Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dragozow - майстор
чет яну 17, 2019 10:52 pmdido uzunov написа:
Аз също съм решил за поръчам определен модел само, че от Румъния. В момента проучвам как да ми го доставят най-евтино.
Спиди през DPD, струва колкото доставка от България до България, пробвано стократно. Ще ти струва >20 лв. Поръчката от Алито става, но това са много евтини машини, колко ще работят е божа работа. Ако платите мито и ДДС на митницата и платите един евентуален ремонт за 50 лв става по-скъпо от тук.
hidrazin - майстор
От алито ще плати само ДДС но не и мито.
И все пак не си заслужава. Най-много заради гаранцията.
Не че няма но транспортните разходи при тази цена я обезсмислят.
:partyman:
lov - майстор
Е аз си ги пазарувам от местната бакалия. :razz: Три годин гаранция па после няма да мисля за сервиз при тези цени. Снимките са лични и не са фейк да си умре Чолев от яд. :lol:
Пу да го ева в тоя формат не мога да ги кача. А така дано се отварят.

http://www.e-kak.info/forum/download/fi ... &mode=view

http://www.e-kak.info/forum/download/fi ... &mode=view
Явно май нещо не става утре ще ги кача от телефона.
dragozow - майстор
Ако отиде в митница се дължи и мито, има определени групи стоки за които не се дължи, но заваръчните не са сред тях. Митото не е страшно и не е голяма сума. Със сигурност обаче не си заслужава, за 60$ цена на дребно си представям каква евтина и скапана машина ще купи, удовлетворението ще е само при плащането, всичко друго ще е разочарование.
hidrazin - майстор
съб яну 19, 2019 7:18 amdragozow написа:
...Ако отиде в митница се дължи и мито, има определени групи стоки за които не се дължи, но заваръчните не са сред тях...
Съжалявам но няма да плати мито. Още повече ако си знае правата.
Съгласно член 23 от регламент № 1186 на Съвета за установяване системата на Общността пратки на стойност до 150€ се водят с незначителна стойност.
За тях не се дължи мито а само ДДС. По-точно се дължи ДДС ако са над стойност между 15€ до 150€.
Над 150€ се дължи ДДС и мито. Но митото над 150€ за например електроника е 0% - демек и там няма мито.
От това освобождаване не се ползват акцизните стоки алкохол, тютюневи изделия, парфюми и тоалетни води независимо че са под 150€
При тях освобождаването е до 1 литър твърд алкохол, 2 литра вино, 50 цигари, 50 грама тютюн, 10 пури, 50 мл парфюм, 250 мл тоалетна вода.
ОБОБЩЕНИЕ:
За електрожен на стойност до 142 долара дължи само ДДС но не и мито.
В тези 142 долара по днешния курс трябва да бъде включена и цената за транспорт ако има такава!!!
:partyman:
P.S. Малко дълго стана но е добре да се знае.
Пък и доста хора се притесняват и не си знаят правата.
И пак - електрожен по-добре от БГ
За някои неща просто не си заслужава от Китай за малки количества или единични бройки.
Pansim1 - специалист
съб яну 19, 2019 1:10 amlov написа:
Е аз си ги пазарувам от местната бакалия. :razz:
Тия много яки бре...цели 100А а дали и толкова имат :)

По темата - банално е вече ама...търсейки ниската цена, какво друго очаквате, освен проблеми? :)
И снимки пуснах за един конкретен модел който е със спестени елементи около ИГБТ, с цел бързо приключване на жизнения цикъл. :lol:
Ама щом така ви харесва...
dragozow - майстор
Всъщност си прав за митото до 150 долара, така или иначе дори да го има не е много.
lov - майстор
съб яну 19, 2019 11:40 amPansim1 написа:
съб яну 19, 2019 1:10 amlov написа:
Е аз си ги пазарувам от местната бакалия. :razz:
Тия много яки бре...цели 100А а дали и толкова имат :)
Миналия месец пътувах с малко багаж и се бях навил да взема един и да го разкостя за спорта. :) Ама няма да ме чакат мен. :lol: Иначе офертата вися май повече от година. А политиката на веригата е същата като на лидъла. Но за отзиви няма кого да питам. Никак не са майсторяви там. Иначе каквото друго което съм взимал като инструмент е било на ниво. А е взимано най вече евтенийка за да закърпя нещо. щото иначе си продават и доста марков.
Та понеже ме хвана яд взех че поръчах едно китайче та ще имат възможност колегите да видят какво има и колко заварява. Всъщност го поръчах най вече за една друга щуротия та много не ми пука дали ще заварява добре или дали ще вади 100А.
Иначе Хидрата е обяснил точно за митата и ДДС-то. Между другото вече е в митницата и чакам да го освободят. И другата седмица ще му направя вероятно дисекцията :cool:
nikolov333 - майстор
Мен ми е интересно от професионална гледна точка, колко ще платиш за услугата за митническото оформяне, понеже българските пощи са еФтини, ама не ги знам вашите.. :?
swissmad1 - специалист
нед яну 20, 2019 12:41 amlov написа:


И другата седмица ще му направя вероятно дисекцията :cool:
Ще ни бъде интересно ако споделиш инфо .

Тема "Инвертор директно от китайците" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: