• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 29
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Е, на момента или в рамките на минута. Не съм засичал точно, но не е повече.
Обратната информация се бави повече, но не е фатално. Особено ако човек не се вглежда толкова и не знае да тези "дефекти".
Все пак изделията отговарят на някакви изисквания, покриват директиви и едва ли не се съобразяват с НПК.

"В използвания от нас честотен диапазон от 868 MHz максималното време за предаване от което и да е устройство е 1% на час (т.е. 36 секунди за един час).
Устройствата трябва да спрат да предават при достигане на прага от 1%, докато това ограничение за времето не свърши. Уредите Homematic IP са проектирани и произведени да покриват изцяло тази наредба. При нормална работа работният цикъл обикновено не бива достигнат.
Повтарящите се процеси, включващи много радио предавания, означават обаче, че прагът може да бъде достигнат в отделни случаи при стартиране или първи монтаж на дадена система. Ако прагът за работния цикъл е превишен, устройството може да спре да работи за кратко. Уредът отново започва да работи правилно след кратък период (макс. 1 час)."

Извадка от упътването на АР.

Опааа, Емо кълве. Отнасяш плуФката, А?
Manu - специалист
Трифон, май, май... :-D

Нали знаеш онзи лаф: Българите ако бяхме риби - щяха да ни ловят с бастуни ! :-D
morfei1 - специалист
пет яну 25, 2019 6:35 pmManu написа:
Тея 26 градуса снощи са дали отражения, като ти гледам изнервеното състояние ! :-D
Кво става, да не дава ядове нещо /не го казвай/, че тамън се навих да скачам на HM за единия жилищен етаж. Тъкмо да го изтествам до края на този умрял сезон ! :)
Да ама днеска по задание си държеше 22C :). Нямам предвид, че HM ме нерви, а че ме нерви бавната техника по принцип.

Новите две глави пристигнаха, тази вечер ще се занимавам с другите две стаи или поне с едната.
Последна промяна от morfei1 на пет яну 25, 2019 8:48 pm, променено общо 1 път.
пет яну 25, 2019 7:45 pmmorfei1 написа:
...
Новите две глави пристигнаха, тази вечер ще се занимавам с другите две статии или поне с едната.
Кви статии? Дай да четем, освен ако не си объркал нервно писането!
nikolov333 - майстор
Сигурно за стаите става дума . :-D
пет яну 25, 2019 8:34 pmnikolov333 написа:
Сигурно за стаите става дума . :-D
нЕЕЕеееееервен еееееее.
Чете та дрънка.
morfei1 - специалист
Да, да стаи. Не съм нервен, автокоректора на телефона ги мисли едни някой път.

Сега като вървиш по отъпкан път, всичко става за 5мин. след което, копирам профилите за отопление, за няколко секунди и това е, главата започва да работи.

Радиатора нямаше време да загрее, толкова бърз бях. :lol:
Manu - специалист
пет яну 25, 2019 8:53 pmmorfei1 написа:
Да, да стаи. Не съм нервен, автокоректора на телефона ги мисли едни някой път.

Сега като вървиш по отъпкан път, всичко става за 5мин. след което, копирам профилите за отопление, за няколко секунди и това е, главата започва да работи.

Радиатора нямаше време да загрее, толкова бърз бях. :lol:
Ма аз се чудя, що първия път не го спря от колектора като виде, че ще е борбЪ, а препоти 6 пъти до кат го монтираш. Мълчим и траем... :-D

Гледах, че и под Rpi 3 има добра работна среда за HM !
Последна промяна от Manu на пет яну 25, 2019 9:13 pm, променено общо 1 път.
Морфине, давай отзиви де!
Топли ли, регулира ли, контролира ли нещо си там?
Качи щот, да оплакнем на пълен уЙндоу!
Manu - специалист
пет яну 25, 2019 9:12 pmТрифон П.Трифонов написа:
Морфине, давай отзиви де!
Топли ли, регулира ли, контролира ли нещо си там?
Качи щот, да оплакнем на пълен уЙндоу!
След тия 26 градуса снощи, отношенаята с жената му рЕзко са охладнели, та сега слага глави...да е топло ! :-D :-D :-D
И аз това му викам, дай по една снимка на HM...да се сгреем и ние, ама ме отсвири, та сега гледам в тубата !
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 29

Тема "Всичко за управление на отопление със системи Homematic IP и MAX!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: