Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vrangelov - специалист
Аз пък съм на мнение, че повечето тук са по-добри от хубавците на @ikoleff. Той е написал какво са предвидили. ЦЪК
И аз не ги нападам. Като си завършат творението, ако не е доволен, той ще го направи.
syncho - майстор
На какво основание точно го прецени това? Защото аз не виждам нещо кой знае колко фрапиращо от това, което е описал. Не ми харесва тръбата, която са използвали за подовото, но това не означава, че няма да работи. Радиаторите са на височина 1600 и на 500. Явно са имали нещо предвид, за да ги изберат така. За 42м2 толкова ребра все си мисля, че би трябвало да са достатъчно дори и за нискотемпературно отопление - всичко зависи от топлинните загуби и температурата на подаващата вода. На колекторите виждам мини кранчета на всеки кръг, нещо, което не много хора го правят - особенно в този форум. Също така си имат обезвъздушител и кран за източване. Изолацията на захранващите линии не се вижда колко е дебела, но не е мирелон, което също е добре. Дори направо е добре и че я има, защото много често дори липсва. Тръбите са в гофре - аз лично предпочитам изолация, но и това въпрос на гледна точка.

Не видях нито едно мнение защо тази инсталация не би работила. Та ти не разбрах защо реши, че тази фирма (нямам абсолютно никаква представа коя е и не искам и да знам) е по-зле от хубавците в този форум? Защото на приказки можем и папата да очерним, но аргументи за това нещо ми липсват. За това казах, че е добре, когато някой пише нещо да си застава зад думите, а не просто да пише на килограм.
ikoleff - напреднал
И аз все пак да кажа, все още не съм сигурен, че хората няма да си свършат работата както трябва. Но страх лозе пази и затова исках да проверя някои детайли питайки тук врелите и кипели в тази област. Благодаря за мненията до тук!

@syncho високите радиатори са мой избор за да спестя място, голяма част от прозорците са витрини и радиаторите са отстрани. Изолацията на захранващите линии не съм сигурен точно каква е, но е не повече от 1см дебелина и прилича по-скоро на типа микропореста гума.

Наистина не получавам конкретен отговор, в какво точно грешат и, че това ще ми създаде сериозни проблеми. Поне от информацията, която съм дал и показал. Маже би трябва още информация, не знам. Поне някой работил ли е с този тип тръба multipex pro tech pex-al-pex (снимка) и какви са мненията. Също много ме интересува защо не се препоръчва pex тръба с алуминиева вложка за подово. Или просто... става, ама pex a/b е още по-добре защото е, например, по-гъвкава и с по-голяма гаранция от производителя или нещо друго.
vrangelov - специалист
ср яну 23, 2019 12:42 pmsyncho написа:
На какво основание точно го прецени това? Защото аз не виждам нещо кой знае колко фрапиращо от това, което е описал. Не ми харесва тръбата, която са използвали за подовото, но това не означава, че няма да работи. Радиаторите са на височина 1600 и на 500. Явно са имали нещо предвид, за да ги изберат така. За 42м2 толкова ребра все си мисля, че би трябвало да са достатъчно дори и за нискотемпературно отопление - всичко зависи от топлинните загуби и температурата на подаващата вода. На колекторите виждам мини кранчета на всеки кръг, нещо, което не много хора го правят - особенно в този форум. Също така си имат обезвъздушител и кран за източване. Изолацията на захранващите линии не се вижда колко е дебела, но не е мирелон, което също е добре. Дори направо е добре и че я има, защото много често дори липсва. Тръбите са в гофре - аз лично предпочитам изолация, но и това въпрос на гледна точка.

Не видях нито едно мнение защо тази инсталация не би работила. Та ти не разбрах защо реши, че тази фирма (нямам абсолютно никаква представа коя е и не искам и да знам) е по-зле от хубавците в този форум? Защото на приказки можем и папата да очерним, но аргументи за това нещо ми липсват. За това казах, че е добре, когато някой пише нещо да си застава зад думите, а не просто да пише на килограм.
Да, така е. Не си видял, защото няма, а няма, защото на никой не му се пише толкова. Не може да искаш от хората да пишат нещо, когато те нямат желание. Тук е форум и всеки пише своето мнение, и как той го вижда. Не е необходимо да е правилно, не е необходимо да е грешно. Аз заявявам, че инсталацията е сгрешена и човекът трябва да си намери адвокат, ти заявяваш, че нищо й няма и да ги остави да работят. Сега какво? Да пишем обяснения до несвяст ли? След като е преценил да пита във форум, ще прецени и кой да послуша.
По друг начин стоят нещата, ако се е обърнал към фирма, на която е платил или ще плати. Ако там съветът/монтажът е правилен, нека си получат възнаграждението, ако е грешен, нека си понесат последствията.

Не вярвам, че освен теб, някой друг си мисли, че тук нивото е ниско. Но това си е твое мнение, а аз подкрепям тезата за свобода на мнението. Не е необходимо да е правилно, не е необходимо да е грешно.
syncho - майстор
Не си прав. Когато казваш, че нещо няма да работи или е сгрешено, е редно да кажеш кое точно е сгрешено или защо няма да работи. В противен случай са просто празни приказки или дори бих бил и по-краен и да го нарека клевета.

Също така не съм казвал, че ще работи, а че не пречи да работи. Т.е. не мога да кажа със сигурност дали ще работи, защото не съм го проектирал аз и няма как да знам какво е в главата на изпълнителя. А нивото на форума е точно такова, каквото може да се очаква от форум за хора, които искат да направят нещо сами. Все едно да седнеш да си сглобяваш автомобил на части и да кажеш, че е професионална работа - несериозно е, но както каза това е лично мнение.

Когато съм могъл съм помогнал, но никога не съм си позволявал да отправям квалификации към някого относно работата му и то на всичкото отгоре без аргумент.
vrangelov написа:
Ако там съветът/монтажът е правилен, нека си получат възнаграждението, ако е грешен, нека си понесат последствията.
Аз съм 100% за. А какво ще кажеш за съветите от форума? Ако се окаже, че работи инсталацията и той е потърсил адвокат да ти връчи ли сметката за хонорара? Надявам се разбираш какво искам да кажа. Смятам да приключа спора до тук и да не задълбавам повече. Ако имаш градивни критики или съвети относно конкретната инсталация и имаш желание да ги споделиш, моля направи го, в противен случай само си губим времето, както нашето, така и на човека, задал въпроса.
Manu - специалист
ikoleff, понеже не видях никъде описание, бихте ли споделили повече за къщата, как е изпълнена, каква изолация има . Този първи етаж на кота 0 ли е ? Втория етаж подпокривен ли е, там как е с изолация ?
Не съм много вещ, но имам познат, който бра ядове с подобно " нискотемпературно" изпълнение. Нито подовото, нито радиаторите работиха както трябва. А при вас разбирам, че имате и доста остъкление, което допълнително утежнява нещата. Знам, че накрая вдигнаха работната температура заради радиаторите и с трипътен и някакви схеми отделиха подовото от радиаторите. И идея си нямам...Този пост не го взимай под внимание, просто споделям ! Лазар и останалите да кажат за такава постановка ?
vrangelov - специалист
syncho написа:
... Ако имаш градивни критики или съвети относно конкретната инсталация и имаш желание да ги споделиш, моля направи го, в противен случай само си губим времето, както нашето, така и на човека, задал въпроса.
Наистина само си губим времето. Както нашето, така и на човека, задал въпроса.
Аз на него вече му отговорих. След като не ме е попитал какво имам предвид, смятам че не го е интересувало достатъчно. Забележи, че той не е искал подробности, ти ги искаш.
ikoleff - напреднал
чет яну 24, 2019 1:55 amvrangelov написа:
...
Аз на него вече му отговорих. След като не ме е попитал какво имам предвид, смятам че не го е интересувало достатъчно. Забележи, че той не е искал подробности, ти ги искаш.
vrangelov кое друго те притеснява при моя случай, освен микс системата подово и радиатори на ниска температура?
vrangelov - специалист
Мен не ме притеснява нищо. Да се притесняват тези, на които си възложил отоплението си.
Ти да не мислиш да питаш във форума какво не е наред и да им казваш какво да променят! Ще направиш така, че после да не можеш да им търсиш отговорност.

Ако @syncho признае, че във форума сме по добри от него, бих си помислил да разкрия това, което аз виждам, а той не. Шегувам се разбира се. Всеки има право на свое мнение.

Поздрави
ikoleff - напреднал
vrangelov точно заради опита ми до сега не очаквам отговорност от никой изпълнител вече (10-20г. гаранция тинтири минтири), а по-скоро гледам да получа малко по-голяма обща култура за това, което не мога сам да направя и да забелязвам преднамерени или не преднамерени грешки. Това да търся отговорност с адвокат от някой майстор и с години и потрошени нерви да очаквам възмездие, пффф не мерси. Целта ми е да предотвратя дългосрочни проблеми за мен още "при надробяването" им, ако мога разбира се. Мисля, че не малко компетентни хора има тук, чета раздела от доста време насам и знам от кого мога да очаквам по-компетентно мнение и вече си е моя отговорността, до колко ще го приема или не. Спокойно, както казах, нема да пращам адвокати на никой, така че давайте си мнението смело. ;)

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: