Всичко за дърводелството
Lisko - майстор
Търсех ламинирано ПДЧ за едни дребни рафтчета и един приятел ми каза че имал излишно.
Като го донесе се оказа че на него от едната страна има залепена ламарина 0.3мм дебелина.
Въпрос 1. Може ли да се реже това педече заедно с ламарината на циркуляр или е лоша идея и да не си хабя диска?
Въпрос 2. Ако тръгна да я дърпам да отлепя, няма ли опасност да съсипе белия ламинат под нея.
Мерси!
kendal - специалист
Аз не бих рискувал,освен ако нямаш подходящ диск за целта,ако не е важна точността защо не опиташ да си ги нарежеш със зеге например,отново с подходящо ножче разбира се.Спорна работа.
Lisko - майстор
нед яну 13, 2019 10:43 amkendal написа:
Аз не бих рискувал,освен ако нямаш подходящ диск за целта,ако не е важна точността защо не опиташ да си ги нарежеш със зеге например,отново с подходящо ножче разбира се.Спорна работа.
Да мислех си го - с ножче за метал със зегето.
miliad - майстор
Не знам дали са оправдани ценово усилията, но може да дискутираме по казуса.
Пишеш за ламарина, но не казваш какъв е метала.Ако е алуминий бих е пуснал през циркуляра без да се замислям/с ламината към подрезвача разбира/. се.
Не става ясно и дали е фабрично залепена или допълнително я е лепил някой. Мисля че би се ориентирал по страничните ръбове за това.
От друга страна ако е за теб и не ти пречи ламарината, защо да я сваляш.Ако е за клиент-струва ли си усилието да разлепваш, да чистиш, с риск покритието под ламарината да не е качествено или наранено от свалянето?
Lisko - майстор
Не е алуминий. Лови магнит. Изглежда професионално. Дебелината я измерих щото в единия край има малко отлепено.
Почнах със зегето. Върви добре.

Тема "ламарина на циркуляр?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: