• 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
maistora1965 - специалист
Някой пробвал ли е въглищни пелети от тук http://bgcoal.com/bg/content/produkciya и има ли представа от къде мога да закупя че сам решил да пробвам нещо.
4799inpl64 - специалист
пет яну 11, 2019 9:00 pmmaistora1965 написа:
Някой пробвал ли е въглищни пелети от тук http://bgcoal.com/bg/content/produkciya и има ли представа от къде мога да закупя че сам решил да пробвам нещо.
Ойо
Полуградски питай Радо,шопа той е в час
maistora1965 - специалист
от него най вече очаквам отговор.
шоп - майстор
Има телефон на пласмента. Звънни през делничен ден. Жената е любезна и досега не се е случвало да ми каже, че няма пелети на склад. Въглища се случва да няма, но пелети-не.

Скоро си писах с един колега, който ми сподели, че освен ф14 има и по-тънки пелети на цена 220 или 240 лв тон ( по спомен пиша, да не излъжа) Това пакетирани, в бигбегове цената е с 20 лв надолу.
Последна промяна от шоп на съб яну 12, 2019 2:54 pm, променено общо 1 път.
6osi6 - майстор
Oт тези съм горил, когато бяха 200 лева. Не стават. Излизат мокри от цеха. След изгаряне остават цели. Колкото сложиш в бункера, толкова се изсипват в тавата за пепел.
За проба потърси търговец, който зарежда въглища от Лом.
6osi6 - майстор
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... tmxy0qDat6
Прочети си ръководството. Ако си взел контролера от тук, търговецът е дължен да ти даде пълното ръководство на български.
Ако си нагласил управлението в режим "Размита логика", трябва да се появат няколко черти до котела - символ 13 от 2-ра стр.
На страница 10 са указанията за избор на " Размита логика". На стр. 12 има "Избор на гориво". Слънчогледовите пелети по калоричност са еднакви с кафявите въглища.
maistora1965 - специалист
Благодаря за пълният отговор имам я инструкцията на български не мога да пусна контролера на размита логика явно заради пелетите не работи много коректно и затова е на ръчен режим.А въглища търся защото имам останали слънчогледови пелети но правят много пепел в котела и ми се ще да ги мешам с нещо да горят по нормално а пък във Враца на този етап няма никакво калибрирано гориво.Но явно няма да са въглищни пелети.
6osi6 - майстор
съб яну 12, 2019 6:48 pmmaistora1965 написа:
не мога да пусна контролера на размита логика явно заради пелетите не работи много коректно и затова е на ръчен режим.
На ръчен режим е нормално да работи с чести изключвания.

Кодът за сервизното 4069 ли е?

За "Fuzzy logic" трябва да въвдеш правилната стойност на горивото.
За слънчогледовите пелети е 4,7 кВ.
maistora1965 - специалист
Въвел съм я но пелетите са 6 мм и не са много плътни и понеже шнека е чугунен явно и тои ги дочупва и излизат на малки пелетченца и пепел тя за това сигърно не може да работи перфектно но се справя доста добре. Да кодът е този.С такъв контролер ли си познаваш го доста добре.
6osi6 - майстор
С Premium PID NG съм.
До като го разуча първите няколко месеца, като теб го пусках само в ръчен режим. Сега само в ПИД, което за твоя е "Размита логика" или "FL" на полски.
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: