Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
roshav ohluv - специалист
Здравейте,
Счупих нета от ровене откъде мога да купя някакви такива подобни силиконови или пвц тапи, с които да закрия кабелите от неизползвано осветление. Като вариант, искам да покрия и връзката на изместено осветление на ново място с външно положен кабел. Засега най-близото, което съм открил, е ето това, но е по-скоро компромис, да не говорим, че нямат наличност от бели в момента.
Някой с подобен опит? Благодаря!
roshav ohluv - специалист
чет яну 10, 2019 5:06 pmplamen6703 написа:
Виж тук какво предлагат http://cablelovers.com/bg/accessories/5 ... -rose.html и тук също https://bauhaus.bg/tavanna-rozetka-byala :wink: ! :partyman:
Благодаря! И тези ги бях видял,чудно ми е как няма повече хора, които са се сблъсквали с подобна дилема.
Brassmonger - специалист
Пробвай с тапи за мръсна канализация.
sts - специалист
Няма нищо за чудене повечето можещи хора щяха да вградят инсталацията в тавана
и нямаше да търсят други варианти.
Аз Ви предлагам следните варианти:
1.Къртене,вграждане на инсталацията,закрепване,гипсиране,шкурене и боядисване на тавана.
2.Монтаж на дървен или пластмасов фриз.
3.Декоративни решетки от дърво или пластмаса.
Всичко е въпрос на творчески виждания.
шоп - майстор
Хора разни!
Щом ти харесва да лепнеш тази грозотия на тавана + да дадеш и пари за нея и за кабелен канал, който също се вижда и дразни окото поне според мен. Може да си купиш една пласамсова купичка за храна с цена 0.5 лева
В магазините по 1 лев ги има, в детските магазини също. Децата папкат от подобни купички.

Може да си направиш декоративен фриз и капак от стиропор или фибран, а ако искаш да е пожаробезопасно да си отлееш форма от строителен гипс.
Елементарно е!
Успехи!
Последна промяна от шоп на пет яну 11, 2019 2:35 pm, променено общо 1 път.
Hoвoceлckи - майстор
sts написа:
Всичко е въпрос на творчески виждания.
Бих ти предложил да сложиш един димен датчик. Какво като не е действащ - нали ще си знаеш само ти :wink:
roshav ohluv - специалист
Значи аз никога не бих си взел нещо такова, особено че се дразня и от допълнителни шпакловки на тавана които закриват прекроени кабели. Обаче ги видях в чужбина, в Северна Европа масово ги има по таваните, защото предпочитат осветление от лампиони, аплици и настолни лампи и за моя изненанда въобще не ме издразниха - причината е, че първо там очевидно продават добре изглеждащи "тапи" и второ, защото винаги може да си промениш решението и да си поставиш осветление и от тавана. А и по-добре с такова, отколкото шпаклована дупка и допълнително боядисана, която винаги си личи (освен ако не минеш целия таван).
В случая ми трябва за закриване на кабелите на СОТ инсталация, която мога да реща да ползвам в бъдеще.
hidrazin - майстор
Проблемът не в липсата на такива цукала а в собственика на жилището който не си е решил навреме кое, как, какво защо....
Никой нормален човек не би си пльоснал такива недоразумения по тавана и стените.
И друго - северна Европа въобще не ми е критерий кое как трябва да се случва когато си има готови, работещи и добре изглеждащи решения.
За СОТ-а - да беше мислил когато му е било времето а не да лепиш сега детски гърнета...
:partyman:
roshav ohluv - специалист
пет яну 11, 2019 2:24 pmhidrazin написа:
Проблемът не в липсата на такива цукала а в собственика на жилището който не си е решил навреме кое, как, какво защо....
Никой нормален човек не би си пльоснал такива недоразумения по тавана и стените.
И друго - северна Европа въобще не ми е критерий кое как трябва да се случва когато си има готови, работещи и добре изглеждащи решения.
За СОТ-а - да беше мислил когато му е било времето а не да лепиш сега детски гърнета...
:partyman:
Благодаря за мнението, прекрасно е, когато има такива опитни майстори, които отгоре на всичко са и вещи познавачи на човешката душа, та от два поста се сдобих и с безплатен психопортрет, барабар с история на придобиването на жилището!

Тема "декоративна розетка на тавана (закриване на кабели)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: