Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
HD - специалист
Кафявото лепило е някакво специално за деколин, също май и тапицерите са го ползвали навремето :?

Не ми идва на акъла за бърз и лесен начин да се махне старото лепило, и затова пак да питам - ще има ли проблем ако направо върху него намажа със съвременно тапетно лепило и отгоре нови тапети?
mcm - специалист
кафявото лепило на тапицерите е хелметекс или хелмевект, разрежда се с корселин, така че заточвай една шпакла и го остъргвай до здраво
CASA - специалист
От мойта практика знам,че ако не вложиш труд ще вложиш пари.Тоест ако гониш качество или ще се потрудиш с шпаклата или ще ти трябва хубав и в повечето случаи скъп матерял.
Терешкова - помощник
Може ли да ви попитам да ли става да сложа гипсокартон върху тапети, понеже последния тапет е лепен с С200
hidrazin - майстор
Валентина, може ама ако не го лепиш а е на конструкция.
:partyman:
muhala - майстор
Избягвайте ГК. Сваляйте тапетите, мийте стената с парцали и вода, грунд, гипсово лепило, мрежа, лепило, фина шпакловка.
Терешкова - помощник
ср яну 23, 2019 9:52 pmhidrazin написа:
Валентина, може ама ако не го лепиш а е на конструкция.
:partyman:
Благодаря . Може ли да се получи влага, като тапетите са под гипсокартона . Или да си изтържа стените и да ги шпаковам :sad:
Терешкова - помощник
чет яну 24, 2019 3:50 pmТерешкова написа:
ср яну 23, 2019 9:52 pmhidrazin написа:
Валентина, може ама ако не го лепиш а е на конструкция.
:partyman:
Благодаря . Може ли да се получи влага, като тапетите са под гипсокартона . Или да си изтържа стените и да ги шпаковам :sad:
Как да избегна след време да ми се напука гипсокартона
Hursa - майстор
чет яну 24, 2019 3:50 pmТерешкова написа:
Може ли да се получи влага, като тапетите са под гипсокартона .
Ако е на външни стени и особено, ако не са топлоизолирани от вън е твърде възможно. Но причината няма да е в тапетите, така че може да не се махат.
За особеностите на финишната обработка на гипсокартона (предстенната обшивка) е добре да погледнете и евентуално да зададете въпросите си в раздела „Преградни стени и предстенни обшивки”, според мен. Там пишат и хора, които се занимават с това професионално и предполагам ще дадат по добри съвети.
Чираче - майстор
чет яну 24, 2019 3:56 pmТерешкова написа:

Как да избегна след време да ми се напука гипсокартона
Който шпаклова, трябва да знае, че в мястото на съединяване на листовете ГК се поставят самозалепваща мрежеста лента. Някои шпакловчици предпочитат стъклофибърната лента, която е по-лесна за работа. И още нещо - фугите се шпакловат с фуген фюлер, а финалната шпакловка е със сатен.

Тема "спешно моля за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: