Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Потребител 1 - напреднал
Някой намери ли начин да остани стъклото чисто с каквито и настроки да пробвам с намаляне и увеличаване на вентилатора неизбежно пак се опушва и се зацапва.
nelim - специалист
чет яну 24, 2019 4:02 pmПотребител 1 написа:
С какво чистите ревизионните отвори от горе аз ги чистя с ческа за шишета но неможе да стигне до края?
Аз съм я вързал за една пръчка със свински опашки и дръжката е по-дълга :)
Потребител 1 - напреднал
чет яну 24, 2019 7:33 pmnelim написа:
чет яну 24, 2019 4:02 pmПотребител 1 написа:
С какво чистите ревизионните отвори от горе аз ги чистя с ческа за шишета но неможе да стигне до края?
Аз съм я вързал за една пръчка със свински опашки и дръжката е по-дълга :)
Посредния път точно това направих даже освен сненските опашки оних и малко изолир бан за всеки случай и познаи на края при вадене се счупи самата четка тя като е един вид телена дръка явно се е пречупила та страх ме е ако падне в един от входовете няма вадене.
nelim - специалист
чет яну 24, 2019 7:45 pmПотребител 1 написа:
чет яну 24, 2019 7:33 pmnelim написа:
чет яну 24, 2019 4:02 pmПотребител 1 написа:
С какво чистите ревизионните отвори от горе аз ги чистя с ческа за шишета но неможе да стигне до края?
Аз съм я вързал за една пръчка със свински опашки и дръжката е по-дълга :)
Посредния път точно това направих даже освен сненските опашки оних и малко изолир бан за всеки случай и познаи на края при вадене се счупи самата четка тя като е един вид телена дръка явно се е пречупила та страх ме е ако падне в един от входовете няма вадене.
Как да няма вадене, нали има ревизия и отдолу, дето чистиш падналата пепел :)
marin_ks - специалист
чет яну 24, 2019 12:01 pmnelim написа:
чет яну 24, 2019 11:27 amnokoniko написа:
чет яну 24, 2019 9:51 ammarin_ks написа:


Ще си позволя да добавя за малкото капаче врязано в големия ревизионен капак отгоре което трябва да стои хлабаво. Има хора които си го затягат както трябва за да не мирише оттам. Не знам защо но на моята камина и на него има перчата гайка за затягане, но то не трябва да се стяга - имайте го в предвид......
Винаги съм се чудил, защо е това капаче. При мен е с перчата гайка и съм го затегнал. :?
И моето е затегнато.. ама не от мен.. така си беше , аз никога не съм го пипал..
може ли малко повече инфо каква му е целта, да издиша от там при детонация ли?

Нищо не съм намерил за това капаче в упътването , винаги съм се чудел каква му е целта с тая гайка :)
Функцията на това капаче е да освободи налягане от горивната камера при детонация или каквото и да е друго аварийно положение при което налягането стане твърде голямо. Това ми обясни човека които направи запуска на моята камина. Също и човек които продаваШЕ такива камини. Това е и моя прочит. Ако някои знае нещо друго нека каже.
marin_ks - специалист
чет яну 24, 2019 4:02 pmПотребител 1 написа:
С какво чистите ревизионните отвори от горе аз ги чистя с ческа за шишета но неможе да стигне до края?
Аз ги чистя с телени четки Ф40 и Ф50 заварени на парче винкел от двете страни. С гофрето на прахосмукачката бъркам до долу и така по рядко отварям ревизиите отстрани. Само да отбележа, че тая година попаднах на много лоши пелети. За 12 ч. работа кошницата е пълна с шлак на които са образувани дупки и ако угасне няма палене ако не се изчисти, така че внимавайте откъде какво купувате.
nokoniko - специалист
пет яну 25, 2019 9:06 ammarin_ks написа:
чет яну 24, 2019 4:02 pmПотребител 1 написа:
С какво чистите ревизионните отвори от горе аз ги чистя с ческа за шишета но неможе да стигне до края?
Аз ги чистя с телени четки Ф40 и Ф50 заварени на парче винкел от двете страни. С гофрето на прахосмукачката бъркам до долу и така по рядко отварям ревизиите отстрани. Само да отбележа, че тая година попаднах на много лоши пелети. За 12 ч. работа кошницата е пълна с шлак на които са образувани дупки и ако угасне няма палене ако не се изчисти, така че внимавайте откъде какво купувате.
Аз също попаднах на лоши пелети и какви ли настройки не слагах, но кошницата се пълнеше яко и имаше шлак........и за проба минах на качество на пелетите - 3. И стана чудо......кощницата чиста и цялата пепел е от вън след 24 часа горене. Пробвай при теб какво ще се получи. :partyman:
marin_ks - специалист
пет яну 25, 2019 11:50 amnokoniko написа:
пет яну 25, 2019 9:06 ammarin_ks написа:
чет яну 24, 2019 4:02 pmПотребител 1 написа:
С какво чистите ревизионните отвори от горе аз ги чистя с ческа за шишета но неможе да стигне до края?
Аз ги чистя с телени четки Ф40 и Ф50 заварени на парче винкел от двете страни. С гофрето на прахосмукачката бъркам до долу и така по рядко отварям ревизиите отстрани. Само да отбележа, че тая година попаднах на много лоши пелети. За 12 ч. работа кошницата е пълна с шлак на които са образувани дупки и ако угасне няма палене ако не се изчисти, така че внимавайте откъде какво купувате.
Аз също попаднах на лоши пелети и какви ли настройки не слагах, но кошницата се пълнеше яко и имаше шлак........и за проба минах на качество на пелетите - 3. И стана чудо......кощницата чиста и цялата пепел е от вън след 24 часа горене. Пробвай при теб какво ще се получи. :partyman:
Благодаря колега, Промених на три и утре ще пиша какво се е получило при мен........
nokoniko - специалист
пет яну 25, 2019 8:37 pmmarin_ks написа:
пет яну 25, 2019 11:50 amnokoniko написа:
пет яну 25, 2019 9:06 ammarin_ks написа:


Аз ги чистя с телени четки Ф40 и Ф50 заварени на парче винкел от двете страни. С гофрето на прахосмукачката бъркам до долу и така по рядко отварям ревизиите отстрани. Само да отбележа, че тая година попаднах на много лоши пелети. За 12 ч. работа кошницата е пълна с шлак на които са образувани дупки и ако угасне няма палене ако не се изчисти, така че внимавайте откъде какво купувате.
Аз също попаднах на лоши пелети и какви ли настройки не слагах, но кошницата се пълнеше яко и имаше шлак........и за проба минах на качество на пелетите - 3. И стана чудо......кощницата чиста и цялата пепел е от вън след 24 часа горене. Пробвай при теб какво ще се получи. :partyman:
Благодаря колега, Промених на три и утре ще пиша какво се е получило при мен........
Предполагам, че преди това си изчистил кошничката и след това си минал на 3..... :supz:
Потребител 1 - напреднал
Някои пробвал ли е да гори слънчоглед?

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: