Най - вълнуващия въпрос зимно време.
вт яну 08, 2019 11:39 amgangelov написа:
Още един бърз въпрос -газовият котел отказва да включи, когато температуритеса много ниски. Не е сложен отвън, на закрито е, но не се отоплява.След 4-5 опита чак тогава запалва. Идеи?
Някой някакви идеи?
ESPACE - майстор
Какви идеи като не сте казали дори какъв е котела! Кои температури са ниски - там където е сложен котела или навън когато са ниски. Какъв е този котел, който не вади грешка при 4-5 неуспешни опита за запалване. Не става така [-X , тук не сме нито врачки, нито ПУЦ.
вт яну 15, 2019 11:54 amESPACE написа:
Какви идеи като не сте казали дори какъв е котела! Кои температури са ниски - там където е сложен котела или навън когато са ниски. Какъв е този котел, който не вади грешка при 4-5 неуспешни опита за запалване. Не става така [-X , тук не сме нито врачки, нито ПУЦ.
Пропуск от бързане. Daewoo DGB 300 KFC. Котелът не е навън, на закрито е, но помещението не се отоплява и температурите са доста близки до външните. Във въпросния случай започва да мига лампичката Inspection на контролния панел и да то дам. Няма код на грешката. В упътването пише, че това е проблем със запалването. През деня и до към 12-1 през нощта няма проблем - котелът пали и отоплява и има и топла вода. След 2-3 часа сутринта обаче започва да пищи и пали много трудно след като го включваме и изключваме няколко пъти.
ESPACE - майстор
Звъни на вносителя Борей - Горна Оряховица и ги попитай. Деу са особени котли, нищо общо като елементна база с останалите на пазара. Може газовия клапан да блокира и да не отваря при голям студ, знам ли. Трябва да се види при проблем какво се случва и да се мери .
вт яну 15, 2019 8:19 pmESPACE написа:
Звъни на вносителя Борей - Горна Оряховица и ги попитай. Деу са особени котли, нищо общо като елементна база с останалите на пазара. Може газовия клапан да блокира и да не отваря при голям студ, знам ли. Трябва да се види при проблем какво се случва и да се мери .
Звънях, искат да сменят бобините- около 300 лева, но аз лично не виждам как ниските температури биха попречили на бобините да запалят...
ESPACE - майстор
Търси човек който да го види този котел, когато не иска да пали. Всичко друго ще е стрелба на тъмно.
ikuzmanov
Здравейте,

Имам инсталирана локална система за отопление с природен газ и вчера забелязах, че ми е светнала аварийната лампа на котела за ниско налягане на водата. Гледам налягането - вярно паднало до под 0.5 бара. Огледах привидно за течове и забелязах едно петно около тръбата за студената вода на радиатора в детската. Веднага спрях крановете до този радиатор и налягането вече е нормално.
Въпросът ми е - този теч колко ще да е надълбоко и дали мога с леко изкъртване да сменя тръбата / коляното или каквото е там или трябва да викаме специалист?
Предполагам че тръбата влиза в стената и от там продължава на 90 градуса с някакво колянце, но ако може да споделите някакви съвети ще бъде чудеесно.
Прикачен файл:
IMG_20190114_082748.jpg
IMG_20190114_082748.jpg (8.34 KиБ) Видяна 1704 пъти
Поздрави,
ESPACE - майстор
Ако трябва да дам съвет на базата на тази снимка, ще трябва да хвърля боб. С камерата на нокиа с фенерче ли я прави?
Kondor1 - специалист
чет яну 17, 2019 8:19 amESPACE написа:
С камерата на нокиа с фенерче ли я прави?
Те нямат камера. Поне първите със сензорните копчета (1100).
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет яну 17, 2019 12:34 amikuzmanov написа:
...
Въпросът ми е - този теч колко ще да е надълбоко и дали мога с леко изкъртване да сменя тръбата / коляното или каквото е там или трябва да викаме специалист
...
Поразкърти и виж!

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: