Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Добре де, извинявам се, аз събирам цифрите на 20-ката. А навремето като правеше конфигурацията, що не взе Експета, ами взе чугуняк - щот е вечен ли? :cool:
Старата школа, Лазаре.
Само не разбирам що му е трипътен на чугуняка.
Tzinata - специалист
пон яну 14, 2019 9:19 pmLazarGanev написа:
Добре де, извинявам се, аз събирам цифрите на 20-ката. А навремето като правеше конфигурацията, що не взе Експета, ами взе чугуняк - щот е вечен ли? :cool:
На този въпрос съм отговарял поне 3 пъти ама да знаеш че за това имате вина и вие "капацитетите" пишещи в този форум.
1. Щях да горя дърва или въглища.
2. Ми ако се бъгне горелката минаваш на дърва.
3. Ми като се дигнат пелетите минаваме на въглища.
4. И най важното: същото КПД а 1000лв. По евтин.
Е да ама не.
1. Дървата ми ги изядоха буболечките.
2. Въглища не съм и купувал.
За 3 сезона само на пелети карам и то иглолистни (пробвах и слънчоглед но не е за мен) и ако не докарат газ това няма да се промени.
Най големия ми проблем е почистването на "чугуняка". В него съм наврял отражатели , турболатори ... И пада едно вадене едно търкане имам сажди и в ушите и в носа и от зад. :lol:
А нали баш от това бягам.
За това съм се навил за чисто пелетен котел с пружини за почистване.
Надявам се да съм бил достатъчно изчерпателен и полезен на колегите тепърва избиращи.
пон яну 14, 2019 9:52 pmTzinata написа:
...
Сори брат!
За тебе Грейко. Колкото по задръстен, по добре. Мааалко преди пропушване чистиш уекинко и докато та домързи, тя газта дошла бе.
Шегувам се, че си пишеме в няколко теми и ми е смешно.
Разбирам те.
Evgeniy - майстор
пон яну 14, 2019 9:52 pmTzinata написа:
Най големия ми проблем е почистването на "чугуняка".
Е не ползваш ли прахусмокачка за пепел като почваш "търкането"? Много помага.
andy_forresite - майстор
Чакай газ и не върши глупости. Горелката лесно ще се продаде. Нали ти писах как чистя експерта. И аз дишам пепел. Докато събарям пепелта от големия паралелепипед, включително от покрива му, няа ти каам кво турлище :-D се вдига. Няма твърдогоривен котел, чистача на който да не вдишва пепел. Трябва да си с шапка, очила и най-малко покумаска. Аз не слагам и като бързам при още топъл котел, на цвят го докарвам като Наоми Кембъл.
LazarGanev - "Велик майстор"
пон яну 14, 2019 9:52 pmTzinata написа:
На този въпрос съм отговарял поне 3 пъти ама да знаеш че за това имате вина и вие "капацитетите" пишещи в този форум.
Не бе, шегувам се, знам отговора - акъли много и не знаеш кой е правилния. Важното е, че си осъзнал грешката. Той и Анди мина по тоя път - трудния :wink: . Сега знаеш какво искаш. За пружините също си го осъзнал. Има и по-евтини, на половин цена, аз самия съм с такива за да ги пробвам. Да, вършат си работата, но са от мек материал. Оригиналните на Грейко са от скъпа пружинна тел и затова цената им е такава.
пон яну 14, 2019 10:33 pmandy_forresite написа:
Чакай газ и не върши глупости. Горелката лесно ще се продаде. Нали ти писах как чистя експерта. И аз дишам пепел. Докато събарям пепелта от големия паралелепипед, включително от покрива му, няа ти каам кво турлище :-D се вдига. Няма твърдогоривен котел, чистача на който да не вдишва пепел. Трябва да си с шапка, очила и най-малко покумаска. Аз не слагам и като бързам при още топъл котел, на цвят го докарвам като Наоми Кембъл.
Анди, представям си те опушен, в снежнобял отходен продукт но слънчогледа, досущ като дух, в комедиен филм на ужасите, бълнуващ на сън името на г-жа Кембъл.
Мойте турболатори показаха невероятен резултат.
62 градуса на водата, 17 киловата на 3та, 95 градуса в кюнеца.
На шиснайсти ши го лъсна, чи да видим.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пон яну 14, 2019 10:45 pm, променено общо 1 път.
Tzinata - специалист
Най големия ми проблем е почистването на "чугуняка". [/quote]

Е не ползваш ли прахусмокачка за пепел като почваш "търкането"? Много помага.
[/quote]
Всичко имам и ползвам, но при топъл 50° котел поне 30% от саждите политат във въздуха и ще трябва бат Бойко да викна да ги лови с неговите снегорини :-D :-D .
Чугунения котел има много "ребра" във втория и третия ход които си искат търкане първо и после прахосмукачката.
Котела е много хубав но трябва да имаш свободно време за обслужването му.
Аз не съм мързелив но имам и други хобита а освен това 2 малки деца и игрива жена :wink: .
Така че на стария котел му прочетох присъдата!
Въйййй, тос младеш.....
Преразгледай си подписа!

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: