Мечтата на всяка домакиня
zhh - напреднал
Предстои да ремонтираме кухнята и сме в процес на избор на елементи. Дали можете да ме посъветвате относно избора на мивка от гранит? Какви са предимствата на тези мивки и някой има ли такава в дома си, за да сподели впечатления за здравина, устойчивост във времето и подобни? :?:
gnt69 - майстор
чет яну 24, 2019 4:01 pmzhh написа:
Предстои да ремонтираме кухнята и сме в процес на избор на елементи. Дали можете да ме посъветвате относно избора на мивка от гранит? Какви са предимствата на тези мивки и някой има ли такава в дома си, за да сподели впечатления за здравина, устойчивост във времето и подобни? :?:
Аз имам такава вече 12 години не е мръднала.

ЦЪК
sstefanov - майстор
Това не е гранит, а гранитен пясък и някаква смола.
В кухнята и банята плотовете са от гранит (истински) и не са мръднали над 10 години.

Като гледам цената на тая пластмаса, ако ти я направят от истински гранит, ще е по-евтина май.
turbocharged - специалист
Да. Това е смола с каменен прах. Много са здрави, не се захабяват, драскат и чупят, имат много цветове. Сигурно ще си доволен от такава мивка. Единственния недостатък за мен е че са матови и изглеждат замазани дори да са чисти.
kozl - майстор
Аз съм ПРОТИВ.
Наша кухня плот гранит и мивка неръждаемо корито. Съпружката изпуснала нещо тежко и на коритото има отпечатък, но продължава да служи.
Трудно ми е да си отговаря какво им харесвате на тези мивки :?
Дори наименованието "гранит" не отговаря на истината.
Пък и присъствах на монтаж на родобна мивка Тека. Мивката се оказа крива и се получи луфт м-у каменния плот и полата на мивката. Монтажника запълни луфта с кит и почити докара цвета на кита, но аз като бях видял луфта и няма как да го харесам. Но собствениците изобщо не забелязоха.
jgt - специалист
пет яну 25, 2019 7:08 amkozl написа:
Аз съм ПРОТИВ.
Дори наименованието "гранит" не отговаря на истината.
Евала! Перфектен отговор. :prost:
iliya_i - майстор
пет яну 25, 2019 7:08 amkozl написа:
Аз съм ПРОТИВ.
Тук нещата не са баш така. Купена е от магазина счупена мивка (всичко се случва при транспорта), с голямо намаление и идея, че някакси може да се поправи.
Имам подобна, но българска от 4 години. Ако пак трябва да избирам, пак ще я предпочета пред тенекето!
При българските производители материала не го водят гранит, а гранИКСит или полимермрамор.
radius - майстор
И разликата между българските и тези на Shock например е , че като бутнеш българската усещането е все едно пипаш пластмаса, а другата все е едно е камък. Според мен, защото в българските има повече смола, за сметка на каменния прах.
Аз съм с черна Shock, много яко изглежда, особено като се има предвид супер твърдата вода на село. :lol: :lol: :lol: :toimonster:
Kondor1 - специалист
В IKEA има едни пластмасови мивки.

PS: май даже може да мине за гранит - пише каменен прах за материал:
https://www.ikea.bg/kitchen-and-applian ... /60303551/
turbocharged - специалист
Аз съм с керамична. Същия материал като мивките за баня. Лесна за поддържане бяла, винаги чиста и лъскава.
https://www.ikea.bg/kitchen-and-applian ... /80377843/
Не са популярни тук, но цял свят използва такива още от времето когато ние нямахме вътрешни мивки.

Тема "Мивка от гранит - за и против?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: