Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Evgeniy - майстор
:)
s_s1 - специалист
Сменям топлообменнка на външното тяло на midea msg 24hr с такъв фреон вода.
Добавям и датчик за поток и контрол по темп. на изх. вода. Водата е с темп м/у 11 и 12 С.
Проверих дефроста и ако темп на външното тяло не спада по - де да знам колко С изобщо не минава в дефрост. Има датчик за темп на външното тяло и ако е положителна никога не минава в дефрост.
Въпроса ми е няма ли да се натовари много компресора, заради високата темп на външното тяло с вода и да се прецака системата?
шоп - майстор
11-12 градуса не е висока температура. ТП ще работи идеално.

Сещам се колко жени има, които при 20-22 градуса външна Т пускат климатика на топло. :shock: :shock: :shock:
s_s1 - специалист
пон фев 18, 2019 3:12 pmшоп написа:
11-12 градуса не е висока температура. ТП ще работи идеално.

Сещам се колко жени има, които при 20-22 градуса външна Т пускат климатика на топло. :shock: :shock: :shock:
При неинверторните климатици външния вентилатор се управлява он/оф по темп на фреона във вътрешното тяло, а при инверторните се управляват и оборотите на компресора и оборотите на вентилатора на външното тяло, за да не се превиши макс. налягане на системата, а също и макс. ток, за да не дефектира/прегрее компресора.
шоп - майстор
пон фев 18, 2019 3:27 pms_s1 написа:


При неинверторните климатици външния вентилатор се управлява он/оф по темп на фреона във вътрешното тяло, а при инверторните се управляват и оборотите на компресора и оборотите на вентилатора на външното тяло, за да не се превиши макс. налягане на системата, а също и макс. ток, за да не дефектира/прегрее компресора.
Точно така.
Затова съвета ми е да видиш марката и модела на компресора. В нета ще намериш неговите характеристики.
Там са дадени мин и макс Т на изпарение и макс Т на кондензация.
Не трябва да излизаш от тези параметри.

Има и таблици, където според Т и вида фреон може да определиш и наляганята на изпарение и кондензация.

Иначе може да подаваш сондажна вода и с 25-30-50 градуса:shock: :shock: :shock: :-D :-D :-D градуса и с недооразмерен топлообменник и/или малък дебит да имаш изпарение и под нулата :vom:

Важно е само и единствено налягането при изпарение и при кондензация за да си определиш КОПа.
s_s1 - специалист
Според сървиз менуала трябва да е QP407PT24C, но не знам дали в действителност е така.
шоп - майстор
Компресора няма ли табелка?
s_s1 - специалист
Външното тяло е монтирано много кофти непосредствено под покрив и не може да му се извади капака, за да се надникне отгоре. Докато не се свали не може нищо да се направи.
xzaqwe - напреднал
Не ми стига фреон R22 ,очето ври и при пускане след 2 мину входа към компресора пада под 1 бар.
Помощ ,къде ото София да се купи малко не знам и колко R22 ? Че нали е на изчезвани .
шоп - майстор
Виж това:
https://www.olx.bg/ad/freon22-CID1012-I ... e060f30736

и това:https://www.olx.bg/ad/freon-r404-r407-r ... e060f30736

факт е, че този фреон изчезва и все по трудно и скъпо ще се намира.
нека спецовете кажат дали този фреон може да се замени с друг и компресора да работи нормално? :?

Тема "Термопомпи Вода-Вода - всеки може да си направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: