Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
На моя му се вдигат газовете като го почистя +20. Никакво чистене докато не почна да усещам пушек, като Калин. :partyman:
пет яну 11, 2019 9:39 amgnt69 написа:
На моя му се вдигат газовете като го почистя +20. Никакво чистене докато не почна да усещам пушек, като Калин. :partyman:
Бе тва за Грейко съм го чел, ма чак не мога да повярвам.
Аз пък съм с Бош и си му трябва чистьенье.
Топля от 10.11. , демек за 2 месеца 1550 кг.
Не е показател, понеже не топля целия етаж. Просто като разход си ме устройва.
andy_forresite - майстор
Повярвай, Трифонов. И при мен е както пише gnt69. С добре почистен топлообменник (до гол метал) първите 24 часа гори с по-топъл димоотвод. Затова не се престаравам в профилактиката на третия ход.
Виж обаче какво нещо. Току що писах в темата за RB по повод изпадане в поддържащ режим и гасене и сега отварям втората тема (тази тема) и чета за голям разход. От едната крайност в другата ...
ники_ник - специалист
=D> =D> =D>
пет яну 11, 2019 9:03 amТрифон П.Трифонов написа:
пет яну 11, 2019 8:41 amgechemeche написа:
Пичове помагайте. Закупих чугунен котел БИЗОЛИД с горелка слънчогледова БИЗОЛИД ЕВО 35kw. Харчи като смок 4 чувала по 25 кг слънчоглед за 24 часа.Настройките са 3-11 подаване на пелети, палзата е 22-16,вентилатора 50-80,температура на водата 65 градуса,стаена температура 23.2 градуса .Къщата е нова 120кв. С пвц.дограма,измазана одвън но за сега е без изолация.С термо глави на радиаторите,стаен термореголатор и системата е отворена.
Чети в темата за Виадрус и по точно за чугунените плочи , ламарините и тухлите, дето ги нареждат вътре, че да се задържи повечко горещия пушек, в котела. Така няма да ти е толкова горещ комина и даже ще можеш да си държиш ръката на него.

Пичове, чистете си по често котлетата.
Чувал и половина срещу два при непочистен.
95 градуса на пушека срещу 125 непочистен.
Това в два последователни дни със сходни температури.
По стените имаше 4-5 мм прах. Не бях чистил две седмици. Горя слънчогледови пелети.
пет яну 11, 2019 2:24 pmники_ник написа:
=D> =D> =D>
Ееех, да беше ръкопляскал преди онези двамата да ма напраят на пух и прах.
Ма пак е една малка реабелитацийка за сразеното ми самочувствие.
Благодаря!
шоп - майстор
пет яну 11, 2019 2:38 pmgon4o11 написа:
пет фев 01, 2013 3:37 pmdobi_iv2 написа:
От 2 седмици сме на пелети, и вече съм се изнервила тотално.Котел и горелка Фероли. Отопляваме 2 етажа-7 стаи обща квадратура 150кв и бойлер300л, къщата е с пвц дограма и външна изолация-разход 5 торби или 75кг на денонощие :shock: . Имаме стаен термостат и термо глави, моля ви дайте някакви идеи и препоръки как да намалим разхода! Дали да не изключа бойлера? Или да изключвам отоплението нощем/сега намалям термостата/?Направо съм се разболяла и това е при плюсови температури2-3 гр.Ами ако вън стане -10???????????
Помагайте!!!!!!
sas kakva gorelka si
Фероли :)
jolobg - специалист
пет яну 11, 2019 2:40 pmшоп написа:
Фероли :)
Вече може и да не е :-D като гледам откога е публикацията:
пет фев 01, 2013 3:37 pm
dobi_iv2 написа:...
шоп - майстор
@dobi_iv2 не е влизал от 2014 год...дано да е е жив и здрав съфорумеца и да си се топли и да си гледа кефа в тия студени дни :idea:
пет яну 11, 2019 4:17 pmшоп написа:
@dobi_iv2 не е влизалА от 2014 год...дано да е е живА и здравА съфорумецКАТА и да си се топли и да си гледа кефа в тия студени дни :idea:
Бе някой се ши я притопля.
шоп - майстор
пет яну 11, 2019 4:39 pmТрифон П.Трифонов написа:

Бе някой се ши я притопля.
Яж, пий и си носи новите дрехи!

То манджа се притопля. Ако човек истине окончателно никой не може да го сгрее. Само геотермална енергия с кота -2м под земното ниво.

Скоро четох някъде, че 10-20% от потребителите на фейсбук и форуми не им трябва топло и % се увеличава:-(

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: