• 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Sabonis - специалист
нед яну 06, 2019 3:37 pmLazarGanev написа:
нед яну 06, 2019 2:52 pmstefan33 написа:
нед яну 06, 2019 2:36 pmSabonis написа:


с каква програма имаш достъп,аз съм грейко стар и wi fi но нямам достъп до такива настройки
Натурела смарт хоум.Виж в сайта на натурела.Трябва да свържеш wi fi модула с интернет,да се регистрираш тук
https://iot.naturela-bg.com/Account/Login
За Грейко е орязана тази възможност за горивни настройки през телефона с цел безопасност.
да така е нямам ги
Halfdone - напреднал
Здравейте,
Никакъв ме няма в токовете, а искам да свържа към ел. мрежата този програматор Naturela NHC-H52-2.
Може ли помощ как да стане това?
Бойлерът ми е Теси и ще седи външно, за момента ще следи само температурата, датчиците са ми ясни :)
Мерси
Прикачен файл:
naturela.jpg
maistora1965 - специалист
чет яну 10, 2019 4:47 pmHalfdone написа:
Здравейте,
Никакъв ме няма в токовете, а искам да свържа към ел. мрежата този програматор Naturela NHC-H52-2.
Може ли помощ как да стане това?
Бойлерът ми е Теси и ще седи външно, за момента ще следи само температурата, датчиците са ми ясни :)
Мерси

naturela.jpg
Не е трудно но щом не разбираш от токове по добре викни електричар иначе тук е по ясно как се свързва идентично е с твоя контролер
Прикачен файл:
b 001.jpg
g.gushterov83 - специалист
чет яну 10, 2019 4:47 pmHalfdone написа:
Здравейте,
Никакъв ме няма в токовете, а искам да свържа към ел. мрежата този програматор Naturela NHC-H52-2.
Може ли помощ как да стане това?
Бойлерът ми е Теси и ще седи външно, за момента ще следи само температурата, датчиците са ми ясни :)
Мерси
Така написано, предполагам, че бойлера е монофазен. Ако съм прав, фаза и нула от таблото се свързват на клеми L и N горе в ляво на контролера, фазата на нагревателя - на една от клемите отгоре на първото реле и на другата входна фаза. Нулата на нагревателя директно. Помпите и сензорите както е написано в упътването (не съм го чел). И задължително заземяване долу в дясно до клемата за магнезиев анод!
P.S. maistora1965 е прав, ако не си сигурен пи-добре извикай някой, който знае какво прави.
Halfdone - напреднал
Бойлерът няма ел. нагревател, той се топли от газов котел.
Управлението ще бъде за помпа за слънчев панел, но за момента искам само да ми покзва температурата в бойлера.

Значи свързване на L и N директно към мрежата?
g.gushterov83 - специалист
пет яну 11, 2019 9:25 amHalfdone написа:
Бойлерът няма ел. нагревател, той се топли от газов котел.
Управлението ще бъде за помпа за слънчев панел, но за момента искам само да ми покзва температурата в бойлера.

Значи свързване на L и N директно към мрежата?
Това е по-лесният вариант и по-безопасен откъм грешки. Фаза и нула от мрежата на клемите горе в ляво на контролера (фазата, L, обикновено кафяв кабел - към предпазителя) и земя долу в дясно. Това ще ти захрани контролера. За да получиш на него информация за температурата на бойлера трябва да прочетеш кой сензор е за бойлера и да го монтираш и включиш както е указано в описанието.
Мисля си, че има някаква вероятност на контролера да не му хареса ако не си свързал всички температурни сензори и да изпише грешка. Ако е така просто ги включи към контролера без значение къде ще са разположени. Последното важи, ако съм разбрал правилно, че към момента няма да управляваш помпа а само ще следиш температурата, един вид доста скъпичък трмометър :-D .
Halfdone - напреднал
Точно така, един вид скъп термометър се получава :D Като поспре снега ще се заема и със соларната част.
Ще го имам в предвид за сензорите, много благодаря за помощта!
съб фев 21, 2015 7:53 amplamenmaistora написа:
Колега Ганев аз сьм с Натурела 3,3/3,2 сьс самоделка работи перфектно.за феролито няма да има проблем,много лесно се настройва.
Здравейте.И аз съм с праена горелка.Имам проблем с настройките на Натурела казаха ми че за различни пелети се правят различни настройки един познат ги правеше така, смяташе шнека Коло пуска за един час по калоричността на пелетите по 3600 май по цикъла по колко киловта(правеше я на 5-10-15)и получаваше колко трябва да е зареждането на 1-2-3 степен но сега го няма и не мога да открия никъде как се пресмята имаше умножение и деление ама на кое точно незнам.Благодаря предварително ако някой се отзове
съб фев 21, 2015 7:53 amplamenmaistora написа:
Колега Ганев аз сьм с Натурела 3,3/3,2 сьс самоделка работи перфектно.за феролито няма да има проблем,много лесно се настройва.
Здравейте.И аз съм с праена горелка.Имам проблем с настройките на Натурела казаха ми че за различни пелети се правят различни настройки един познат ги правеше така, смяташе шнека Коло пуска за един час по калоричността на пелетите по 3600 май по цикъла по колко киловта(правеше я на 5-10-15)и получаваше колко трябва да е зареждането на 1-2-3 степен но сега го няма и не мога да открия никъде как се пресмята имаше умножение и деление ама на кое точно незнам.Благодаря предварително ако някой се отзове
пет мар 13, 2015 7:22 pmfilmatoplo написа:
Днес си поиграх да настройвам горелката Бисолид с натурата :) ,получи се идеално ,замодулира перфектно - след като запали за 1,5-2 минути , минава в разгаряне за 20 секунди ,сед това преминава бързо от степен 1 до 3 , работи на 3 преди настроената 8 градуса , минава на степен 2 преди настроената 6 градуса ,след това минава на 1 .като работи редува между 2 и 1 за крадки интервали , може и да заспи но тук е с четирипътен вентил който се върти през 4-5 минути .Подаването на степените за сега е така -
степен 3
пуща 4 сек
цикъл 20 сек
вентилатор 52%

степен 2
пуща 3,3 сек
цикъл 20 сек
вентилатор 48%


степен 1
пуща 3 сек
цикъл 30 сек
вентилатор 40 %


суспенд изчакване
пуща 1 сек
цикъл 60 сек
вентилатор 20%

Не казвам че се идеалните настройки но за 3 часа пред горелката ,се справя добре с постоянна температура подаваща и връщаща в граници 59-60 градуса .Като подаде стайния термостат стоп -сваля степените през 1 минута , поседява малко в изчакването за 5 минути (толкова иска клиента) и накрая загасва .При старт от стайния когато е нужно -пали пак и цикъла се повтаря .


Първоначално зареждане
пуща 40 сек
вентилатор 18% за минута
вентилатор 26% за 2 минути
и запалва .

И така :) .
Здравей колега.Как ги изчисляваш настройките на 1-2-3 степен на зареждане на Натурела казаха ми че се мери шнека колко пуска за час,калориите на пелетите,имаше нещо 3600,по цикъла при мен е 40сек.,и накрая на колко киловата искаш да работи на 1-2-3 степен при мен 5-10-15 ще съм благодарен ако може някой да помогне
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: