• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте, имам едно тънко запитване. След монтаж на интериорни врати остана едно малко място между касата на вратата и стената. Според вас с какво би било най добре да се запълни това, като няма да загрози допълнително този получен отвор? Благодаря, предварително за отговорите .
Прикачен файл:
20190123_151414-min (1).jpg
EDI - майстор
Не, че виждам добре, ама тази врата первази няма ли.
nikolov333 - майстор
Аз виждам, че има перваз, понеже съм със "силните" очила.. но някой го издялкал повече отколкото трябва.. :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Има някаква чупка на стената.
Сваляте первазите, режете още от пяната и изравнявате с мрежа и шпакловка или гипс или гипсокартон, според зависи колко са ви уметни ръцете, какво имате подръка като материал и подобни. Позлатете този, дето ви е монтирал вратите без да поиска оправяне на отвора
ср яну 23, 2019 3:51 pmn_a написа:
Има някаква чупка на стената.
Сваляте первазите, режете още от пяната и изравнявате с мрежа и шпакловка или гипс или гипсокартон, според зависи колко са ви уметни ръцете, какво имате подръка като материал и подобни. Позлатете този, дето ви е монтирал вратите без да поиска оправяне на отвора
А универсален силикон с боя отгоре няма ли да стане?
kozl - майстор
ср яну 23, 2019 3:45 pmnikolov333 написа:
Аз виждам, че има перваз, понеже съм със "силните" очила.. но някой го издялкал повече отколкото трябва.. :-D
И аз така видам със средносилните цайси, ала мое би вратата е била за в кюшето да стои, де перваза требе да се прекрои :?
kozl - майстор
ср яну 23, 2019 4:02 pmangel11 написа:
ср яну 23, 2019 3:51 pmn_a написа:
Има някаква чупка на стената.
Сваляте первазите, режете още от пяната и изравнявате с мрежа и шпакловка или гипс или гипсокартон, според зависи колко са ви уметни ръцете, какво имате подръка като материал и подобни. Позлатете този, дето ви е монтирал вратите без да поиска оправяне на отвора
А универсален силикон с боя отгоре няма ли да стане?
Ков е тоя универсален силикон :?
Акрилен може да се боядисва. По-сложно е да се нанесе гладко и наравно с другата шпакловка.
Аз бих избрал шпакловъна смес, която може да се шлайфа.
nikolov333 - майстор
Ако отрязаното парче от перваза е налично, може и да се отреже по размер и да се залепи с технически силикон или дърводелски лепило за да закрие просвета..
jekasus - майстор
ср яну 23, 2019 3:51 pmn_a написа:
Има някаква чупка на стената.
Сваляте первазите, режете още от пяната и изравнявате с мрежа и шпакловка или гипс или гипсокартон, според зависи колко са ви уметни ръцете, какво имате подръка като материал и подобни. Позлатете този, дето ви е монтирал вратите без да поиска оправяне на отвора
Единствен нормален вариант, всичко друго е цигания...
nikolov333 - майстор
За мен циганията е "издялания"перваз и ако си го правя у нас, бих търсил същия или подобен нов широк перваз, който да покрие пяната, за да е симетрично обрамчването на касата..а е и по-чисто и безболезнено за работа.. :idea:
  • 1
  • 2

Тема "Фуга на врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: