Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ikaloyanov - помощник
вт дек 25, 2018 11:08 pmbmahob написа:
вт дек 25, 2018 11:00 pmikaloyanov написа:
Здравейте на всички ! Честита Коледа !
от скоро съм с пелетна камина Марели PSN 12 KW отоплявам 1 етаж с нея 3 радиатора и 2 лири ( единия радиатор е почти неизползваем почти защото камината е в тази стая)
Имам въпрос относно , доста бързото достигане на температурата която е настроена ( 65 градуса ) започва да модулира и на 70 градуса изключва и е в режим на готовност ...
После след 5 - 10 мин. пак запалва и така докато на 3-4 палене дава error 12 неуспешно запалване ( първо ми казаха че е от пелетите не били калорични .... сега съм с други хубави и доста калорични и имам отново същия проблем .... при загасване автоматично после трудно пали .... налага се да изхвърлям кошничката с пелети и да почистя камерата и тогава пали от раз .... но вече се изнервям че тази операция я правя през няколко часа ....
Моля за помощ !
може да ме намерите във фейсбук да ви изпратя клипчета как гори камината и след модулиране преди режим готовност как изхвърля не изгорелите напълно пелети
ще ви бъда много благодарен !
фейсбук : ikaloyanov@gmail.com
Ivan Kaloyanov
Пелетите са си супер щом гаснеее, проблема ти е че при горенето ти остава пепел и при всяко следващо се запушва кошницата и накрая не пали, да не си намалил въздуха..... На колко време чисти и за по колко??
Да постоянно модулира и гасне ( доста бързо достига 70 градуса когато пак запали ( ако запали ) основния проблем ми е че не може да пали
въздуха даже го увеличихме преди няколко дни от вентилатора да вкарва повече въздух но не виждам разлика от тогава .... сега на 27 или 28 чакам техника от Марели да дойде да види да я настрои пак но е адски изнервящо да отида до камината и за пореден път да видя err 12 ( Неуспешно запалване )
bmahob - майстор
Имаш ли термоглави.... Увеличи ги малко и намали малко пелетите един вид да я отслабиш за да не гасне толко често и да си крепи на първа
ikaloyanov - помощник
вт дек 25, 2018 11:15 pmbmahob написа:
Имаш ли термоглави.... Увеличи ги малко и намали малко пелетите един вид да я отслабиш за да не гасне толко често и да си крепи на първа
Имам термоглави да ( в повечето време са на 3 ) само лирите в банята и тоалетната са без термоглави но те са малки...
Ако увелича термоглавите ще се изплешим ( в момента е близо 24 градуса на етажа ....
иначе съм съгласен да намаля подаването на пелетите но незнам точно как ... забелязах че доста пелети хвърля през 8 секунди засякох и след модулация ги изхвърля и неизгорели ....
gnt69 - майстор
вт дек 25, 2018 11:20 pmikaloyanov написа:
Имам термоглави да ( в повечето време са на 3 ) само лирите в банята и тоалетната са без термоглави но те са малки...
Ако увелича термоглавите ще се изплешим ( в момента е близо 24 градуса на етажа ....
иначе съм съгласен да намаля подаването на пелетите но незнам точно как ... забелязах че доста пелети хвърля през 8 секунди засякох и след модулация ги изхвърля и неизгорели ....
А не може ли да я намалиш на минимална степен. Не ти трябват модулации.
ikaloyanov - помощник
вт дек 25, 2018 11:24 pmgnt69 написа:
вт дек 25, 2018 11:20 pmikaloyanov написа:
Имам термоглави да ( в повечето време са на 3 ) само лирите в банята и тоалетната са без термоглави но те са малки...
Ако увелича термоглавите ще се изплешим ( в момента е близо 24 градуса на етажа ....
иначе съм съгласен да намаля подаването на пелетите но незнам точно как ... забелязах че доста пелети хвърля през 8 секунди засякох и след модулация ги изхвърля и неизгорели ....
А не може ли да я намалиш на минимална степен. Не ти трябват модулации.
Мога , но нямам настройките , ако някои ми каже как ще го направя още сега ...
bmahob - майстор
Търси във темата на голден фаер това е същата камина нали ги прават на 200м от нас
gnt69 - майстор
вт дек 25, 2018 11:28 pmikaloyanov написа:
Мога , но нямам настройките , ако някои ми каже как ще го направя още сега ...
Е във книжката която ти дадоха с камината какво пише как се намаля мощността. :partyman:
Пичове помагайте. Закупих чугунен котел БИЗОЛИД с горелка слънчогледова БИЗОЛИД ЕВО 35kw. Харчи като смок 4 чувала по 25 кг слънчоглед за 24 часа.Настройките са 3-11 подаване на пелети, палзата е 22-16,вентилатора 50-80,температура на водата 65 градуса,стаена температура 23.2 градуса .Къщата е нова 120кв. С пвц.дограма,измазана одвън но за сега е без изолация.С термо глави на радиаторите,стаен термореголатор и системата е отворена.
пет яну 11, 2019 8:41 amgechemeche написа:
Пичове помагайте. Закупих чугунен котел БИЗОЛИД с горелка слънчогледова БИЗОЛИД ЕВО 35kw. Харчи като смок 4 чувала по 25 кг слънчоглед за 24 часа.Настройките са 3-11 подаване на пелети, палзата е 22-16,вентилатора 50-80,температура на водата 65 градуса,стаена температура 23.2 градуса .Къщата е нова 120кв. С пвц.дограма,измазана одвън но за сега е без изолация.С термо глави на радиаторите,стаен термореголатор и системата е отворена.
Чети в темата за Виадрус и по точно за чугунените плочи , ламарините и тухлите, дето ги нареждат вътре, че да се задържи повечко горещия пушек, в котела. Така няма да ти е толкова горещ комина и даже ще можеш да си държиш ръката на него.

Пичове, чистете си по често котлетата.
Чувал и половина срещу два при непочистен.
95 градуса на пушека срещу 125 непочистен.
Това в два последователни дни със сходни температури.
По стените имаше 4-5 мм прах. Не бях чистил две седмици. Горя слънчогледови пелети.
kalin72 - майстор
Чистете ги тия котли, бе хора :)
Аз го почиствам едва когато започне да връща пушек в бункера :)
Не се водя по температури, разход, ала бализми :mrgreen:
Обаче изгорих 3 тона пелети дотук, от октомври. И отивам за още 1 тон слънчоглед...тия дни.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: