Най - вълнуващия въпрос зимно време.
speedofsound - помощник
Има ли някой ,който се занимава професионално с тези камини ,ще си платя .тел за връзка нещо ..
estzvetanov - специалист
чет яну 10, 2019 9:25 pmspeedofsound написа:
ср яну 09, 2019 11:28 pmspeedofsound написа:
ср яну 09, 2019 3:27 pmestzvetanov написа:


Онзи ден писах моите параметри тук във форума, защото и аз съм с Алба. Копирам ги пак ако искаш пробвай да видим какво ще стане. Съветът ми е обаче да ги въведеш всички, а не избирателно защото всяко нещо си оказва влияние. Изчакай 24 часа да поработи с тях и ако не се получава ще го коментираме пак, защото всяко жилище си е различно, но пробвай да видим как ще са нещата.

10 - 8
18 - 20
24 - 90 - когато се позадръстят ревизиите преди да стигна до чистене може да се наложи да вдигна този праметър на 100
28 - 130
Температур на въздуха съм задал 23 градуса
Температурата на водата съм я задал 60 градуса
50 - 10
53 - 10
55 - 80
60 - 45
61 - 30
62 - 210
67 - 55
68 - 50
76 - 2 - така работи като котел и като достигне зададената температура на въздуха само започва да модулира без да гаси камината
95 - 7
96 - 7
Качество на пелетите 1
Режим на горене Auto
Сега в студа при (-12 градуса) си ми поддържа 57 - 60 градуса на водата без да гасне и температурата е средно 23 градуса във всички стаи. Имам термо глави на всички радиатори затова казвам средно, защото във всяка стая се поддържа различна темепература в зависимост от предпочитанията на обитателя. Гори около 2 чувала и малко, а в топло време между 1 и 2 в зависимост колко е топло. Това е разход за 24 часово горене без да я спирам изобщо, жилището е две спални, хол, кухня и трапезария, като само едната спалня е с дограма и вътрешна изолация, другите са без изолация и калпава дограма, бойлера към този момент е на ток. С този режим на горене камината (поне при мен) гори без да угасва, което сами се сещате налага ползване на запалката веднъж на 4 - 5 дни, когато аз я угася за да я изчистя. По този начин няма загряване и изстиване на жилището и температурата е постоянна без колебания.
Ще пробвам колега . Сега ще ги променя , утре ще кажа за резултата.
Колега пробвах ,но камината пали и работи само на ниска степен ,неиска да увеличи пламака и неможе да достигне градусите . незнам каква е причината и върнах старите ми настройки
Най-вероятно я спъват газовете ако имаш желание пробвай да увеличиш параметър 55 но ти си решаваш.
Последна промяна от estzvetanov на пет яну 11, 2019 8:03 am, променено общо 2 пъти.
estzvetanov - специалист
чет яну 10, 2019 6:57 pmtoni9332 написа:
Относно пушенето имам няколко въпроса:
1 - от кога пуши така или винаги си е пушило, имаш ли наблюдение и от къде точно пуши или по-скоро мирише както ти казваш.
2 - как ти е комина има ли тяга чистен ли е ползван ли е много преди и само ти ли го ползваш
3 - чистил ли си скоро кюнците
4 - кога последно изчисти цялата камина, тук говоря и за ревизиите под водната риза и тръбите зад нея, както и канала от ревизиите към вентилатора.
5 - до каква теператур се нагряват кюнците на първа степен и какъв вид са, защото е много вероятно при висока температура на газовете да зочне да обгаря праха, който пада върху кюнцие и то там да мирише, но това би било временно докато изгори мърсотията и после да спре.

Здравей отново
Камината е ЕкоСпар Аурига 25 kW
, притежавам я от 2 месеца мисля че е изгорила около 800-900 кг. Пелети. Но както сме я пуснали постоянно имаше най-различни проблеми от „Качествени майстори“ …..
Отговори на въпросите:
1. Пуши само и единствено когато е на първа степен , относно самото място на пушене –наглед от никъде не се вижда излизане на дим , а само мирише и то само когато е на Степен 1.
2. На първи етаж съм в 6 етажен панелен блок , под мен имам апартамент , но от входа палим само аз и още 1 човек. Относно тяга – има си я.От тази година съм с ЕкоСпар 25 до миналата година бяхме с камина на дърва-нямаше никакъв проблем доста добре си дърпа.
3. Кюнците ги чистихме миналия ден , заедно с отворите отгоре които са над камината и отстрани правоъгълните капаци , но самото усещане за мирис на пушек го имаше и преди да я почистим.
4. Миналия ден заедно с кюнците.
5. Кюнците не са иноксови обикновени са. Ще олепя всички снадки на кюнците с алуминиево фолио.
Така относно големината на помещението- около 130 м2 е цялото , като в него имам 2 радиатора 120/60 , 2 радиатора 180/60 , 2 радиатора 50/50 , 1 радиатор 220/60. Всички радиатори с изключение на 1 са с термоглави.
Кюнците са в „Г“ образна форма като вертикала е 230 см. , хоризонтала-130 см. След което влиза с преход в коминната розетка.
Тъй като 3-ти „майстор“ идва да я настройва ще дам всички параметри , като на 95 % са както ги остави последния „майстор“,аз само съм променил тези относно фазата на подготовка на запалване и запалване , защото доста пъти се случваше да не иска да запали,като запалката си работи , просто се понапълва кошницата и се налага да я поразръчкаш за да минава въздуха и да тръгне. За това оставях повече секунди да не пуска пелети във фазата на запалване-и сега пали на 4.5мин.
Пар.0-30
Пар.1-10
Пар.3-50
Пар.4-220
Пар.-5-130
Пар.6-40
Пар.7-250
Пар.8-25
Пар.10-22
Пар.18-61
Пар.19-240
Пар.20-140
Пар.21-150
Пар.22-140
Пар.23-160
Пар.24-97
Пар.28-151
Пар.50-5
Пар.51-249
Пар.52-70
Пар.53-2
Пар.54-55
Пар.55-75
Пар.56-60
Пар.57-168
Пар.58-100
Пар.59-49
Пар.60-60
Пар.61-20
Пар.62-220
Пар.67-40
Пар.68-33
Пар.70-150
Пар.71-6
Пар.76-1
Пар.82-0
Пар.83-0
Пар.92-1
Пар.95-2
Пар.96-2
Пар.101-180

По температура на стаята не може да модулира тъй като там където е камината-в хола няма друг радиатор и температурата е някъде към 18-20 градуса.
Целта която желая да се получи е да поддържам примерно 53-55 градуса на водата , като самата камина да не се гаси и пали сама , а да поддържа тази температура с леко горене-за това съм задал недостижими 70 градуса на водата , и я държа на първа степен за да не се гаси. Моля ако не Ви представлява проблем да ми подскажете какво да променя , за да „Модулира“ в тези граници дори да не е на 1 , тъй като ако не се справя с проблема с пушенето ще е доста неприятно.
Относно температури на изх.газове на 3 степен е 99 градуса при 54 градуса на водата.
На 2 степен е 99 градуса при 59 градуса на вода.
На 1 степен поддържаше 48-49 градуса при температура на газове-76 градуса , но се усеща мирис на пушек.
Ако имате някакъв съвет за промяна относно запалване, горене и параметри –очаквам предложения и ще опитам.
Благодаря Ви все пак предварително за отговора.
[/quote]

Пробвай на първо четене да вдигнеш въздуха на първа степен, че ми се струва малко за това подаване. Или по точно направи параметър 24 да е поне 130. С това ще се опитаме първо да коригираме миризмата, защото при голямо подаване на пелети и малко въздух от вентилатора има голяма вероятност вместо стабилно горене да имаш стабилно почти тлеене, което е съпроводено с повечко пушеш и вентилатора, освен че няма как да го разпали най-вроятно и не може да осигури нужния дебит на въздуха за да дръпне всичкия пушек и той започва да си търси място да излезе. Такъв ефект понякога се появява и при запалването на камината докато пламне добре.
Последна промяна от estzvetanov на пет яну 11, 2019 9:35 am, променено общо 1 път.
estzvetanov - специалист
чет яну 10, 2019 9:16 pmtoni9332 написа:
чет яну 10, 2019 8:17 pmkalin72 написа:
Аз що си мисля, че зорлем душиш камината, и я караш като обикновена печка на дърва???
Малко въздух, ниски температури - не води до нищо добро....предполагам и студуваш?
Калине това са настройките които са поставили “майсторите” в Плевен....аз казах кое съм коригирал само. Ако нямах проблем нямаше да пиша за него.А относно топлината -топло си е...търся съвети за настройки за това Ви питам...незнам какви трябва да бъдат ,но това за което “майстори”-специалисти в нашия хубав град са поставили.
Аз не знам кое на колко трябва да е ,за това тъй като съм вдигнал ръце от хубавци пиша тук-за да ми кажете Вие които имате такива и които знаете какво-кое и защо.....
От къде в Плевен си я купил и кои майстори си търсил
estzvetanov - специалист
чет яну 10, 2019 9:26 pmspeedofsound написа:
Има ли някой ,който се занимава професионално с тези камини ,ще си платя .тел за връзка нещо ..
Кажи за кое населено място става дума за да може да се ориентират колегите какво евентуално да ти препоръчат
чет яну 10, 2019 10:23 pmestzvetanov написа:
чет яну 10, 2019 9:16 pmtoni9332 написа:
чет яну 10, 2019 8:17 pmkalin72 написа:
Аз що си мисля, че зорлем душиш камината, и я караш като обикновена печка на дърва???
Малко въздух, ниски температури - не води до нищо добро....предполагам и студуваш?
Калине това са настройките които са поставили “майсторите” в Плевен....аз казах кое съм коригирал само. Ако нямах проблем нямаше да пиша за него.А относно топлината -топло си е...търся съвети за настройки за това Ви питам...незнам какви трябва да бъдат ,но това за което “майстори”-специалисти в нашия хубав град са поставили.
Аз не знам кое на колко трябва да е ,за това тъй като съм вдигнал ръце от хубавци пиша тук-за да ми кажете Вие които имате такива и които знаете какво-кое и защо.....
От къде в Плевен си я купил и кои майстори си търсил
Купена е през човека който ми монтира тръбите и радиаторите , мисля не съм сигурен той от къде ги доставя. А относно пускането и- първо 5 пъти идва "най-големия" специалист Илия от Миара 75 Еоод , които забележи че са ми официален гаранционен представител. Почти винаги идваше пиян и постави такива настройки че просто копирам ли ти ги няма да повярваш. То не бяха гърмежи на 2-3 пъти ми излизаха кюнците от комина , добре че не пръсна стъклото....то набиваше грешки всеки ден....каквито се сетиш.... постоянно звънеше на някой да му диктува какво да променя в параметрите- абе пълен смях.....просто незнам кой им е казал на тези че са майстори и кой изобщо им дава право да пускат камини....
След него дойде Борислав ,който пуска камини на Аспид- смени настройките , много по-добре от Илия ама както сам виждаш и неговите не са ОК- тези които в по-горен пост съм написал... и за това реших сам да започна да търся и да се оправям.....
и за това търся съвет за :какво да променя , за да модулира без да се гаси и от къде може да пуши , защото от сега си представям как Илийчо ще ми оправи пушенето....
tan_a - помощник
чет яну 10, 2019 11:27 pmtoni9332 написа:
чет яну 10, 2019 10:23 pmestzvetanov написа:
чет яну 10, 2019 9:16 pmtoni9332 написа:


Калине това са настройките които са поставили “майсторите” в Плевен....аз казах кое съм коригирал само. Ако нямах проблем нямаше да пиша за него.А относно топлината -топло си е...търся съвети за настройки за това Ви питам...незнам какви трябва да бъдат ,но това за което “майстори”-специалисти в нашия хубав град са поставили.
Аз не знам кое на колко трябва да е ,за това тъй като съм вдигнал ръце от хубавци пиша тук-за да ми кажете Вие които имате такива и които знаете какво-кое и защо.....
От къде в Плевен си я купил и кои майстори си търсил
Купена е през човека който ми монтира тръбите и радиаторите , мисля не съм сигурен той от къде ги доставя. А относно пускането и- първо 5 пъти идва "най-големия" специалист Илия от Миара 75 Еоод , които забележи че са ми официален гаранционен представител. Почти винаги идваше пиян и постави такива настройки че просто копирам ли ти ги няма да повярваш. То не бяха гърмежи на 2-3 пъти ми излизаха кюнците от комина , добре че не пръсна стъклото....то набиваше грешки всеки ден....каквито се сетиш.... постоянно звънеше на някой да му диктува какво да променя в параметрите- абе пълен смях.....просто незнам кой им е казал на тези че са майстори и кой изобщо им дава право да пускат камини....
След него дойде Борислав ,който пуска камини на Аспид- смени настройките , много по-добре от Илия ама както сам виждаш и неговите не са ОК- тези които в по-горен пост съм написал... и за това реших сам да започна да търся и да се оправям.....
и за това търся съвет за :какво да променя , за да модулира без да се гаси и от къде може да пуши , защото от сега си представям как Илийчо ще ми оправи пушенето....
Леле, защо ли това с Миара ми е толкова познато - същия Илия и на мен ми направи същите "перфектни" настройки. За съжаление и аз я взех от тях и все още не мога да се оправя и да работи нормално.
estzvetanov - специалист
чет яну 10, 2019 11:54 pmtan_a написа:
чет яну 10, 2019 11:27 pmtoni9332 написа:
чет яну 10, 2019 10:23 pmestzvetanov написа:


От къде в Плевен си я купил и кои майстори си търсил
Купена е през човека който ми монтира тръбите и радиаторите , мисля не съм сигурен той от къде ги доставя. А относно пускането и- първо 5 пъти идва "най-големия" специалист Илия от Миара 75 Еоод , които забележи че са ми официален гаранционен представител. Почти винаги идваше пиян и постави такива настройки че просто копирам ли ти ги няма да повярваш. То не бяха гърмежи на 2-3 пъти ми излизаха кюнците от комина , добре че не пръсна стъклото....то набиваше грешки всеки ден....каквито се сетиш.... постоянно звънеше на някой да му диктува какво да променя в параметрите- абе пълен смях.....просто незнам кой им е казал на тези че са майстори и кой изобщо им дава право да пускат камини....
След него дойде Борислав ,който пуска камини на Аспид- смени настройките , много по-добре от Илия ама както сам виждаш и неговите не са ОК- тези които в по-горен пост съм написал... и за това реших сам да започна да търся и да се оправям.....
и за това търся съвет за :какво да променя , за да модулира без да се гаси и от къде може да пуши , защото от сега си пресддставям как Илийчо ще ми оправи пушенето....
Леле, защо ли това с Миара ми е толкова познато - същия Илия и на мен ми направи същите "перфектни" настройки. За съжаление и аз я взех от тях и все още не мога да се оправя и да работи нормално.
И моята е от там, но като цяло от самото начало си започнах да се оправям сам, защото много трудно се свързвах с тях и накрая ми писна само да звъня и ако ми вдигне някой после да чакам, чакам, някой да ми върне обаждане с резултат. Аз на практика приключих задължителните си взаимоотношения с тях защото гаранцията вече ми изтече, може да се наложи евентуално да ги търся при нужда от резервна част ако не си намеря от друго място примерно.
Последна промяна от estzvetanov на пет яну 11, 2019 8:11 am, променено общо 2 пъти.
estzvetanov - специалист
чет яну 10, 2019 9:26 pmspeedofsound написа:
Има ли някой ,който се занимава професионално с тези камини ,ще си платя .тел за връзка нещо ..
Колега, имай предвид че настройката на тези камини не е толкова кратък процес ( просто въвеждаш някакви параметри и хоп готово) на мен ми отне два сезона и половина четене и корекции докато стигна до оптималните настройки за моето жилище и камина. Който и майстор да викнеш ще и набие някакви настройки, които той в този момент реши че са подходящи, ще ти вземе парите и после пак ти ще трябва да се оправяш. Истината е че трябва така да се настрои, че при топло време на минимална степен да не прегрява (изключва сама), а при много студено време на максимална степен да успява да подмине параметрите, които си задал. В същото време така трябва да нагласиш димните газове, че хем да не ти я спъвата много за да може за разумно време да ти достигне зададените параметри и в същото време да не топлиш атмосферата. Има значение също как я експлоатираш, дали гори постоянно денонощно или я палиш само вечер примено и сутрин да кажем я гасиш или ползваш някакъв друг режими на загряване и охлаждане на жилището. В първия случай важи това което писах по-горе, във втория случай обаче трябва така да се настрои, че да може по бързо да вдигне зададените температури и чак тогава да започне да ги поддържа, тук може вече да влязат в употреба и програмите, в смисъл примерно ако се прибираш в 17 часа от работа може да настроиш камината да се включи в 16 часа, че когато се прибереш вече да е приятно топло и така нататък и така нататък. Затова казвам, че нещата са персонални за всяко жилище и камина, настройването няма как да стане с едно или две идвания на "Майстор" какъвто и професионалист да е той. Единствено може адекватно да ти настрои запалването, всичко друго е въпрос на късмет ако успее да го направи от поне третия път, а нали се сещаш че за всяко идване плащаш и плащаш и плащаш, а резултат не е сигурно какъв ще получиш.

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: