? Може би стиропорени корнизчета.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Нали ще шпакловаш на тавана крайната фабрична фуга. Мрежа и запълваш. Ако искаш да е грапаво като стената, има си начини
Marinchi - напреднал
Стените и тавана ще се шпакловат. Тавана мисля с Кнауф суперфиниш а стените най-вероятно с Баумит клима финиш.

Тема "Съвет за окачен таван с конструкция на едно ниво." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: